Ege Üniversitesi Randevu

İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan Ege Üniversitesi Hastanesi’nden telefonla ya da internet üzerinden online randevu alınabilir.

Telefon ile Ege Üniversitesi Randevu Nasıl Alınır?

Ege Üniversitesi Hastanesi’nin 0 232 444 1 343 numaralı telefonunu arayın. Hattaki görevliye hangi bölümde ve hangi doktorda muayene olmak istediğinizi söyleyin. T.C. kimlik numaranızı verin ve talep oluşturulmasına izin verin.

Telefonla yapılan aramalarda kimlik numaranızı hatalı ya da eksik vermemeye özen gösterin. Ayrıca doktor ve bölüm tercihinizi açıkça belirtin. Telefondaki görevli talebinizi teyit edene kadar telefonu asla kapatmayın.

Görevlinin verdiği kayıt tarihini bir yere not edin. Randevu günü hastaneye yarım saat önceden gidip ilgili bölüm sekreterliğinde kayıt açtırın ve sıra numarası alın.

Herhangi bir sebeple muayeneye gidemeyecek olursanız aynı numarayı bir gün önceden arayarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta, her poliklinikte telefonla muayene günü ve saati için işlem yapılamamasıdır. Telefonla randevu veren poliklinikler şunlardır;

  • Ergen Bağımlılık
  • Beyin ve Sinir Cerrahisi
  • Çocuk Cerrahisi
  • Tüp Bebek Merkezi
  • Tıbbi Genetik

Aramalarınızı mesai saatleri içinde yapmanız gerekir. Mesai saatleri dışında yaptığınız aramalarda işlem yapılmamaktadır.

İNTERNETTEN EGE ÜNİVERSİTE HASTANESİ RANDEVU NASIL ALINIR?

Ege Üniversitesi Online Randevu

Ege Üniversitesi’nden internet yoluyla online randevu alabilmek için ilk olarak egehastane.ege.edu.tr adresine girin. Sayfayı hafifçe aşağı kaydırın ve orta menüde yer alan “Poliklinik E-Randevu” yazan yere tıklayın. Karşınıza bir form ekranı çıkacaktır. Burada doldurmanızın zorunlu olduğu alanlar kırmızı renkle gösterilmiştir.

T.C kimlik numaranızı, doğum yılınızı, cep telefonu numaranızı ve güvenlik kodunu girdikten sonra “Açıklamaları okudum, anladım ve kabul ediyorum” yazan yere işaret koyun. Son olarak “Giriş” butonuna basın.

Eğer isterseniz aktif olarak kullandığınız bir e-mail adresini de formdaki kutuya ekleyebilirsiniz. E-posta adresinizi sisteme girdiğinizde, yapmış olduğunuz tüm işlemler size mail olarak gönderilir.

Form doldurma işlemi bittikten sonra başka bir ekran gelecek karşınıza. Burada muayene olmak istediğiniz polikliniği ve doktoru seçmeniz gerekir. Kararınızı verdikten sonra saat ve gün seçiminizi yapın.

Doktor seçimi yapmaya çalışırken eğer ekranda gri alanlar görürseniz o saatlerde doktorun müsait olmadığını anlayabilirsiniz. Aldığınız tüm randevular bir sonraki gün için geçerlidir.

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde muayene olmak isteyen hastalar internetten yapacakları başvuruları mutlaka 18:00 ile 23:59 saatleri arasında yapmalıdırlar. Sistem bu saatler dışında aktif olmamaktadır.

Web üstünden oluşturduğunuz işlemlerde hiçbir öncelik yapılmaz. Hastaneye giderek sıra numarası almadıkça ve kayıt yaptırmadıkça muayene olamazsınız. Hastaneye gittiğinizde kimlik numaranızın yazılı olduğu nüfus cüzdanınızı mutlaka yanınızda götürün.

Bir gün içinde tek bir bölümden randevu alabilirsiniz. Farklı bölümler için farklı günleri tercih etmeniz gerekir. Aynı bölümde ikinci kez muayene olmak isteyen hastalar ise en erken 10 gün sonrası için işlem yapabilirler.

Formu doldururken telefon numaranızı eksiksiz olarak girmeye özen gösterin. Olası bir sorunda size ulaşabilmesi için bu durum çok önemlidir.

Zorunlu olmasa da internet üzerinden aldığınız muayene gün ve saati için çıktı almanız önerilir.

Bunu yapmak için ekrandaki “Yazdır” butonuna basmanız yeterlidir. Çıktı almak istemiyorsanız ve akıllı telefonunuz varsa ekran görüntüsü de alabilirsiniz.

Yorumlar

Bana yardımcı olurmusunuz.bir haftadır uğraşıyorum.internetten randevu alamıyorum.giriş yapılmıyor
Cevap
İnternet üzerinden randevu almak istiyorum ama giriş olmuyor
Cevap
10 gundur ugrasıyorum internetten randevu duşüremiyorum napabılırım daha dogru su sayfa acımıyor istenen bilgileri giriyorum girişe basıyorum sayfa öylece duruyor basıyorum hiç bişey çıkmıyor yardımcı olursanız sevınırım bu sistem hıç guzel degıl telefonla randevu sistemine dondursunler
Cevap
Tedavi olmak istiyorum üroloji de ama randevu alamıyorum nasıl alabilirim
Cevap
Ben randevu almak istiyorum nasıl ala bilirim tedavi görmem lazım
Cevap
Ben üroloji de tedavi olmak istiyorum ama randevu alamıyorum nasıl alabilirim
Cevap

Yorum ekle