HGS Sorgulama ve Bakiye Yükleme

Teknolojinin ilerleme kaydetmeye başlamasıyla birlikte birçok işimiz de internet üzerinden yapılabilir hale gelmiştir. İnternet üzerinden birçok işimizi yapabilmemiz hayatımızın kolaylaşmasına zemin hazırlamıştır. Vaktimiz olmadığı için birçok borç durumumuzu öğrenmekle yeteri kadar ilgilenemez hale gelmekteyiz. İnternet ortamında yapılan birçok borç sorgulama ile rahat bir nefes almış bulunmaktayız. E-Devlet şifreniz mevcutsa şifreniz ve TC kimlik numaranızla sisteme giriş yapmanız gerekir. Şifreniz yoksa PTT şubelerinden 2 lira karşılığında E-Devlet şifrelerinizi alabilirsiniz. Arama bölümüne HGS yazmanız durumunda HGS sayfası çıkacaktır. Sonrasında plakanızı girerek HGS bakiye sorgulama işleminizi böyle yapabilirsiniz.

E devlet ve Ptt sitelerinden en hızlı bir şekilde sorgulama yapmanız için direk linkleri paylaşıyorum.

>> E devlet Hgs Sorgula

>> PTT Hgs Sorgulama Sayfası

Plaka Sorgulama Sms Numarası Kaçtır?

Hgs Bakiye Sorgulama 2019

a) Plaka ile hangi HGS işlemleri yapılır?

Plakanız ile HGS sorgulama işlemleri yapmak mümkündür. Online olarak sorgulama işlemlerini kısa zamanlar içerisinde yapabilirsiniz. Plaka ile HGS borç sorgulama işlemleri, bakiye sorgulama işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra ceza sorgulama, bakiye yükleme işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

b) HGS bakiye sorgulama nasıl yapılır?

E-Devlet üzerinden HGS bakiye sorgulama işlemlerinizi kısa zaman içinde yapabilirsiniz. Plakadan HGS bakiye sorgulama nasıl yapılır? E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubeleri aracılığıyla veya anlaşmalı bankalar aracılığıyla satın alabilirsiniz. HGS bakiye sorgulama işlemlerinizi PTT aracılığıyla veya anlaşmalı bankalar araçlığıyla da yapabilirsiniz. PTT resmi internet sitesi üzerinden ‘’HGS Bakiye Sorgulama’’ bağlantısı yoluyla gerekli bilgileri girerek bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

c) HGS bakiye yükleme işlemleri

Ptt ile hızlı Hgs Yükleme (web sitesi)

Hgs Online bakiye yükle (Android uygulama) 

iOS için Hgs yükleme Resmi Uygulaması (iPhone)

Trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla hayata geçirilen HGS için bakiye yüklemek gerekir. Bakiye yükleme işleminizi PTT şubelerinden nakit para ile yapabilirsiniz. Anlaşmalı benzin istasyonlarından da HGS bakiye yüklemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. PTT resmi internet sitesine E-Devlet aracılığıyla girerek de bakiye yüklemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. SMS yolu ile HGS bakiye yüklemek mümkündür. Bu yollardan biriyle bakiye yükleme yapmazsanız bakiyeniz olmaması durumunda ceza yemeniz kaçınılmaz olacaktır.

d) HGS nedir?

Kısaltılmış adıyla HGS nedir? Hızlı geçiş sistemi olarak bilinen HGS Türkiye’de bulunan boğaz köprüleri ve otoyol geçişinden alınacak olan ücretlerin tahsil edilebilme sistemine denilmektedir. Bu ücret sürücülerden biletsiz veya temassız olarak tahsil edilir.

e) HGS nereden ve nasıl alınır?

Otoyol ve boğaz köprülerinden geçişi kolaylaştırmak adına kurulan HGS nereden ve nasıl alınır? Bu uygulamayı her sürücü kullanmalıdır. Hızlı geçiş sistemi kartları PTT şubelerinden alınabilir. Bu kartları anlaşmalı olan bankalardan da almak mümkündür. Hızlı geçiş sistemi için alınacak olan HGS kartlarını almak isteyen sürücüler ruhsatlarını ve TC kimliklerini ibraz edeceklerdir.

h) Kiralık araçta HGS sorgulama ve ödeme nasıl olur?

Kiralamış olduğunuz aracın HGS sorgulamasını plakasını girerek E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Kiralık araçta HGS sorgulama ve ödeme nasıl olur? E-Devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra plaka girerek HGS borcunu ödemelisiniz. Ancak araç kaydı sizin üzerinize değilse borç veya ceza sorgulaması yapamazsınız. Bu sebeple ödemesini de gerçekleştiremezsiniz.

Telefondan HGS yükleme

HGS yükleme için birçok seçenek bulunur. Bu seçenekler arasında telefon seçeneği de bulunur. Telefondan HGS yükleme için 444 1 778 veya 0580 460 60 60 telefon numarasını ücretsiz arayabilirsiniz.

Plaka Tanıma sistemi

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile