Özel Güvenlik Yenileme Sınav Sonuçları

Emniyet güçlerinin sorumluluk ve yükünü biraz olsun hafifletebilmek adına Özel Güvenlik alımlarına ağırlık verilmiş durumda. Düzenli maaş ve meslek sahibi olmak isteyen birçok vatandaşımız da Özel Güvenlik olmayı tercih ediyor. Peki bu sınav için yeterlilik durumu ve sınav türü nasıl bir modellemeye sahip? Bu soruların yanıtını başlıklar halinde sizinle de paylaşacağız. Sınav sonuçlarını nasıl sorgulayabileceğiniz ve hangi adres üzerinden bu sorgu işlemini yapabileceğiniz konusu da detaylı bir şekilde ele alınacaktır…

Özel Güvenlik Yenileme Sınav Sonuçları

Yenileme Sınav Sonuçları Sorgulaması Nasıl Yapılır?

30 Haziran 2019 58. Özel güvenlik yenileme sınav sonuçlarına sitemiz aracılığı ile saniyeler içerisinde ulaşabilmek mümkündür. Sınav dönemine bağlı olarak sonuçların açıklanması da değişiklik gösterebiliyor ancak sonuç sorgulaması için takip edeceğiniz en güvenilir site elbette resmi site olacaktır.

Özel Güvenlik Yenileme Sınav Sonuçları TIKLAYINIZ

Adresinde sorgu sayfası da mevcut ve sonuçlara bu sayfa üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Online dünyada sorgulama hizmeti verdiğini söyleyen birçok mecra da sizleri bu adreslere yani resmi web sitesine yönlendirecektir. Sınav sonuçlarını sitemizden takip edebilir ve sonuçlar açıklanır açıklanmaz haberdar olabilirsiniz.

Özel Güvenlik Sınav Takvimi

ÖG Yenileme Sınavı Nedir?

5 yıl boyunca görevine devam eden ve Özel Güvenlik olarak görevini sürdüren personelin, görevine devam edebilmesi için yenileme eğitimi alma zorunluluğu bulunuyor. Bu eğitimi başarı ile tamamladıktan sonra ise Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ve denetlenen sınava girmek durumundadır. Eğitimi tamamlayan personel, Türkiye genelinde yapılacak olan sınavda da yerini alıyor ve burada önemli bir notu da iletmekte fayda var. Bu sınavda başarısız olma gibi bir durum söz konusu değildir. Yenileme eğitimi ise kişinin sertifika süresinin dolmasına 1 yıldan daha az bir süre kaldığı takdirde alınabiliyor.

Yenileme Sınavı Nasıl Oluyor?

Özel güvenlik olarak hizmet veren personele ait sertifikanın süresinin dolmasına 1 yıldan daha az bir süre kaldığında yenileme eğitimi gibi bir durum söz konusu hale geliyor. Yenileme eğitimi ve yenileme sınavı ile birlikte personelin kart süresi de sınava girilen tarihten itibaren 5 yıl daha uzatılıyor. Bu eğitim sürecinde silahlı eğitim toplamda 8 gün sürüyor ve 60 saatlik ders süresi karşımıza çıkıyor. Eğitim tamamlandıktan sonra başlıkta da belirttiğimiz gibi yenileme sınavı karşımıza çıkacaktır ve bu sınavda başarısız olma durumu yoktur. Sınav sonucu ile birlikte elde edeceğiniz puan da sertifikanıza ekleniyor.

ÖG Yenileme Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sınav takvimindeki değişiklikler nedeniyle Özel güvenlik Sınav sonuçlarının açıklanması konusunda net bir tarih vermek pek de mümkün olmuyor. Temel eğitim sınav sonuçları ve yenileme sınav sonuçları sınavın yapıldığı tarihten 3 hafta sonra açıklanır. Genelde Cuma günü açıklanmaktadır. Detaylı bilgi sayfası: ogguzmani.com/Yenileme-Sınav-Sonuçları-Ne-Zaman-Açıklanacak?

Yenileme Sınav Soruları Ne Zaman Açıklanacak?

Özel güvenlik yenileme sınav soruları ve cevapları açıklandığında buradan link paylaşılacaktır. Sorular sınav yapıldıktan 3 gün sonra açıklanmaktadır. Sorular açıklandı ve siteye eklendi.

ÖGG Yenileme Sınavından Kaç Puan Almak Gerekir?

Yenileme eğitimini silahlı ve silahsız olmak üzere iki farklı grupta ele alacağız ve her iki eğitim hakkında da detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Silahsız Yenileme: Müfredat doğrultusunda bu eğitimin 50 saate tekabül ettiğini ve toplamda 7 gün sürdüğünü belirtmek istiyoruz. Eğitimden sonra ise yenileme sınavı karşınıza çıkıyor ve bu sınavda toplam 100 adet soru soruluyor. Sınav test usulü ve oldukça kolay… bu sınavda başarılı olabilmek için herhangi bir puan sınırlaması ya da limiti yoktur. Kaç puan alırsanız alın başarılı sayılacaksınız ancak aldığınız puan, sınav sonrası sizlere verilecek olan sertifikaya eklenecektir.

Silahlı yenileme: 60 saat süren sınav toplamda 8 güne karşılık geliyor. Eğitimden sonra yine bir sınav daha sizleri bekliyor olacaktır. 100 adet silahsız sorusu ve 25 adet silahlı sorusu karşınıza çıkıyor ve akabinde poligonda 5 atışlık bir teste tabi tutuluyorsunuz. Yine bu sınavda da silahsız yenileme sınavında olduğu gibi başarılı sayılmanız için herhangi bir puan sınırlandırması yoktur. Kaç puan alırsanız alın başarılı sayılıyorsunuz. Aldığınız puan da yine sertifikalarınıza yazılacaktır.

Ögg Yenileme Sınavında Kalma Var mı?

Özel güvenlik görevlisi personelinin aklındaki en büyük soru işaretlerinden bir tanesi de budur. ÖGG Özel güvenlik yenileme sınavında kalma gibi bir durum söz konusu değil. Silahlı ve silahsız eğitim sonrası tabi tutulacağınız sınavda kaç puan alırsanız alın başarılı sayılıyorsunuz. Bu sınavın sertifika yenileme sınavı olduğunu bilmenizde fayda var ve görevinize devam edebilmeniz için bu sınavı atlatmanız gerekiyor. Alacağınız eğitim sonrası gireceğiniz sınavda alacağınız sonuç ne olursa olsun başarılı sayılıyor ve geçiyorsunuz. Az önce de belirttiğimiz gibi buradaki en önemli detay puanlarınızın sertifikalarınıza dahil ediliyor olmasıdır.

Yenileme Sınavına ve Kursa Katılmak Zorunlu mu?

Özel güvenlik yenileme eğitimi ve sınavı zorunludur. Bazı personel henüz bunun bilincinde değil ancak işveren bunu tespit ettiği takdirde herhangi bir tazminat ödemeden işinize son verebilir. Personelin, sorunsuz bir şekilde görevine devam edebilmesi ve kalifiye personel gücünü arttırabilmek adına bu kursların ve sınavların yapılması da olumlu bir eylemdir. Kursa gitmek zorundasınız ve sahip olduğunuz sertifikaları da yenilemek durumundasınız. Sertifika biti tarihine 1 yıldan daha az bir süre kaldığı takdirde kurs için harekete geçmek gerekiyor. 6 aydan az bir süre kaldığı takdirde sıkıntılı bir süreç sizleri bekliyor olacaktır ve bunun para cezasına karşılık geldiğini de ifade etmekte fayda var.

Ögg Kimlik Kartı Süresi Dolmuş Olanların Çalışması Suç mu?

Kimlik kartı süresi dolmuş olan özel güvenlik personelinin çalışması ve kurum tarafından çalıştırılması da suçtur. Denetimler artık çok daha sıkı bir hale getirilmiş durumda ve hapis cezası ile birlikte az önce de ifade ettiğimiz gibi hem kişiye hem de kuruma para cezası durumu da mevcuttur. Kurumlar, çalıştırdıkları personelin kart takibini de yapmak zorundadır ve bu sorumluluk yalnızca kuruma ait değil, aynı zamanda personele de aittir.

Kimlik Yenileme İşlemleri Nasıl Oluyor?

Yenileme ve yeni kimlik sahibi olmak isteyen personelin öncelikli olarak randevu alması gerekiyor. Randevu işlemlerini özel güvenlik randevu adresi üzerinden online olarak yapabileceğiniz gibi dilerseniz bulunduğunuz şehirdeki özel güvenlik şube müdürlükleri aracılığı ile de alabilirsiniz. Başvurularınızı kişisel olarak yapmanız gerekiyor ve kimliği alacak kişinin birebir ziyaret etmesi şarttır.

Yenileme ücreti 2019 yılı itibari ile 30 TL olmuştur.

Kimlik Yenileme Evrakları Nelerdir?

  • Şahsi dilekçe
  • Yenileme eğitim sertifikasının fotokopisi
  • 2 adet arşiv araştırması formu
  • 2 adet olmak kaydıyla ehliyet ya da kimlik fotokopisi
  • Kan grubu belgesinin fotokopisi
  • 2 adet vesikalık
  • Özel güvenlik kimlik kartı fotokopisi
  • Adli sicil belgesi
  • “Parmak İzi ve Fotoğraf Kayıt Formu’nun Fotokopisi.(Daha önce verilmiş ise)

ÖG Yenileme Sınavı Giriş Yerleri ve Giriş Belgesi

Eğitimlerin tamamlanması ile birlikte geriye sınava girmek kalıyor ancak bunun öncesinde de ilgili kurumun hazırladığı giriş belgenizi almanız gerekiyor. bu belgelerin hazırlanması çok uzun sürmeyecektir ve yine ilgili kurumun resmi web sitesi üzerinden belgelerinizin hazır olup olmadığını da online olarak takip edebilirsiniz. Dilerseniz kurumu ziyaret ederek de belgeler konusunda bilgi alabiliyorsunuz. Sınav takvimi ile birlikte hızlı bir şekilde adayların sınava giriş yerleri de belirleniyor ve açıklanıyor. Sınav giriş yerinizi öğrenmek için ziyaret etmeniz gereken sayfa ise ‘’ ÖG Sınav Giriş Yerleri’’ olarak karşınıza çıkıyor. Bu sayfada küçük bir form yer alıyor ve formda Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı girdikten sonra güvenlik kodunu doğrulayarak onay vermeniz yeterli olacaktır. Sınav giriş yerinizi öğrendikten sonra sınavdan en az 2 gün önce gerekli kontrolleri yapmanız da yine sizlerin lehine olacaktır.

Yorumlar

Atilan baslik insanlari aldatici atilmis daha sinav sonuclari aciklanmadi ama oyle gosteriliyor baktiginizda ise eski doneme tc yaziyorsunuz bu sebepten de sonucu goremiyorsunuz acele etmeyin her aciklanda yazanada itibar etmeyin
Cevap
bizde yanlış yok sonuçlar açıklandı.
Cevap
Benim de öyle gözüküyor neden acaba bilen yok mu ?
Cevap

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile