MHRS Erken Randevu

Merkezi Hekim Randevu Sistemi olarak bilinen MHRS’de bazı bölümlerin doktorlarından randevu almak oldukça zordur. Bu doktorların muayene saatlerine ne zaman baksak genellikle “dolu” olduklarını görürüz.

Ancak MHRS erken randevu alma sistemi sayesinde muayene olmak istediğimiz doktoru 15 gün önceden seçebiliyoruz.

(Video) MHRS Randevu Alma Detaylı Anlatım

Mhrs Erken Randevu alma Taktikleri

MHRS erken randevu bilgileri için öncelikle mhrs.gov.tr adresine girilir. Ardından T.C. Kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılır. Hastane ve Klinik seçimini yaptıktan sonra doktor seçimi yapılır. Seçtiğiniz doktor için en erken randevu alabileceğiniz tarih, doktorun isminin yanında gösterilir.

Örneğin Ortopedi doktorlarından biri için randevu almak istiyorsunuz. Ancak bu doktorun en erken randevu tarihi 12 Mart 2021. Bunun anlamı muayene olmak istediğiniz doktorun 12 Mart 2021’e kadar tüm günlerinin dolu olmasıdır.

Erken randevu için 12 Mart 2021’den sonraki tarihlerde, doktorun müsait olduğu saatler seçilir.

MHRS sisteminde her bir doktorun 15 günlük muayene doluluk saatleri gösterilmektedir. Bulunduğunuz tarihten itibaren size uygun bir zamanı seçerek erken randevu alabilirsiniz.

Randevu hatırlatmaları sisteme kayıt olurken girmiş olduğunuz telefon numarasına ya da mail adresine gönderilir. Genellikle randevu tarihine 1 gün kala mail ya da SMS yoluyla hatırlatma yapılmaktadır.

Not: Randevu listesi saat 00:00'de güncellenmektedir. Yani 15 gün randevusu dolu olup da randevu alamadığınız doktorlardan randevu alabilmek için gece 12:00'yi geçince 16. günün randevuları açılmaktadır.

Elinizi çabuk tutup hemen randevunuzu oluşturmalısınız. Randevu oluşturmak için online (internetten) yada mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. En hızlı yöntem mobil uygulamayı indirip giriş bilgilerini tamamlayıp saat 00:00 olduğu anda hemen randevu oluşturmaktır.

Not 2: Mhrs erken randevu almak için başka bir yöntem ise randevu iptallerini takip etmektir. Bildiğiniz gibi bir çok hasta randevuya gidemediği için iptal etmektedir. 

Sizde mobil uygulama ile sık sık randevu almak istediğiniz bölüm yada doktorun randevu ekranını kontrol ederek iptal olan randevu saateri yerine kendi randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bu taktik 15 gün full olu olan doktorlardan randevu almak için tek çözümdür.

Telefon ile MHRS Erken Randevu

  • MHRS erken randevu telefonu ALO 182’dir. Bu hattı arayarak hastane ve doktor seçiminizi yapabilirsiniz.
  • Erken randevu ücretli mi? Telefonla MHRS randevuları ücretlidir ve normal konuşma tarifesine göre fiyatlandırılırlar.
  • Eğer konuşma paketiniz var ise  ekstra bir ücret ödemeden paketinizden harcayarak görüşme gerçekleştirebilirsiniz.
  • İnternetten alınan randevularda ise hiçbir ücret talep edilmemektedir.

Sağlık Ocağı için Erken Randevu

Sağlık Ocağı’ndan erken randevu almak için MHRS’ye giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki “Aile Hekiminden Randevu Al” bağlantısına tıklamanız gerekir. Gelen ekranda aile doktorunuzun muayene için uygun olduğu saatler görüntülenecektir.

Bu saatlerden birini seçtikten sonra “Randevuyu Kaydet” butonuna bastığınızda aile hekiminden erken randevu almış olursunuz.

E-Devlet Üzerinden Mhrs Erken Randevu 

E-Devlet yoluyla MHRS’den erken randevu almak için öncelikle turkiye.gov.tr adresine girin. Açılan sayfadan “Kurumlar” sekmesine girin. S harfine gelin ve Sağlık Bakanlığı’nı bulun.

Sayfayı aşağı kaydırın ve “Kimlik Doğrulama Hizmetleri” bölümüne gelin.

Buradan “Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)” kısmına gelin. Sisteme giriş yapın ve erken randevu işleminizi tamamlayın.

MHRS Erken Randevu Alamıyorum?

Erken randevu alamamanızın birkaç sebebi olabilir. Bunlardan biri sisteme giriş yapamamanızdır. Şifrenizi unuttuysanız “parolamı unuttum” kısmını işaretleyerek yeni bir şifre talep edebilirsiniz.

Erken randevu alamamanızın bir diğer nedeni de seçtiğiniz doktorun 15 gün içinde hiçbir boş saatinin olmaması olabilir. Bunun için her gün sisteme giriş yapmalı ve en erken randevu tarihi için doktorunuzun muayene saatlerini takip etmelisiniz.

Bazı bölümler için sistemden bilgilendirme uyarısı gelmektedir.

Erken randevu için yukarıdaki bahsettiğimiz taktikleri denediniz mi?

Mobil Uygulama ile MHRS Erken Randevu Almak

MHRS sistemine hem bilgisayardan hem de Android ya da iOS işletim sistemi olan cihazlardan girilebilir. MHRS erken randevu indir ücretsizdir. MHRS Android, Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir.

MHRS Mobil ile telefondan randevu alabilir ya da almış olduğunuz randevuları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca iptal etmek istediğiniz randevuları mobilden rahatça silebilirsiniz. Uygulamayı kullanabilmek için cihazınızın 4.1 ve üstü sürümlü olması gerekir.

App Store’dan indirebileceğiniz uygulamayı kullanabilmek için cihazınızın en az 9.0 ve üstü sürüme sahip olması gerekir. App Store arama kutusuna mhrs yazarak indirebilirsiniz.

Yorumlar

Polikligine gidiyorum sıra yok randevu ile gel 182 yi arıyorum sürekli meşgul ne olacak bu sekilde Allah için ya bu kadar sorumsuzluk olmaz....
Cevap
randevu alamıyoruz bir ay oldu evimizde ölecez
Cevap
1. 1. 1948 kovid 19 asisi rardei
Cevap
65 yaş üstü saat 10 la 14 arası randevu veriliyor.niçin kısıklama bir ay oldu ne göz nede ortapedi randevu alamıyoruz,kaydım var telefonlada alamadık 15 gün dolu evimizde öleceğiz
Cevap
anlatması çok kolay da , uygulamada olmuyor, alamıyoruz, sağlık sistemi çok güzel :))
Cevap
Evet çok haklısın özellikle diş bölümünde devletin çok çalışması gerek
Cevap
2 aydır sağlık kurulu randevu alamiyorum bir bana anlatsın
Cevap
Randevu bulamıyorum
Cevap
Sağlık sistemi çok iyi olduğunu söyleyen yetkililere duyurulur. 15 gündür MHRS sisteminden göz polikliniğine randevu almak için; saat 23.00-01 arası bilgisayar başında uğraştım ama hala randevu alamadım. Övülen sağlık sistemi bu ise yerin dibine batsın.
Cevap

Yorum ekle