MNG Kargo Takip Sorgulama

MNG Kargo’ya vermiş olduğunuz gönderilerinizi ya da MNG Kargo aracılığıyla alacağınız gönderilerin durumunu öğrenmek için iki seçeneğiniz vardır. Bunlardan biri Online Kargo Takip Sistemi, diğeri ise müşteri hizmetlerini aramaktır.

İNTERNETTEN MNG KARGO TAKİBİ NASIL YAPILIR?

Gönderilerinizin durumunu internetten öğrenmek için MNG Kargo e-Takip sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için;

 • https://www.mngkargo.com.tr/gonderitakip adresine tıklayın.
 • Açılan ekranda “Gönderi Sorgula” seçeneğini işaretleyin.
 • Gönderi takip numarası ya da fatura seri numarasını yazdıktan sonra “Sorgula” butonuna basın.

Açılan ekranda kargonuzun nerede olduğunu görebilir ve size ne zaman ulaşacağını öğrenebilirsiniz. Kargoyu siz gönderdiyseniz karşı tarafa gönderinizin ne zaman varacağını ve anlık olarak nerede olduğunu da ekrandan görebilirsiniz.

TELEFONLA MNG KARGO TAKİBİ NASIL YAPILIR?

Kargo takip numaranızı ya da fatura seri numarasını bilmiyorsanız isimden MNG Kargo sorgulaması yapabilirsiniz. Bunun için 444 0 606 numaralı hattı arayabilirsiniz. Karşınıza telesekreter çıkacaktır.

 • Adresten kargo alımı talep etmek için 1 tuşuna
 • Alıcısı ya da göndericisi olduğunuz kargo hakkında bilgi almak için 2 tuşuna
 • Size en yakın şubelerin adres ve telefon bilgilerini almak için 3 tuşuna
 • Ürün ve hizmetler hakkında bilgi almak için 4 tuşuna
 • Müşteri temsilcisi ile görüşmek için 5 tuşuna basmanız gerekir.

2’ye bastığınızda sizden gönderi takip numarası istenecektir. Eğer gönderi takip numaranız yoksa ana menüye yönlendirileceksiniz. İsimden sorgulama yapmak için 5 tuşuna basmanızı ve müşteri temsilcisi ile direk görüşmenizi öneririz.

MNG KARGO İLETİŞİM

MNG Kargo iletişim numarası için 444 0 606 ve 0850 222 0 606 hatlarını arayabilirsiniz. Bu numaraları arayarak alıcı ya da gönderici olarak beklediğiniz kargolarla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Kargonuzun durumunun yanı sıra MNG Kargo müşteri hizmetlerini arayarak şikayet, istek ve önerilerinizi de dile getirebilirsiniz.

SMS İLE KARGO SORGULAMA

MNG Kargo’nun 6645 SMS hattı ile yapabileceğiniz işlemler şunlardır;

 • Size en yakın şubenin telefonunu öğrenebilirsiniz: “SUBE (boşluk) İL ADI (boşluk) İLÇE ADI” yazıp 6645’e kısa mesaj atın. Birkaç saniye içinde yanıtınız size SMS olarak gelecektir. Örnek sorgulama: “SUBE CANAKKALE MERKEZ” şeklindedir.
 • Kargonuzu adresinizden aldırabilirsiniz: Bireysel MNG Kargo müşterileri “KARGOMU AL (boşluk) İL ADI (boşluk) İLÇE ADI” yazıp 6645 hattına kısa mesaj atarak adreslerine kurye çağırabilirler. Örnek çağrı: “KARGOMU AL CANAKKALE MERKEZ” şeklindedir.
 • Anlaşmalı müşteriler ise il ve ilçe adı yazmadan yalnızca müşteri numaralarını yazarak kurye talep edebilirler. Bunun için yapmaları gereken “KARGOMU AL (boşluk) MÜŞTERİ NUMARASI” şeklinde yazıp 6645’e kısa mesaj atmaktır. Anlaşmalı müşteriler için örnek çağrı: “KARGOMU AL 1122334455” şeklindedir.
 • Fiyat öğrenilebilir: “FIYAT (boşluk) EN (boşluk) YÜKSEKLİK (boşluk) KG (boşluk) ÇIKIŞ İL PLAKASI (boşluk) VARIŞ İL PLAKASI” yazıp 6645’e gönderirseniz kargonuzun fiyatı size SMS olarak gönderilir.

MNG KARGO ŞUBELERİ

Size en yakın MNG Kargo şubesini öğrenmek için şunları yapabilirsiniz;

 • 444 0 606 veya 0850 222 0 606 numaralı telefonu arayıp telefondaki yetkiliye il ve ilçe bilgilerinizi verdiğinizde bulunduğunuz bölgedeki MNG Kargo şubelerini öğrenebilirsiniz.
 • https://www.mngkargo.com.tr/ adresine girip ortadaki menüden “En Yakın Şube” yazan yere tıklayın. Açılan ekranda il ve ilçe seçiminizi yapın. Şubeler sekmesinde “Kargo Kabul Noktaları, Mobil Şube ya da Akşam Teslimat” seçeneklerinden birini tıklayın. Size en yakın şubelerin telefonlarını ve adreslerini görüntüleyebilirsiniz. Aynı ekranda şubenin bulunduğunuz noktaya uzaklığını ve ne kadar sürede oraya varabileceğinizi de görebilirsiniz.

Sonuç olarak MNG Kargo takip ve sorgulamaları internetten, telefonla ya da SMS ile yapılabilmektedir.

Yorumlar

Kargom yolda acaba ne zaman bana ulaşır.
Cevap
Ürününüm nerde olduğunu merak ediyorum
Cevap
Konya karapınar Benim kargom vardı tezlim almadım ben ne zamam tezlim alırım
Cevap

Yorum ekle