En İyi 6 Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemleri

Gerek iç mekanlarda gerekse dış mekanlarda güvenlik nedeniyle en çok ihtiyaç duyulan ürün, kameralardır. Kamera sistemleri hareket algılama, görüş alanı mesafesi, ses, wi-fi ve gece görüşü gibi farklı özelliklere sahiptirler. Bu özelliklerin niteliklerine göre hangi sistemin daha iyi ve daha kullanışlı olduğuna karar verilebilir.

HİKVİSİON

Ev ya da iş güvenliği söz konusu olduğunda en çok tercih edilen markalardan biri Hikvision’dur. Kurşun geçirmez yapısı, yüksek HD kalitesi, 90 ft’e kadar gece görüş uzaklığı, 75,8 derece görüş açısı, hassas hareket algılama özelliği ve farklı lens alternatifleriyle ön plana çıkmaktadır.

AMCREST

Kolay kurulumu ve tak çalıştır özelliği olan Amcrest güvenlik sistemleri, 360 saate varan izleme imkanı sunarlar. 2 TB sabit sürücü, 75 derece görüş açısı ve gerçek zamanlı yayın yapan Amcrest ile USB yedekleme yapabilirsiniz.  Tüm hava şartlarına dayanıklı olan izleme sistemleri Android ve iOS işletim sistemleri ile uyumludurlar. Gece görüş mesafeleri 65 ft’e kadar çıkabilmektedir. 3 megapiksellik görüntü sensörü ve işlemci akışı sayesinde net bir görüntü yakalanması sağlanır. Yüz ve plaka detayları gibi önem taşıyan ayrıntılar ultra – yüksek çözünürlükle algılanır. Kameranın bir diğer önemli özelliği de 4 saate varan bulut depolama alanıdır.

ARLO

Harekete duyarlı yapısı, şüpheli durumlarda görüntünün seçtiğiniz cihaza gönderilmesini sağlar. Kablosuz güvenlik yapısı sayesinde hem telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan bağlantı kurabilirsiniz. Zorlu hava koşullarına dayanıklı olup, 1 GB yedekleme alanı bulunmaktadır.

TRİVİSİON

50 ft’e kadar gece görüşü, anlık şüpheli hareketlerin e-mail ile bildirilmesi, farklı işletim sistemine sahip cihazlara uyumluluk ve yüksek çözünürlüklü video özelliği ile uygun fiyatlara sahip olabileceğiniz bir kamera sistemidir.

FOSCAM

Bullet türü dış mekan izleme sistemlerinden biri olan Foscam’ın kurulumu oldukça basittir. Full HD video çözünürlüğü olan Foscam kameralar 100 ft’e kadar gece görüşüne sahiptirler, ayrıca 75 derecelik açıyla gündüz görüşü yapabilirler. Görüntüleri bilgisayarınıza doğrudan kaydedebilirsiniz. Kablolu ya da kablosuz seçenekleri olan Foscam’ın su geçirmez özelliği vardır. Uzaktan kumanda edilebilen izleme sisteminde telefon ve bilgisayar gibi farklı cihazlara kurulum yapılabilir.

VİMTAG

Vimtag kamera sistemleri 3x dijital yakınlaştırma fonksiyonu ile görüntüyü daha net algılamanıza yardımcı olur. 720p çözünürlüğü, 100 dolardan daha düşük maliyeti ve çift yönlü ses düzeni sayesinde iç mekanlarda çokça tercih ediliyor. Wi-fi özelliği ile sisteme kablosuz olarak bağlandığınızda evinizden ne kadar uzakta olursanız olun net görüntü yakalayabilirsiniz. Cihazın kurulumu da son derece basittir.

NEST CAM

Hem iç hem de dış mekanlara kurulabilecek Nest Cam izleme cihazları yüksek çözünürlük ve ev otomasyon özelliklerine sahiptir. Çift yönlü konuşma desteği, 8x dijital yakınlaştırma ve 130 dereceye kadar çıkan görüş açısıyla oldukça kaliteli bir cihazdır. Ortamdaki ışık seviyesinin düşmesi görüş mesafesini azaltabilir ve suç eylemlerini artırabilecek riskler doğurur. Ancak bu cihazlardaki gece görüş özelliği sayesinde kameranın ışık seviyesi otomatik olarak ayarlanır ve tam koruma sağlanır. Nest Cam kameraların fiyatları 200 dolar civarındadır.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile