Facebook ve Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır? (Pc & Mobil)

Facebook ve Twitter Video Nasıl İndirilir

Ülkemizde en çok kullanılan sosyal ağlar Facebook ve Twitter platformlarıdır. Bu ağlardan bilgisayara, android ya da iOS cihazlara video indirmek isteyen kullanıcılar için işlemlerin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgileri vereceğiz.

Facebook’tan Video Nasıl İndirilir?

Elinizde yüksek megapikselli bir kamera varsa çektiğiniz videoları Facebook’ta paylaşabilirsiniz. Aynı şekilde Facebook’ta paylaşılan videoları bilgisayarınıza ya da akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Bilgisayara Facebook videolarını indirme (En Güvenli Yol)

Facebook mp3 videoları, eğitim videoları, kişisel gelişim videoları ya da farklı pek çok konudaki videoyu indirmek için birden çok yöntem vardır. Bu yöntemler arasında en kolay ve pratik olanı şudur;

 • İlk olarak Facebook’ta indireceğiniz videoyu bulun ve açın.
 • Video çalışırken videonun üstüne sağ tıklayın. Karşınıza minik bir ekranda “Video İnternet Adresini (URL) Göster” ya da “Show video URL” yazan yere tıklayın.
 • URL göster yazan yere tıkladığınızda minik bir kutu içinde videonun URL adresi gelecektir. Bu adresi farenin sağ tıkına basarak kopyalayın.
 • Kopyaladığınız URL adresiniz tarayıcının adres çubuğuna yapıştırın.
 • Adresteki https://www” yazan yeri silin ve o kısma Mobil’in baş harfi olan “m” harfini yazın. Böylece kopyaladığınız Facebook URL adresi “m.facebook.com/…” şeklinde olacaktır.
 • Videoyu mobil görünüme çevirdikten sonra videoyu artık indirebilirsiniz.
 • Bunun için videonun üstüne gelin ve sağ tıklayın.
 • Tarayıcınız Mozilla Firefox ise “Bağlantıyı farklı kaydet” seçeneğine, tarayıcınız Chrome ise “Video olarak kaydet” seçeneğine tıklayın.
 • “Kaydet” butonuna basın.

Bahsettiğimiz yönteme ek olarak bazı internet sitelerinden de Facebook videolarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ancak bu sitelerden indirme yapmadan önce güvenli olduklarından emin olmanız gerekir.

Telefona Facebook videolarını indirme

Android ya da iOS işletim sistemlerine göre farklı şekillerde Facebook’tan telefona video indirme yapılabilir.

 • Facebook video indirme Android için; Play Store mağazasına girin ve Internet Download Manager, Social Video Downloader ya da SnapTube gibi uygulamaları indirin. Bu uygulamaları kullanarak Facebook videolarını Android işletim sistemli telefonunuza indirebilirsiniz.
 • Facebook video indirme iOS işletim sistemli cihazlar için daha karmaşıktır. Bunun nedeni Apple ve iPad gibi telefonların kendi içleri dışında bu tür uygulamalara genellikle izin vermemeleridir. Buna karşın MyMedia gibi uygulamalarla iOS telefonlara Facebook videolarını indirmek mümkündür.

Twitter Videoları Nasıl İndirilir?

Twitter videolarını bilgisayarınıza, tabletinize ya da akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Bilgisayara Twitter videolarını indirme

Twitter’dan video indirmek için ilk olarak indirmek istediğiniz videoyu açın ve oynatın. Daha sonra videonun sağ üstünde bulunan minik oka tıklayın ve çıkan ekrandan “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine tıklayarak videonun URL adresini kopyalayın. Bu adresi Twitter Video Downloader sitesine yapıştırın. Son olarak indirmek istediğiniz formatı seçin ve videoyu bilgisayarınıza indirin. Eğer indirme sitesine URL adresini yapıştırdığınızda videonun kendisi çıkıyorsa ve Download butonu çıkmıyorsa videonun sağ altındaki üç nokta işaretine tıklayın ve “Videoyu İndir” seçeneğine basın.

Bir diğer yol da Twitter Video Downloader isimli eklentiyi Chrome veya Mozilla tarayıcılarına yüklemektir. Bu eklentinin tarayıcılarda çalışmasına izin vererek başka hiçbir işlem yapmadan Twitter videolarını indirebilirsiniz.

Twitter videoları telefona nasıl indirilir?

Twitter videolarını Android ve iOS işletim sistemli cihazlara indirmek için yine Twitter Video Downloader isimli eklentiyi kullanmanız gerekir. Twitter hesabınızda iken videoyu çalıştırın ve sağ tık yaparak URL adresini kopyalayın. Ardından aynı PC’de olduğu gibi URL adresini Twitter Video Downloader sitesine yapıştırın ve indirme işlemini bitirin.

Sonuç olarak Twitter ve Facebook videolarını indirerek onları düzenleyebilir, sunumlarınızda ya da eğitim videolarınızda kullanabilirsiniz. Video indirme işlemleri oldukça basittir, bu nedenle teknik bilgiye ihtiyaç duymadan herkes Facebook ve Twitter videolarını indirebilir.

Yorum ekle

© 2019 ÖGG Uzmanı Tüm Hakları Saklıdır.