Gireceğiniz özel güvenlik sınavından geçer not alabilmek için çözebildiğiniz kadar soru çözmelisiniz. Bunun için sizlerle 2022 yılında çıkan sınav sorularını paylaştık. Tüm soruları çözerek soru tiplerini anlayabilir ve sınavdan kolayca geçebilirsiniz.

2022 Özel Güvenlik Sınav Soruları

  • 96. Özel Güvenlik Sınavı Çıkmış Soruları Çöz
  • 97. Dönem Özel Güvenlik Sınav Soruları Çöz
  • 98. Özel Güvenlik Sınavı Çıkmış Soruları Çöz
  • 99. Dönem Özel Güvenlik Sınavı Soruları Çöz
  • 100. Dönem Özel Güvenlik Sınav Sorular ve Cevapları
  • 101. Dönem Özel Güvenlik Sınav Soruları ve cevapları

2022 Özel Güvenlik Sınav Soruları

Özel güvenlik sınavına girecek herkesin önceden çıkan soruları çözmesi büyük önem taşır. Temel eğitim sınavlarında 100, silah sınavlarında 25 soru çıkar. 2022 yılında yapılan ve yapılacak olan 96, 97, 98, 99, 100 ve 101. sınav sorularını sizler için paylaştık. Çıkan tüm soruları atlamadan ve dikkatlice cevaplarsanız sınavı rahat bir şekilde geçersiniz.

Özel güvenlik sınavlarına girmeden önce soru ve cevaplara bakmak puanınızın artmasını sağlayacaktır. Kurslarda, adaylara geçmiş sınavlarda çıkan sorular çözdürülür. Bunun nedeni sınavda çıkabilecek benzer sorulara adayı hazırlamaktır. Bolca soru çözerek ve konu ezberleyerek sınava hazır olabilirsiniz. Tüm adaylara çözebildikleri kadar soru çözmelerini öneriyoruz.

Sınavda başarılı olabilmek için heyecanınızı kontrol edebilmeli ve stres yapmamalısınız. Tavsiyelerimize uyarsanız ve bolca soru çözerseniz sınava hazır bir şekilde girebilir ve stres yapmadan sınavı geçebilirsiniz. Sınav sırasında kitapçıktaki hiçbir soruyu çözmeden geçmeyin. Başka sınavlarda dört yanlış soru bir doğru soruyu götürür, ancak özel güvenlik sınavında bu durum geçerli değildir. Bu nedenle her soru eşit değerdedir ve size puan kazandıracaktır.

Sınav öncesindeki hazırlık döneminde çok fazla soru çözerseniz ve cevapları öğrenirseniz büyük ihtimalle başarılı olursunuz .Soruları dikkatli bir şekilde okumalı, şaşırtmalı sorulara dikkat etmeli ve cevabınızı düşünerek seçmelisiniz. Bazı sorular aklınızı karıştırabilir ve hatalı cevap vermenize neden olabilir. Özellikle "hangisi yanlıştır" veya "hangisi doğrudur" gibi sorulara ekstra dikkat etmelisiniz. Sınavda bu tip sorularda ikileme düşmemenin tek yolu çok soru çözmek ve pratik yapmaktır. Bolca soru çözerek ve paylaştığımız çıkmış soruları çözerek pratik yapmış olursunuz.

Yanlış veya eksik soru gördüğünüzde lütfen yorum alanına yazın. Yorum kısmında çözemediğiniz ya da anlayamadığınız soruları da paylaşabilirsiniz. Sorunun hangi sınava ait olduğunu ve kaçıncı soru olduğunu belirtirseniz en geç 1 gün içinde sorunun cevabını testin içine ekleriz.

Yorum ekle