Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nden randevu almak için iki farklı seçeneğiniz vardır. Bunlar şu şekildedir;

 • Hastanenin online randevu sistemi
 • Hastanenin çağrı merkezi

KSÜ Randevü Online

KSÜ Randevu

Kahramanmaraş Tıp Fakültesi randevu alma işlemlerini internet üzerinden yapmak için hastanenin online sistemini kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şunlardır;

 • İlk olarak onlinehastane.ksu.edu.tr/Randevu adresine tıklayın.
 • Hasta Giriş ekranı açılacaktır.
 • Önceden kayıt olduysanız bu ekrandaki kutucuklara sırayla T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi yazın.
 • Kayıt olmak istemiyorsanız ve önceden online sistemden hiçbir işlem yapmadıysanız “Kayıt Olmadan Devam Et” butonuna basın.
 • Kayıt olmadan devam ettiğinizde “Üyesiz Hasta Girişi” ekranı ile karşılaşırsınız. Bu ekrandaki kutucuklara sırayla T.C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi ve cep telefonu numaranızı yazın.
 • “Giriş Yap” butonuna basın.
 • “Randevu Bilgilendirme” ekranını okuyun ve “Okudum, Anladım” butonuna basın.
 • Normal ya da Özel Muayene Randevu seçeneklerinden birine tıklayın.
 • Poliklinik seçin ve “Randevu Al” butonuna basın. (Eğer o bölümde hiç boş gün ve saat yoksa “DOLU” şeklinde bir buton görünecektir. Bir süre bekleyip açık yer olup olmadığına bakmak için tekrar deneyebilirsiniz.)
 • Bazı sayfalarda tüm günlerin ve saatlerin dolu olduğunu görebilirsiniz. “Sonraki Hafta” butonuna bakarak boş gün ve saatleri görebilirsiniz. Boş tarihler yeşil renkli görünür ve tıklanabilir şekildedir.
 • Son aşamada randevu bilgileriniz görüntülenir. Kimlik numaranız, doğum tarihiniz, cep telefonu numaranız, randevu özeti, muayene olacağınız bölüm, hangi tarihte ve hangi poliklinikte muayene olacağınız gibi bilgiler ekranda görünür.
 • Yazan bilgileri onaylıyorsanız ve bir değişiklik yapmak istemiyorsanız “Randevu Al” butonuna basın ve bilgileri onaylayın.
 • Ekrandaki bilgilerin aynısı cep telefonunuza da mesaj olarak gönderilir. Böylece muayene olacağınız tarihi unutmamanız sağlanır.
 1. Maraş Hastanesi randevu alma internet üzerinden bu şekildedir.

Telefonla Kahramanmaraş KSÜ Randevu Alma

KSÜ randevu telefonu 0 850 440 46 46’dır. Bu numarayı hafta iç 08:00 – 17:00 saatleri arasında arayabilirsiniz. Telefonla randevu alırken hattaki yetkili işlem yapabilmek için sizden T.C. kimlik numaranızı isteyecektir. KSÜ randevu numarası aranarak oluşturulan muayene tarihlerinde en çok 6 gün sonrası için işlem yapılabilir. Sadece Endokrin bölümü için 10 gün sonrasına randevu verilir. Ayrıca aynı güne birden fazla poliklinik randevusu verilmez.

Sonuç, kontrol ve konsültasyon randevuları için telefonla ya da internet üzerinden işlem yapılamaz. Bunlar için ilgili bölümün sekreterliğine bizzat gitmeniz gerekir.

Yeşil kartlı hastalar randevu almadan muayene olmak istedikleri bölüme direk gidebilirler. Bölüm sekreterliğinde giriş işlemlerini yaptırdıktan sonra muayene olabilirler.

KSÜ Randevu Tüp Bebek Merkezi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nden Tüm Bebek Merkezi için alınacak randevular online sistem üzerinden ya da çağrı merkezi yoluyla yapılır.

 • İnternetten KSÜ Tüp Bebek Merkezi randevusu için: Öncelikle yukarıda verdiğimiz online sisteme tıklayın. Poliklinik olarak “Kadın Hastalıkları ve Doğum” kısmını seçin. Açılan sayfayı aşağı kaydırın ve en alttaki “Tüp Bebek Polikliniği”ni seçin. Bu aşamadan sonraki işlemler normal randevu alır gibi devam edin. Yani tarih ve saat seçin. Son olarak da işleminizi onaylayın.
 • Telefonla randevu almak için KSÜ tıp randevu iletişim hattı olan 0 850 440 46 46 numaralı telefonu arayın. Hattaki yetkiliye kimlik numaranızı verdikten sonra Tüp Bebek Merkezi için işlem yapmak istediğinizi söyleyin. Sizin için uygun gün ve saatte muayene tarihi oluşturduktan sonra yapılan işlemleri onaylayın.

KSÜ Diş Randevu Nasıl Alınır?

KSÜ diş e-randevu yoluyla şu an için işlem yapılamıyor. KSÜ e-Randevu diş açıldığında sizlerle paylaşacağız. KSÜ diş randevusu almak için Diş Hastanesi’nin çağrı merkezini aramanız gerekir. Bunun için 0 344 300 38 82 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Çağrı merkezi 08:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Sonuç olarak KSÜ randevuları internet üzerinden ya da telefonla yapılmaktadır. Her iki durumda da sizden T.C. kimlik numaranız istenir. Bu nedenle T.C. kimlik numaranızı ezbere bilmiyorsanız kimliğinizi yanınızda bulundurmanızda fayda vardır.