MHRS Erken Randevu 2020

MHRS Erken Randevu

Merkezi Hekim Randevu Sistemi olarak bilinen MHRS’de bazı bölümlerin doktorlarından randevu almak oldukça zordur. Bu doktorların muayene saatlerine ne zaman baksak genellikle “dolu” olduklarını görürüz. Ancak MHRS erken randevu alma sistemi sayesinde muayene olmak istediğimiz doktoru 15 gün önceden seçebiliyoruz.

Mhrs Erken Randevu alma Taktikleri

MHRS erken randevu bilgileri için öncelikle mhrs.gov.tr adresine girilir. Ardından T.C. Kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılır. Hastane ve Klinik seçimini yaptıktan sonra doktor seçimi yapılır. Seçtiğiniz doktor için en erken randevu alabileceğiniz tarih, doktorun isminin yanında gösterilir. Örneğin Ortopedi doktorlarından biri için randevu almak istiyorsunuz. Ancak bu doktorun en erken randevu tarihi 12 Mart 2019. Bunun anlamı muayene olmak istediğiniz doktorun 12 Mart 2019’a kadar tüm günlerinin dolu olmasıdır. Erken randevu için 12 Mart 2019’dan sonraki tarihlerde, doktorun müsait olduğu saatler seçilir.

MHRS sisteminde her bir doktorun 15 günlük muayene doluluk saatleri gösterilmektedir. Bulunduğunuz tarihten itibaren size uygun bir zamanı seçerek erken randevu alabilirsiniz. Randevu hatırlatmaları sisteme kayıt olurken girmiş olduğunuz telefon numarasına ya da mail adresine gönderilir. Genellikle randevu tarihine 1 gün kala mail ya da SMS yoluyla hatırlatma yapılmaktadır.

Not: Randevu listesi saat 00:00'de güncellenmektedir. Yani 15 gün randevusu dolu olup da randevu alamadığınız doktorlardan randevu alabilmek için gece 12:00'yi geçince 16. günün randevuları açılmaktadır. Elinizi çabuk tutup hemen randevunuzu oluşturmalısınız. Randevu oluşturmak için online (internetten) yada mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. En hızlı yöntem mobil uygulamayı indirip giriş bilgilerini tamamlayıp saat 00:00 olduğu anda hemen randevu oluşturmaktır.

Not 2: Mhrs erken randevu almak için başka bir yöntem ise randevu iptallerini takip etmektir. Bildiğiniz gibi bir çok hasta randevuya gidemediği için iptal etmektedir. Sizde mobil uygulama ile sık sık randevu almak istediğiniz bölüm yada doktorun randevu ekranını kontrol ederek iptal olan randevu saateri yerine kendi randevunuzu oluşturabilirsiniz. Bu taktik 15 gün full olu olan doktorlardan randevu almak için tek çözümdür.

Telefon ile MHRS Erken Randevu

MHRS erken randevu telefonu ALO 182’dir. Bu hattı arayarak hastane ve doktor seçiminizi yapabilirsiniz.

Erken randevu ücretli mi? Telefonla MHRS randevuları ücretlidir ve normal konuşma tarifesine göre fiyatlandırılırlar. Eğer konuşma paketiniz var ise  ekstra bir ücret ödemeden paketinizden harcayarak görüşme gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten alınan randevularda ise hiçbir ücret talep edilmemektedir.

Sağlık Ocağı için Erken Randevu

Sağlık Ocağı’ndan erken randevu almak için MHRS’ye giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki “Aile Hekiminden Randevu Al” bağlantısına tıklamanız gerekir. Gelen ekranda aile doktorunuzun muayene için uygun olduğu saatler görüntülenecektir. Bu saatlerden birini seçtikten sonra “Randevuyu Kaydet” butonuna bastığınızda aile hekiminden erken randevu almış olursunuz.

E-Devlet Üzerinden Mhrs Erken Randevu 

E-Devlet yoluyla MHRS’den erken randevu almak için öncelikle turkiye.gov.tr adresine girin. Açılan sayfadan “Kurumlar” sekmesine girin. S harfine gelin ve Sağlık Bakanlığı’nı bulun. Sayfayı aşağı kaydırın ve “Kimlik Doğrulama Hizmetleri” bölümüne gelin. Buradan “Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)” kısmına gelin. Sisteme giriş yapın ve erken randevu işleminizi tamamlayın.

MHRS Erken Randevu Alamıyorum?

Erken randevu alamamanızın birkaç sebebi olabilir. Bunlardan biri sisteme giriş yapamamanızdır. Şifrenizi unuttuysanız “parolamı unuttum” kısmını işaretleyerek yeni bir şifre talep edebilirsiniz.

Erken randevu alamamanızın bir diğer nedeni de seçtiğiniz doktorun 15 gün içinde hiçbir boş saatinin olmaması olabilir. Bunun için her gün sisteme giriş yapmalı ve en erken randevu tarihi için doktorunuzun muayene saatlerini takip etmelisiniz. Bazı bölümler için sistemden bilgilendirme uyarısı gelmektedir.

Erken randevu için yukarıdaki bahsettiğimiz taktikleri denediniz mi?

Mobil Uygulama ile MHRS Erken Randevu Almak

MHRS sistemine hem bilgisayardan hem de Android ya da iOS işletim sistemi olan cihazlardan girilebilir. MHRS erken randevu indir ücretsizdir. MHRS Android, Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir. MHRS Mobil ile telefondan randevu alabilir ya da almış olduğunuz randevuları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca iptal etmek istediğiniz randevuları mobilden rahatça silebilirsiniz. Uygulamayı kullanabilmek için cihazınızın 4.1 ve üstü sürümlü olması gerekir. MHRS iOS, CDAS Mobile olarak geçmektedir. App Store’dan indirebileceğiniz uygulamayı kullanabilmek için cihazınızın en az 9.0 ve üstü sürüme sahip olması gerekir.

Yorumlar

Sistemin içine ettiler.
Cevap
4 aydır her gün giriyorum 182 arıyorum yok bu nasıl çağ atlamak anlamadım gitti periontoloui ve cildiye her ikiside sağlık bakanlını aradım hekim yetersizlinden diye cevap geldi doktor yetmeyen bi yerde nasıl çağ atlıyoruz
Cevap
Yaa Bu NasıL Bi sisTeM Biz Hanqi devirde yaşıyoruz BeniM Eşim HamiLe Ve üstelik quatr ilacı kullanıyor Her ay düzenli Bi şekilde KontroLe qitmesi lazım 3 aydır arıyorum Randevu yok diyor qidiyoRuM Hastahaneye
Cevap
Bende yaklaşık 3 aydır 182 de dahil olmak üzere Şişli Hamidiye ve Yedikule göğüs allerji bölümünden bir türlü boşluk bulamıyorum.Hala deniyorum,hep yok yok
Cevap
5 aydır ne MHRS den nede 182 den randevu alamıyorum 3 kerede gidip bire bir doktordan rica ettim yine kabul etmedi.
Kanuni Sultan Süleyman eğitim ve araştırma hastahanesi çocuk metopolizma doktor Hasan Önal.
Hani çocuk kan vermis ve beyin mr çekilmiş olup doktor sadece ekrana bakip ona göre duruma bakacak 7 ay dile kolay randevu alamiyorum
Cevap
Adana balcalı metabolizma bölümünden
Cevap

Yorum ekle

© 2020 ÖGG Uzmanı Tüm Hakları Saklıdır.