Hacettepe Randevu - Hacettepe Online Randevu Sistemi

Hacettepe Randevu

Ankara’daki üniversite hastanelerinden biri olan Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde randevu işlemleri internetten ya da telefonla yapılabilir.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ONLİNE RANDEVU SİSTEMİ

 • http://www.hastane.hacettepe.edu.tr/online-randevu_36.html bağlantı adresine tıklayın.
 • Hasta Bilgi Sistemi’ndeki forma kimlik numaranızı, doğum yılınızı ve ekrandaki 6 haneli kodu yazın.
 • “Giriş” butonuna basın.
 • Merkez seçin. Bunun için ekrandaki “Erişkin, Çocuk, Onkoloji, Beytepe ya da Diş Hekimliği Fakültesi” seçeneklerinden birinin üzerine tıklayın. Yanlış bir seçim yaptığınızdaki ok yardımıyla geri dönebilirsiniz.
 • Bölüm seçin. Eğer seçtiğiniz bölümde hiç boş gün yoksa “Kontenjan Dolmuştur” şeklinde bir uyarı ile karşılaşırsınız. Seçtiğiniz bölümde boş gün varsa gelen ekrandan doktor seçiminizi yapmanız gerekir.
 • Doktor seçiminizi de yaptıktan sonra minik bir tarih ekranı gelecektir. O kısımdan tarih ve saati seçebilirsiniz.
 • Tarihe de karar verdikten sonra cep telefonunuzu ve e-mail adresini girmeniz gerekir.
 • Son olarak “Randevu Al” butonuna basın. Bu aşamadan sonra “Randevu kaydınız alınmıştır” şeklinde bir mesaj gelecektir ekranınıza.

Hangi bölümlerden online randevu alınabilir?

 • Erişkin Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji, Beyin Cerrahisi ve Psikiyatri bölümlerinde online randevu alınamamaktadır.
 • Çocuk Hastanesi’nde Genel Pediatri, Gelişimsel Pediatri ve Çocuk Cerrahisi bölümlerinden online randevu alabilirsiniz. Diğer bölümler için Bölüm Sekreterliği’ne gitmeniz gerekir.
 • Onkoloji ve Diş Hekimliği fakülteleri için online randevu sistemini kullanamazsınız.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TELEFONLA RANDEVU

Telefonla randevu almak için;

 • Erişkin, çocuk ve onkoloji hastaneleri: Hafta içi 08:00 – 17:00 saatleri arasında 444 4 444 numaralı hattı
 • Diş hekimliği: Hafta içi 08:30 – 17:00 saatleri arasında 305 3 000 numaralı hattı kullanabilirsiniz.

Telefonla randevu alırken sizden kimlik numaranız istenecektir. Randevular en çok 6 gün sonrasına alınabilir. Sadece Ortopedi bölümü için 10 gün sonrasına kadar randevu verilmektedir. Ortopedi bölümünde randevular yalnızca Pazartesi günleri verilir. Aynı gün içinde farklı polikliniklerden randevu almanıza izin verilmez.

Erişkin Hastanesi’nde tüm bölümler için telefonla randevu alabilirsiniz.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDEN ALINAN RANDEVULAR NASIL İPTAL EDİLİR?

Almış olduğunuz randevuları internetten iptal edemezsiniz. Hacettepe Üniversitesi bir devlet hastanesi olmadığı için E-Nabız ya da e-Devlet sisteminde randevularınız görünmez. Bu nedenle iptal işlemi için Hacettepe Hastanesi iletişim hattı olan 444 4 444 numaralı telefonu aramanız gerekir.

HACETTEPE HASTANESİ MUAYENE ÜCRETLERİ

Öğretim görevlilerine muayene olduğunuzda 86 TL ile 136 TL arasında değişen tutarlarda ödeme yapmanız gerekir. Mesai dışı öğretim üyesi randevuları için 444 4 444 numaralı hattı arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sonuç olarak bir üniversite hastanesi olan Hacettepe Hastanesi’nden randevu almak için Alo 182 ya da MHRS sistemi kullanılamaz. Bunun yerine online sisteme girebilir ya da çağrı merkezini arayabilirsiniz. Ancak randevu iptalini internetten değil yalnızca telefonla yapabilirsiniz.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile