Evde İş İmkanları - Evden Çalışma Olanakları Nelerdir?

Evde İş İmkanları

Öğrenciler, emekliler, ev hanımları ya da dışarda çalışamayacak durumda olan herkes evde yapılabilecek işler sayesinde belli bir kazanç elde edebilir. Elinizin yatkın olduğu ya da ben bu işi çok iyi yaparım dediğiniz bir şey varsa, vakit kaybetmeden o işe girişebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle evde yapılabilecek iş imkanlarını paylaşacağız.

Evde Yapılabilecek İşler

Bardaklardan dekoratif vazolar, ev yapımı kokulu sabunlar, çanta dikimi, örgü işleri, kutu katlama işleri, yöresel yemekler, nikah şekeri ya da takı yapmak gibi ev ortamında yapılabilecek pek çok seçenek vardır.

Makale Yazarlığı

İnternette en çok yapılan işlerden birisi de makale yazarak para kazanmaktır. Bunun için R10 gibi kaliteli forumlara yada makale bulutu gibi kaliteli içerik üreten yazar sitelerine başvurabilirsiniz. Sadece makale yazarak bir ev geçindirilebilir. Türkçe makale ücretleri 100 kelime başına 2₺ ile 15₺ arasında değişirken ingilizce makalelerde bu aynı fiyat dolar olarak ödenebilmektedir. Fakat Yüksek fiyata iş yapmak oldukça zordur çünkü bunun firması var faturası var iş alması var, var da var. Türkçe makalelerde ortalama fiyat 2019 için 3₺ iyi yazıyorsanız 4₺ olarak belirlenmektedir.

Dekoratif vazolar

Kullanmadığınız bardakları ya da şeklini çok beğendiğiniz bardakları vazolara dönüştürerek para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey renkli el işi kağıtları bulmak ve bunları bardaklara yapıştırmaktır. Bu ara oldukça popüler olan dekoratif vazoları müşterinize göre 7 TL ila 20 TL arasında bir fiyata satabilirsiniz.

Ev yapımı sabunlar

Evde sabun yapmanın maliyeti çok düşüktür. Bu nedenle eğer hobi olarak zaten sabun yapma merakınız varsa bunu ciddi bir işe dönüştürerek iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Yaptığınız organik sabunları kime satacağınıza karar verdikten sonra sabun malzemelerini toptan satan yerlere giderek üretiminize başlayabilirsiniz.

Trend çantalar

Son dönemlerde kot pantolondan ya da çok farklı eşyalardan yapılan çantalar oldukça popüler oldu. Siz de aklınızdaki orijinal fikirleri dikiş bilginizle birleştirerek birbirinden özel çantalar tasarlayabilirsiniz. Her zaman farklı olan ilgi çeker, bu nedenle piyasada olmayan, kullanışlı ve göze hitap eden çantalar yaparak kazanabilirsiniz.

Ev yapımı şekerlemeler ve jelibonlar satın

Mutfakta farklı şeyler yapmayı seviyorsanız ve eliniz bu işe yatkınsa rengarenk şekerlemeler ve jelibonlar yaparak geniş bir müşteri kitlesine sahip olabilirsiniz. Alacağınız kaliteli malzemelerle şık sunumlar hazırlayabilir ve müşterilerinizin hem gözüne hem damağına hitap edebilirsiniz. Yaptıklarınızı aile ve arkadaş çevrenize pazarlayabilir ya da sosyal medya hesaplarınızdan daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

Kutu katlama işi yapın

Kutu katlama özel bir yetenek istemeyen oldukça kolay bir iştir. Firmalar bu işi evinde yapacak kişilere parça başı para vermektedir. Boş zamanı olanlar, özel bir hobisi olmayanlar ya da aile bütçesine ufak da olsa bir katkı yapmak isteyenler internet üzerinden ya da çevrelerindeki firmalara giderek kutu katlama işi alabilirler.

Örgü oyuncaklar

Örgü örmeyi bilmeyen ev hanımı yok gibidir. Youtube videoları sayesinde farklı örgü teknikleri öğrenebilir, rengarenk ipliklerle hayvanlar, bebekler ya da oyuncaklar yapabilirsiniz. Örgü oyuncakları hem el yapımı olduğu için hem de sağlığa zararlı hiçbir malzeme içermediği için daha çok tercih edilirler. Yaptığınız oyuncakları satmak için bir internet sitesi açabilir ya da sosyal medya hesaplarınızı bu iş için kullanabilirsiniz. Yaratıcılığınızı konuşturarak örgü oyuncaklarla hem eğlenebilir hem de iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Ev yapımı salçalar, reçeller ve konserveler

Organik olan ürünler her zaman bir adım öndedirler. Market raflarında bulunan gıdalar, içerdikleri katkı maddeleri nedeniyle sağlıksızdırlar. Mevsiminde toplayacağınız domateslerle salça ve domates suyu yapıp satabilirsiniz. Yine mevsimine göre alacağınız meyvelerle reçel ve kompostolar yapabilirsiniz. Eğer maharetliyseniz ve eliniz lezzetliyse bir kavanoz domates salçasını 20 TL gibi bir fiyata satabilirsiniz. Maliyeti oldukça düşüktür, çünkü yazın domatesin kilosu 50 kuruşa kadar düşmektedir. Bunu reçel ve konserveler için de düşünebilirsiniz. İnsanlara sağlıklı gıdalar hazırlarken bundan kazanç elde etmek harika bir uğraşıdır.

Çevirmenlik

Yabancı diliniz varsa ve bir yerde çalışmak için engelleriniz varsa bu becerinizi kullanarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. İnternette pek çok sitede çevrimiçi çevirmenlik yapabilirsiniz. Forumlara üye olabilir, freelance iş veren sitelerde müşterilerle iletişime geçebilirsiniz.  Sayfa başı ya da kelime başı alacağınız ücretlerle aylık gelirinizi ciddi oranda artırabilirsiniz.

Sonuç olarak yeteneğinize ve ilgi alanınıza göre evde yapabileceğiniz iş imkanları oldukça fazladır. Burada saymadığımız fakat pek çok kişinin kazanmaya devam ettiği onlarca iş vardır. Yapmanız gereken tek şey ne yapabileceğinize karar vermek, bu işe ne kadar zaman ayırabileceğinizi belirlemek ve yapacağınız iş hakkında detaylı bir araştırma yapmaktır.

Sizde yorumlarda bizlere yapılabilecek işleri paylaşabilirsiniz.

Yorum ekle