En İyi Yerli Silahlar Hangileridir ve Özellikleri Nelerdir?

Yerli Silahlar

Türkiye birçok üretim noktasında başarılı ürünler ortaya koyduğu gibi silah üretim noktasında da başarılı üretimler yapmaktadır. Bu kapsamda Türkiye’de polisler, askerler, siviller ve güvenlik görevlileri tarafından üretilen farklı kalitelerde birçok silah üretilmektedir. Bu silahlar arasında Girsan Yavuz 16 Compact, Sarsılmaz P8L, Canik TP9 SF Elite, Tisaş ZİG14 İnox, Sarsılmaz K11, Girsan Yavuz16 Tuğra, Tisaş Zigana Sport, Sarsılmaz ST9, Sarsılmaz AR24, Sarsılmaz Kılınç 2000, Tisaş Zigana M16, Sarsılmaz K12 Sport ve Girsan MC 28 SA gibi birçok alternatif ürün bulunmaktadır. Ülke genelinde en çok tercih edilen bu yerli silah ürünleri farklı mermi kapasitelerine ve kalibrelere sahiptirler.

Sarsılmaz Serisi Yerli Silah Ürünleri Ve Özellikleri

Türkiye’de en çok tercih edilen yerli silah serilerinden birisi Sarsılmaz serisi olmaktadır. Bu seride bulunan silahlar içinde genel olarak P8L, K11, ST9, AR24, Kılınç 2000 ve K12 Sport ürünleri en iyi silahlar olarak seçilmektedir. P8L olarak anılan silah 9 kalibre olmak ile birlikte paslanmaz metalden üretilmedir. 15+1 veya 17+1 kapasiteye sahiptir. K11 ise yine 9 kalibre ve 15+1 kapasitelidir. Birçok renk ve kabza alternatifi bulunan ST9; her iki elle kullanılabilen ve 9 kalibre olan bir silahtır. AR24 silahlar; 9mm, zarif ve hafif, kapasite 15 olup sadece 1085 gramdır. Kılınç 2000 silahı ise 9 mm olmakla birlikte Türk Ordusunun kadro silahıdır. K12 Sport silahlar; tam bir atış tabancası olup 9 mm ve paslanmaz özelliktedir.

Diğer Yerli Silah Türleri ve Özellikleri

Piyasada bulunan güvenlik görevlileri tarafından da kullanılabilecek diğer yerli silah türleri arasında en sık tercih edilenler Canik, Girsan ve Tisaş ürünleri olmaktadır. Örnek olarak Canik TP9 SF Elite silahlar; 9 mm olup 5 mermi kapasitesine sahiptir. Girsan Yavuz serisi tabancalarda; Compact ürünü 9 mm yarı otomatik olup Tuğra ise yine 9mm ve farklı renk seçeneklerinde olup yüksek emniyetlidir. Tisaş ürünü olan Zigana serisi tabancalar da en çok tercih edilen yerli üretim tabancalar arasındadır.

Silah Taşıma ve Bulundurma Ruhsatı Nasıl Alınır?

Yorumlar

Canik TP9 SF Elite silahlar 15 MERMİ KAPASİTELİDİR SANIRIM YANLIŞ YAZMIŞ
Cevap
yanlış bilgi vermişsin, canik'in hiçbir silahı 5 fişek kapasiteli değildir.
Cevap

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile