İZTO Borç Sorgulama

İzmir Ticaret Odası’na kayıtlı firma ve şirketlerin yıllık ödemeleri gereken aidat ücretlerinin tahsiline yönelik taksitlendirme işlemin ödeme günleri içerisinde yapılması gerekir.

Taksitlendirilen yıllık ve munzam ücretlerin tahsili konusundaki sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmeyen yetkili mercilerin üyelikleri askıya alınabilir.

Bu bakımdan yükümlülük altındaki kişilerin İZTO borç sorgulama ekranı üzerinden kendi derecelerini öğrenme ve aynı şekilde de, borç bilgilerini görme imkanları var.

İZTO borç sorgulama nasıl yapılabilir?

İzmir Ticaret Odası’na borcu olanların borç bilgilerini öğrenmeleri için ilgili odanın yetkili birimini telefonla arayıp, sicil numaraları üzerinden borç sorgulama işleminin yapılmasını talep edebilir.

Aynı şekilde, yazılı beyanla da borç miktarının beyan edilmesi yönündeki taleplerini iletebilir. Ancak bu işlemlerden kısa zamanda sonuç almak mümkün olmayabilir. Bunun için üyelerine borç sorgulama ekranı ile ödemeleri beklenilen paranın miktarı konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlanır.

İZTO borç sorgulama işlemi için https://eoda.izto.org.tr/aidat_borc_sorgulama sitesi üzerinden ilgili formun doldurulması lazım.

Form üzerinde; oda sicil no, unvan, adres ve derce bilgilerinin yanlışsız bir şekilde doldurulması gerekir. Formdaki boş alanların doldurulması ile ödenmesi gereken ve geciken borç bilgilerine erişmek mümkündür.

İZTO borç ödeme işlemi nasıl yapılır?

Borç sorgulama ekranı üzerinden geciken ve vadesi yeni gelen borcun ödemesi, yine aynı sistem üzerinden kolayca yapılabilir.

Bunun için borç sorgulama işlemin ardından ödeme yap sekmesine tıklanması ve kredi kartı veya banka kartı ile talep edilen miktarın ödemesinin yerine getirilmesi yeterlidir.

Online ödeme sistemi üzerinden ödeme yapmak istemeyenler Garanti, Vakıf, Halk veya Finans Bank üzerinden İZTO üye aidat ödemesini masrafsız şekilde yapabilir.

İZTO borç ödeme yöntemlerinden biri de, internet bankacılığı. Bunun için İZTO’nun anlaşmalı olduğu yukarıda zikredilen bankalardan birinde internet bankacılık hesabınızın olması yeterli.

Hesabınızla sisteme giriş yapmanız ve ödemeler altındaki “İZTO Aidat Ödeme” sekmesini kullanarak, yükümlü olunan borcun taksitlerini veya tamamını ödemeniz mümkündür. İnternet bankacılığının otomatik ödeme kolaylığından da yararlanılabilir.

Ayrıca, İZTO borç ve aidat ödeme işlemi kurumun merkezinde yer alan vezne üzerinden yapmak da mümkündür.

Yorum ekle