Bursa Devlet Hastanesi Randevu

Bir devlet kurumu olan Bursa Devlet Hastanesi’nden hem telefonla hem de internetten randevu alınabilir. Telefonla alınan randevularda Alo 182 hattı, internetten alınan randevularda ise MHRS kullanılır.

BURSA DEVLET HASTANESİ ONLİNE RANDEVU NASIL ALINIR?

Bursa Devlet Hastanesi’nde internetten randevu almak için Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) kullanılır. MHRS’yi kullanmak için şunları yapmanız gerekir;

  • İlk olarak mhrs.gov.tr/vatandas/randevu bağlantısına tıklayın.
  • Haritadan ya da İller yazan kısımdan il seçin.
  • İl Sağlık Kurumları şeklinde bir sekme açılacaktır. Buradan hastane seçiminizi yapın.
  • “Randevu Al” butonuna basın.
  • Randevu oluşturabilmeniz için sisteme giriş yapmalısınız. Üyeliğiniz varsa kimlik numaranızı ve şifrenizi girip sistemde işlem yapabilirsiniz. Üyeliğiniz yoksa “Üye Ol” butonunu kullanıp sisteme kaydolabilirsiniz.
  • MHRS’ye girdikten sona klinik, muayene yeri ve doktor seçiminizi yapın.
  • “Randevu Ara” butonuna tıklayın.
  • Doktor ve klinik seçerken eğer o gün için boş saat yoksa “seçtiğiniz kriterlere sonuç yoktur” şeklinde bir bildirim görünür. Böyle bir uyarı ile karşılaşırsanız doktor ve klinik kısımlarına “Farketmez” olarak seçin. Böylece hangi doktor ve hangi klinikte boş saat varsa sistem size otomatik olarak onları gösterir.
  • Boş gün ve saatler arasından size uygun olanı seçin.
  • Tüm seçimlerinizi yaptığınızda randevu bilgilerinizi gösteren minik bir ekran gelir. Bu ekranda yer alan bilgileri okuyup “Randevuyu Kaydet” butonuna tuşlayın.

BURSA DEVLET HASTANESİ TELEFONLA RANDEVU NASIL ALINIR?

Bursa Devlet Hastanesi randevu telefonu Alo 182 numaralı hattır. Bu hattı başına hiçbir rakam koymadan, sadece 1,8 ve 2 tuşlarına basarak arayabilirsiniz. Aramanız sırasında çoğu firmanın müşteri hizmetlerinde olduğu gibi menü seçenekleri sunulmaz.

Tuşlamanız gereken tek şey on bir haneli kimlik numaranızdır. Bu yüzden menüler arasında kaybolmadan kolayca randevu alabilirsiniz.

Hattaki yetkiliye kimlik numaranızı verin, hangi bölüm için randevu istediğinizi söyleyin. Görevlinin verdiği gün ve saatler arasından size uygun olanını seçin ve onayladığınızı belirtin.

BURSA DEVLET HASTANESİ RANDEVU İPTAL ETME

Randevu iptali için interneti ya da telefonu kullanabilirsiniz. Randevunuzu internetten iptal etmek için MHRS’ye girin ve randevu geçmişinizi görüntüleyin. Silmek istediğiniz işlemin üzerine gelin ve “İptal Et” tuşuna tıklayın.

Randevunuzu telefondan iptal etmek için Alo 182 hattını arayın. Kimlik numaranızı verin ve kayıtlı işlemleriniz içinden silmek istediğiniz randevuyu hattaki yetkiliye söyleyin.

Sonuç olarak Bursa Devlet Hastanesi’nde, diğer devlet hastanelerinde olduğu gibi Merkezi Hekim Randevu Sistemi ve Alo 182 hattı kullanılarak randevu alınmaktadır.

Yorum ekle