HGS Borç Sorgulama

HGS Borç Sorgulama

HGS borçları internetten ya da telefonla öğrenilebilir.

İNTERNETTEN HGS BORÇ SORGULAMA YÖNTEMLERİ

 1. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün internet sitesindeki geçiş ihlal sorgulama ekranından
 2. PTT’nin web sitesinden
 3. E-Devlet kapısından
 4. Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş.’nin sitesinden

1.KGM HGS Borç Sorgulama

Arama sonucunda borcun hangi istasyona girerken ve çıkarken kesildiğini, istasyondan çıkış yaptığınız tarihi, araç sınıfınızı, istasyonun geçiş ücretini ve ödenecek tutarı görebilirsiniz.

2.PTT HGS Borç Sorgulama

 • https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf#violation bağlantısına tıklayın.
 • Aracın plakasını yazın.
 • “Ben robot değilim” kısmına işaret koyun.
 • Karayolları, Avrasya Tüneli ya da YSS Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu seçeneklerinden birine tıklayın.

Birkaç saniye içinde arama sonuçlanacak ve tarih, bölge, istasyon ve geçiş ücreti gibi HGS borcunuza ait tüm detaylar görüntülenecektir.

3.E-Devlet HGS Borç Sorgulama

Diğer sorgulama seçeneklerinde sisteme giriş yapmanıza gerek duyulmazken e-Devlet sisteminde sisteme giriş yapmanız gerekir. Bunun sebebi e-Devlet ile yalnızca kendi plakanıza ait borçları görüntüleyebilmenizdir. E-Devlet kapısını kullanarak başkasına ait bir HGS borcunu öğrenmeniz mümkün değildir.

4.Otoyol Yatırım ve İşletme HGS Borç Sorgulama

 • https://isletme.otoyolas.com.tr/?page_id=4135 adresine girin.
 • Sayfayı aşağı kaydırın.
 • Burada 4 farklı şekilde arama yapabilirsiniz. Bunlar plakayla, T.C. kimlik numaranızla, İGB numarasıyla ve vergi numarasıyladır. Bu seçeneklerden birini tercih edin.
 • Rakam ve harflerden oluşan 4 haneli doğrulama kodunu yazın.
 • “Sorgula” butonuna basın.
 • Birkaç saniye içinde arama tamamlanacak ve eğer HGS borcunuz varsa ekranda görüntülenecektir. Ancak herhangi bir borcunuz yoksa “İşlem yapılmak istenen dosya bulunamadı” şeklinde bir bilgi mesajı gelecektir.

TELEFONLA HGS BORÇ SORGULAMA

İnterneti kullanmak istemeyen araç sahipleri telefonla borçlarını öğrenebilirler. Bunun için; 0 850 460 60 60 ya da 444 17 88 numaralı müşteri hizmetleri hatları aranabilir. Ayrıca HGS müşteri hizmetleri numarası olan 0 312 812 10 10 hat da aranabilir. 0 850’li ve 444’lü numaralar HGS ve OGS için geçerliyken, 0 312’li numara yalnızca HGS için hizmet vermektedir.

Sonuç olarak araç sahipleri ücretli köprülerden ya da otoyollardan geçtikleri hatalı geçişlere dair borçlanmalarını telefonla ya da internet üzerinden saydığımız kanallar yoluyla öğrenebilirler.

Yorum ekle