Cerrahpaşa Randevu

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nden randevu almak için iki farklı seçeneğiniz vardır. Bunlar telefonla ve internetten randevudur.

TELEFONLA CERRAHPAŞA RANDEVU NASIL ALINIR?

Hastanede muayene olmak isteyen kişiler 0212 414 34 34 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak muayene için gün ve bölüm tercihlerini yapabilirler.

Bunun dışında yine telefonla ilaç rapor sorgulamalarınızı yapabilir, patoloji ya da radyoloji raporlarınızı öğrenebilir ve laboratuvarda yaptırdığınız tahlil sonuçlarınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

İNTERNETTEN CERRAHPAŞA RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Cerrahpaşa tıp fakültesi randevu

Telefon gibi iletişim kanalları yerine ağ bağlantınızın olduğu her yerde internet yoluyla Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nden randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için iki yol mevcuttur;

  • Cerrahpaşa hastanesinin web sitesi online randevu linki olan cerrahpasarandevu.istanbul.edu.tr/online-randevu-al sayfasını açınız, ardından T.C. kimlik numaranızı, telefon numaranızı, babanızın adını, doğum yılınızı ve formdaki doğrulama kodunu girin.
  • Poliklinik ya da mesai dışı randevu tercihlerinden birini yapın. Ancak mesai dışı hizmet şu anda aktif değildir, sadece poliklinik işlemleri yapılabiliyor.
  • Mesai dışı muayene işlemleri aktifleştiği anda konumuzda güncellemeler yaparak izlemeniz gereken yolları anlatacağız.
  • Telefon numarasının girilmesi zorunlu değildir ancak doğru olarak yazmanız durumunda muayene bilgileriniz, formda girdiğiniz numaraya gelecektir.
  • Formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra poliklinik ve bölüm seçimi yapmanız gerekir.

Bölüm tercihinizi yaptığınızda sağ kısımda bulunan alana seçtiğiniz bölüm geçer ve müsait olup olmadığı ekranda yazar. Boş olan mesai saatleri içinden size uygun olanı işaretleyin ve sayfanın altında bulunan onay tuşuna basın.

Poliklinik, doktor, gün ve saati onayladığınızda bu bilgiler telefonunuza mesaj olarak gelir. Bu aşamadan sonra yapacağınız tek şey muayene günü ve saatinizde hastaneye gitmek ve sağlık kurumunun kayıt birimine gelerek sıra numarası almaktır.

  1. İnternet yoluyla hastanede tedavi olmak için yapacağınız bir diğer yol da itfrandevu.istanbul.edu.tr/randevu adresine girmektir. Buradaki forma T.C. kimlik numaranızı, telefon numaranızı ve 4 haneden oluşan güvenlik kodunu doğru olarak girmeniz ve “Giriş Yap” butonuna basmanız gerekir. Sisteme giriş yaptıktan sonra bölüm, doktor ve tarih seçiminizi yapabilirsiniz. Randevu saatinden yarım saat önce hastanede olmayı unutmayın aksi halde saatiniz geçtiğinizde fazladan beklemek zorunda kalabilirsiniz.

İnternetten yapılan başvurularda sistem 4 güne kadar randevu vermektedir. Sistem 24 saat açık olup, muayene için gün ve saat tercihi yapabilmek için belli bir saati beklemenize gerek yoktur. İstediğiniz her an gereken bilgilerle birlikte sisteme girebilir ve işlem yapabilirsiniz.

İptal işlemleri muayene gün ve saatinden bir gün önce yapılmalıdır. Her gün sadece bir branş için işlem yapılmasına izin verilmektedir. Bir sonraki gün için muayene tarihi almak istediğinizde bu işlemleri saat 20:00’dan sonra yapmanız gerekir.

10 gün içinde bir bölümden yalnızca tek bir tedavi günü talebi alınabilir, ikincisine izin verilmez.

 

MOBİLDEN RANDEVU ALINABİLİR Mİ?

Hastanenin mobil uygulaması olan Ishop Mobil ile randevu alabilir, geçmiş kayıtlarınıza ulaşabilir, laboratuvar, radyoloji ve nükleer tıp sonuçlarına ulaşabilir, rapor ve sonuçların çıkıp çıkmadığını sorgulayabilirsiniz.

Sonuç olarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi olmak isteyen herkes telefonla, web sitesinden ya da mobil uygulamalarla randevu alabilirler.

Yorum ekle