Apex Legends İndir

Electonic Arts’ın kurduğu Respawn Entertaintment firması tarafından geliştirilen Apex Legends oyunu, ücretsiz olarak oynanabilen bir Battle Royale oyunudur.

Titanfall evreninde geçen, ancak Titanfall evrenine has özellikler olan duvarda yürüme ya da çift zıplama gibi detayların olmadığı oyun, geçen yıl piyasaya çıktığı andan itibaren oyun severler tarafından büyük ilgi gördü ve indirilmeye başlandı.

Apex Legends Nasıl İndirilir?

Tekli ya da çoklu oynanabilen Apex Legends Pc indirmek için öncelikle Origin isimli bir programın yüklenmesi gerekmektedir. Eğer bu programı daha önce başka bir oyun için indirdiyseniz programı açıp giriş yapmanız yeterlidir. Origin programı origin.com adresinden bilgisayara indirilebilir. Fakat origin sitesinin türkçe dil desteği yoktur. Bu sebepten origin apex direkt indirme dosyasını hemen aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

>İndir/Download: Apex Legends İndir

Apex Legends Nasıl İndirilir? Kurulumu Video Anlatım!

Apex Legends (Origin) Kayıt Nasıl Yapılır?

Origin programını indirdikten sonra bir hesap oluşturarak kaydolmanız gerekir. Kayıt sırasında yaşadığınız ülkeyi seçmeniz ve doğum tarihinizi girmeniz istenir.

Bu bilgileri girdikten sonra Kullanıcı Sözleşmesi’ni kabul ettiğinizi belirten “I accept the User Agreement and understand EA’s Privacy and Cookie Policy applies” yazan kutucuğu işaretleyin.

Güçlü bir şifre belirlemeniz gerekir. Şifre oluştururken bir büyük harf, bir sayı ve bir sayı kullanırsanız şifreniz daha güvenli olur. Zaten sayı ya da harf kullanmadığınızda sistem otomatik olarak uyarı vermekte ve başka bir şifre oluşturmanız istenmektedir.

Daha sonra gelen ekrana devamlı kullandığınız mail adresini yazmalı ve oluşturacağınız hesap için bir şifre belirlemeniz gerekir. Şifre oluştururken şifrenin bir büyük harf, bir sayı ve harflerden oluşmasına dikkat edin.

Zaten bu şekilde bir şifre yapmadığınızda sistem otomatik uyarı vermekte ve başka bir şifre oluşturmanız istenmektedir.

Şifre oluşturma aşamasından sonra bir tane Public ID girmeniz istenir. Public ID, sizin oyunda kullanacağınız isimdir. Alt kısma kendi adınızı yazıp “Next” butonuna basın. Güvenlik sorusu ve cevabını da belirledikten sonra profilimizi kimlerin görebileceğini seçin.

“Friends” yazan kısmı seçtiğinizde profiliniz yalnızca arkadaşlarınız tarafından görülebilir ve yalnızca arkadaşlarınız sizinle iletişim kurabilir, ancak “everyone” seçeneğini tercih ederseniz herkes profilinizi görür ve tanımadığınız insanlar da size ulaşabilir.

Tüm bu aşamaları yaptıktan sonra e-posta adresinize bir doğrulama kodu gelecek. Bu doğrulama koduna tıkladıktan  “Create Account” butonuna basın ve kaydınızı tamamlayın.

Apex Legends Kurulum Nasıl Yapılır?

Apex Legends İndir

Origin programını indirdikten ve kaydolduktan sonra “Sign in” dediğinizde programa rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Programı açtıktan sonra arama kısmına “Apex Legends” yazın ve çıkan sonuçlardan ilkini seçerek “Add Library” diyerek kütüphaneye ekleyin. Ardından My Library kısmına tıklayın ve dil seçiminizi yapın.

Apex Legends için henüz sınırlı sayıda dil desteği bulunmaktadır ve bu dillerin içinde Türkçe yoktur. Dili seçtikten sonra dosyanın nereye kurulacağını seçin.  Dosyanın boyutu yaklaşık 20 GB kadardır. Bilgisayarınızda yeterli yer varsa “Next” butonuna basın.

Ardından gelen ekranda Kullanıcı Sözleşmesi’ni kabul edin. İnternet hızınıza bağlı olarak dosya yaklaşık 3 saatte yüklenecektir. Dosya bilgisayarınıza yüklendikten sonra masaüstünüze bir kısayol simgesi gelecektir. Bu simgeye tıklayarak oyunu açabilirsiniz.

Apex Legends Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Geçen yıl piyasaya sürülen bu güzel online oyunun üreticisi EA mobil versiyonun yakında çıkacağını bununla ilgili çalışmaların sona yaklaştığını açıkladı. Apex hem Android için hemde iOS için apex legends mobile olarak 2020 çıkmadan Google Play ve App Store'de yerini alacaktır.

Apex Legends Sistem Gereksinimleri (Minimum)

 • İşletim sistemi: 64 bit Windows 7
 • İşlemci: AMD FX 4350 ya da Intel Core i3 6300
 • Bellek: 6 GB
 • Ekran kartı: AMD Radeon HD 7730 ya da NVIDIA GeForce GT640
 • DirectX: Sürüm 11 ile uyumlu olan ekran kartı
 • Depolama: 22 GB boş alan gereklidir
 • Çevrimiçi bağlantı: 512 Kbps ve üstü internet bağlantısı

Apex Legends Sistem Gereksinimleri (Önerilen)

 • İşletim sistemi: 64 bit Windows 10
 • İşlemci: AMD Ryzen 5 CPU ya da Intel Core i5 3570K
 • Bellek: 8 GB
 • Ekran kartı: AMD Radeon R9 290 ya da NVIDIA GeForce GTX 970
 • DirectX: Sürüm 11 ile uyumlu olan ekran kartı
 • Depolama: 30 GB boş alan gereklidir
 • Çevrimiçi bağlantı: Geniş bant bağlantısı

Apex Legends Oyunun Özellikleri

Respawn firmasının geliştirdiği oyun Titanfall evreninde geçiyor. Spin-off olarak değerlendirilebilecek oyunda kahramanlar Overwatch tarzı bir sistemle yapılmış. Kahramanlara aynı zamanda “Legends (Efsaneler)” deniliyor. Her kahraman kendine özgü bir güce ve silaha sahip. Oyunda bir roundda en çok 60 oyuncu ve 3 kişiden oluşan takımlar kullanılabiliyor.

Devamlı güncellenecek olan oyuna yeni içerikler de ekleniyor. Şu an yalnızca PC, PS4 ve Xbox One gibi platformlarda oyunun, Fortnite benzeri bir sezon sistemiyle kullanılacağı söyleniyor. Bir sezon bitip yenisi başlarken farklı silahlar, kozmetik ürünleri ve karakterler oyuna dahil edilecek.

Free-to-play tarzındaki oyun, Origin üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir. Respawn ekibi tarafından oyunun ileriki dönemlerde “pay-to-win” tarzı bir sistemle çalışmayacağı duyuruldu. Bu sistemde para harcayan kısım daha avantajlı konuma geliyor. Uygulama içi alışverişler yalnızca kozmetik ürünlerle sınırlı olacak.

Apex Legends Oyunun Kahramanları

Apex Legends oyunundaki kahramanlar şu şekilde;

 • Bloodhound: İzci sınıfına ait bir karakter olan Bloodhound, düşman oyuncuların bıraktıkları izleri açığa vuran taktik yeteneği ile düşmanın yerini kolayca görebiliyor.
 • Gibraltar: Savunma yapmayı seven oyuncuların en çok kullanacağı karakter olan Gibraltar’ın pasif becerisi düşmandan gelen ateşin yönünü başka bir yere çeviren isyan kalkanıdır. Gibraltar’ın taktik yeteneği ise 15 saniye boyunca etkili olan kubbe kalkanıdır. Takımınızdaki diğer arkadaşlarınız tehlike altındaysa Gibraltar’ı oyuna sürerek onları koruyabilirsiniz.
 • Lifeline: Prototipik tıp sınıfından olan Lifeline karakterinin pasif becerisi, ölen oyun arkadaşını canlandırmaktır. Lifeline’ın taktik becerisi ise takım arkadaşlarını iyileştiren bir dron olabilmesidir.
 • Pathfinder: Güçlü bir keşif kahramanı olan Pathfinder’ın pasif becerisi sonraki halkanın konumunu gösterebilmesidir. Pathfinder’ın zipline tabancası sayesinde çok uzak yerlere bile ulaşabilirsiniz.
 • Wraith: Saldırı yönü kuvvetli olan Wraith’in pasif becerisi, düşman oyuncularının hem size hem de takım arkadaşlarınıza yaptığı saldırıları haber vermektir. Gibraltar gibi çok yüksek bir savunma gücü olmasa da görünmez olmanızı sağlayan taktik becerisi ile düşman saldırılarından korunmanızı sağlayabilir.
 • Bangalore: Farklı kılıklara giren asker sınıfıdır. Bangalore’un pasif yeteneği ateş altında iken daha da hızlanabilmesidir. Arkasından gelen düşman oyuncularını durdurabilen duman kutuları ise kahramanımızın taktik becerisidir.
 • Caustic: Savunma konusunda yetenekli bir kahraman olan Caustic’in pasif yeteneği, düşman oyuncularını görebilmeniz için bir tür gaza sahip olmasıdır. Caustic’in taktik yeteneği ise ölümcül gaz tuzakları ile yakındaki ya da uzaktaki düşmanları yenmenizi sağlamasıdır.
 • Mirage: Düşman oyuncularla eğlenmeyi seviyorsanız bu kahraman tam size göre. Mirage’ın pasif yeteneği düşmanın tuzağını düşman için kullanmasıdır. Taktik yeteneği ise holografik tuzakları drop yapabilmesidir.