Özel Güvenlik Bilgi Sistemi

Özel güvenliğe dair tüm işlemleri yapabilmeniz için iki sistem bulunmakta. Birincisi ana sistem olan Emniyet Genel Müdürlüğü üzerinden, ikincisi ise yine sizi bu alana yönlendirecek e-devlet giriş sistemi üzerinden.

Biz bu iki yolu da sizlere göstermek istiyoruz. Ama öncelikle bu sistemlere Giriş yapabilmeniz için kayıt oluşturmanız gerekiyor.

Peki kayıt işlemi nasıl açılır ve her isteyen istediği gibi kayıt açtırabilir mi? Bunun için neler gerekli? İşte tüm detaylar…

Kayıt Nasıl Yapılır?

Özel güvenlik otomasyon sistemi, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen bir sistemdir. Özel güvenlik elemanlarının, sınav sonucu öğrenme, evrak teslimi yapabilme, görev dağılımının takibi, adres değişikliği, itiraz ve dilekçe gibi birçok imkanı otomasyon sistemi ile yapmalarına imkan sağlar.

Bunun için bu sisteme ozelguvenlik.egm.gov.tr/Giris  linki üzerinden giriş yapabilirsiniz. Ama giriş yapmanız için kayıt olmuş olmanız gerekiyor.

Eğer ilk defa giriş yapacaksanız ve kaydınız yoksa, bu durumda yukarıdaki linkteki siteye girerek “Kullanıcı adı kısmına” T.C kimlik numaranızı giriniz. “Şifre” kısmına da daha önce şifreniz olmadığı için şifre yerine yine T.C kimlik numarası girmeniz gerekiyor.

Bundan sonra sistemin sol kısmında yer alan “Şifre değiştir” kısmından şifrenizi tek seferlik olarak değiştirebilirsiniz. Ve şifrenizi bir yere not almayı unutmayın. Çünkü bundan sonra artık giriş ekranından ancak bu şifre ile giriş yapabileceksiniz.

İki Farklı Otomasyon Girişi Bulunmakta

egm.gov.tr/ozel-guvenlik-bilgi-sistemi  üzerinden giriş yaptığınızda 2 farklı alan sizleri bekliyor olacak. İlk alan olan Özel Güvenlik Personeli ve Aday Öğrenci Kısmı, İkinci alan ise; Şirket-Eğitim Kurumu Alarm İzleme Merkezi, Özel güvenlik izni alınan yer.

  • Özel Güvenlik Personeli ve Aday Öğrenci Kısmı

Özel Güvenlik Personeli ve Aday

Bu kısma giriş yapabilmeniz için; "Özel Güvenlik Personeli ve Aday Personeli" linkini tıklayınız ve yukarıdaki giriş yönergelerini takip ediniz.

Şirket-Eğitim Kurumu Alarm İzleme Merkezi, Özel güvenlik izni alınan yer. Buna da aynı şekilde Giriş yönergeleri ile giriş yapabilirsiniz. Aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. ozelguvenlik.egm.gov.tr/Giris

  • e-Devlet Sistemi İle Giriş

EGM resmi web sitesi üzerinden giriş yapabilme şeklini yukarıda gösterdik. Aynı zamanda, aynı şeyleri yapabileceğiniz otomasyon sisteminin bir benzeri de e-devlet portalinde yer alıyor.

Bunun için öncelikle turkiye.gov.tr  sitesine e-devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranızla giriniz. Sol kısımlarda yer alan Emniyet Genel Müdürlüğü alanına giriş yapınız ve Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Bilgi Sistemi’ne tıklayınız. Burada da aynı sistemi görebilecek ve aynı hizmetlerden yararlanabileceksiniz.

Yorumlar

Giriş Başarısız


Oturum takip numarası: b144b597

Kullanıcı adı veya şifre hatalı lütfen kontrol edip tekrar deneyiniz.

Yeni oturum başlatmak için buraya tıklayın.
Cevap
bizlere verilen değer bu kadar işte
yokki başımızda adam gibi adam hakkımızı hukukumuzu savunup öncülük edecek . sendikasından tut vs vs
köle geldik köle gidiyoruz
Cevap
söylenen adımları tek tek yaptım hem egm sayfasından hem de e devletten ogbs özel güvenlik personeli ve aday personeli yazan sayfaya kadar her şey güzel açılıyor ama ilk kez giriş için tc kimlik nosunu yazıyorum şifreye de söylenilen şekilde kimlik nusunu giriyorum
Fakat sayfada Kullanıcı adı veya şifre hatalı lütfen kontrol edip tekrar deneyiniz.
yazısı yazıyor LÜTFEN YARDIMCI OLUN
sınava itiraz için başka bir yol var mı
Nasıl Neler yapmam lazım
Cevap
bende denedim tc ile olmuyor
Cevap
Güvenlik kursuna sordum daha aktif olmadığindan bahsetti yinede emniyetin kendisini ararsaniz daha sağlikli olur.bilgi edinirsem tekrar yazarım
Cevap
Bende denedim açılmıyor acaba yeni şifre almak ne yapmalıyım. Bu konuda herhangi bir şey soylememis uzmanlar.
Cevap
Şu yazan vatandaşların cevaplarını bile vermeye yüzünüz mü yok anlamıyorum ki yazın adam akıllı deyin ki kardeşim çözüm şudur ama yok ne diyeyim ki giremiyoruz işte
Cevap
verdiğiniz bilgilerin hiçbir ilgisi yok basit bir sisteme giriş için hiçbir yerde bilgi yok
Cevap
Giriş yapılmıyor çöp durum da güvenlik elemanlarının değeri yokki üvey evlat gibiyiz
Cevap
Tc kimlik numaramı kullanıcı adı ve şifreyi her ikisine de yazıp denedim ama gene de açılmadı. Yine de açılmıyorsa ne yapmalıyım?
Cevap

Yorum ekle