Eyüp Devlet Hastanesi Randevu

İstanbul Eyüp Sultan Devlet Hastanesi olarak da bilinen sağlık kurumundan randevu almak için iki yolunuz vardır. Bunlar Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ni online olarak kullanmak ve telefonla aramaktır.

EYÜP DEVLET HASTANESİ İNTERNETTEN RANDEVU ALMA

İnternetten alınacak randevularda MHRS kullanılır. Bunun için mhrs.gov.tr/vatandas/randevu linkine tıklamalı ve giriş bilgilerinizle sistemi açmalısınız. Önceden kayıt olmadıysanız giriş yapmanız mümkün değildir. Bu nedenle üye ol seçeneğine tıklayarak kayıt oluşturabilirsiniz.

Sistemi açtıktan sonra il, ilçe, hastane, bölüm ve doktor seçimlerinizi yapın. Randevu bilgilerinizi onaylamanızı isteyen bir ekran çıkacaktır. Bu ekrandaki “Okudum, onaylıyorum” kısmına işaret koyun.

Bu aşamadan sonra muayene gününüz, saatiniz, hangi hastanede, hangi bölümde ve hangi doktora muayene olacağınız gibi bilgiler cep telefonunuza ve mail adresinize gönderilir.

İSTANBUL SULTAN DEVLET HASTANESİ TELEFONLA RANDEVU ALMA

Eyüp Sultan Devlet Hastanesi randevu alma telefonu 0 212 581 20 00 numaralı hattır. Bu hattı 08:00 – 17:00 saatleri arasında arayabilirsiniz. Ancak 12:00 ile 13:00 saatleri öğle arası tatili olduğu için bu saat aralıklarında aradığınızda telefonu kimse açmayacaktır.

Telefonla randevu almanın bir başka yolu da Alo 182 hattıdır. Bu hat Sağlık Bakanlığı’nın ücretsiz randevu alma hattıdır.

EYÜP DEVLET HASTANESİ RANDEVUSUZ MUAYENE NASIL OLUNUR?

Eyüp Sultan Devlet Hastanesi’nde randevu almadan muayene olabilirsiniz. Bunun için muayene olmak istediğiniz bölüme giderek girişteki sekreterlikte kayıt açtırmalı ve sıra numarası almalısınız.

Ancak bazı bölümlerde randevusuz hasta kabul edilmemektedir. Semt polikliniklerini arayarak bilgi almanız mümkündür.

Eyüp Devlet Hastanesi’nde 4 poliklinik bulunmaktadır. Bunlar;

  • Merkez poliklinikleri: 0 212 417 29 00 – 01 – 02 – 03 – 04 – 05
  • Aliya İzzetbegoviç semt polikliniği: 0 212 252 05 15
  • Alibeyköy semt polikliniği: 0 212 626 73 42
  • Kemerburgaz semt polikliniği: 0 212 360 20 51

EYÜP DEVLET HASTANESİ DAHİLİYE DOKTORLARI

Uzman Dr. Ahmet Ercan Taş, Uzman Dr. Emel Gökmen, Uzman Dr. Ayhan Tan, Uzman Dr. Mehmet Tüysüz, Uzman Dr. Murat Akbaş ve Uzman Dr. Tebernuş Aydın Doğan bu hastanenin İç Hastalıkları bölümünde görev yapmaktadır.

Sonuç olarak İstanbul’da bulunan Eyüp Devlet Hastanesi’nde muayene olmak isteyen hastalar Alo 182 hattını ve hastane randevu hattını mesai saatleri içinde arayabilir ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne internetten girerek randevu günü ve saati oluşturabilirler.

Yorum ekle