Özel Güvenlik Hizmeti

Özel güvenlik hizmeti konusunda bahsetmeden önce genel olarak; özel güvenlik nedir, özel güvenlik görevlisi neler yapar, özel güvenlik hizmeti nasıl olmalıdır, özel güvenlik hizmeti nerelere verilir? gibi sorulara cevap verdiğimiz yazımızı okumanızı isteriz.

Özel güvenlik bir tercihten daha çok gerekliliktir. Bu nedenle gündelik hayatın her alanında güvenliğe ve korunmaya ihtiyaç duyarız. Bu gibi durumlarda firmalar kendileri ve personelleri için daha sağlıklı ve güvenli iş ortamı sağlamak adına güvenlik hizmetleri talep ederler. Bu sebeple sağlanacak hizmet, silahlı özel güvenlik veya silahsız özel güvenlik alanında olacaktır.

Özel Güvenlik Görevlisi Neler Yapar?

Özel güvenlik hizmetleri kapsamında personeller çalıştıkları veya sorumlu oldukları alanın o bölgelerde bulunan insanların can ve mal güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Bu nedenle özel güvenlik personelleri ile özel güvenlik hizmetleri veren firmalar, insanların daha rahat yaşayabileceği ortamları sağlamak adına görev yaparlar. Bu nedenle can ve mal güvenliğinizi sağlamak adına görevlerini gerçekleştirerek güvenliği sağlar. Bu gibi hassas noktalar kanunda belirtildiği üzere düzenlenmiştir.

Özel Güvenlik Hizmeti Nasıl Olmalıdır?

Özel güvenlik hizmeti her ülkenin kendi yasalarına ve kanunlarına göre düzenlenmiştir. İnsanların daha sakin ve huzurlu bir yaşam sürebilmesi için özel güvenlik hizmeti gereklidir. Kolluk kuvvetlerinin yeterli olmadığı noktalara özel güvenlik hizmetleri talep edilebilir. Bir AVM ya da sanayi bölgesine özel güvenlik hizmeti istemek yapılması gereken en doğru adım olacaktır.

Bir "özel güvenlik hizmeti nasıl sağlanmalıdır ve personel için gereklilikler nelerdir?" kısaca bilgi aktaralım.

  • İnsanların yaşam alanı sınırlayamaz.
  • Yasa ve kanunlar çerçevesinde davranmalıdır.
  • Gerekli olmadıkça zor kullanamaz.
  • Can ve mal güvenliği sağlamak en temel görevidir.
  • Görev ve sorumluluklarını ve 5188 sayılı yasa kapsamını bilmelidir.
  • Kişisel olarak; tecrübeli ve çevresinde olanlara ve gelişen durumlara karşı duyarlılığa sahip kişiler olması beklenir.

Özel Güvenlik Koruma Hizmetleri

Özel güvenlik için oluşturulduğumuz kadro sizlerin güvenliğini sağlamak ve güvenliğin devamlılığından sorumludur. Ayrıca bir güvenlik görevlisi koruma alanının dışında herhangi bir şekilde güvenlik görevlisi sıfatıyla faaliyet gösteremez. Bu nedenle 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun 'da açıkça belirtilmiştir. Özel güvenlik hizmetleri bireylerin yaşam, işletme yönetimi, zilyetlik ve mülkiyet hakkı gibi haklarının korunmasını amaçlar.

Güvenlik hizmetleri bir firma için talep edilecek bile olsa kişisel olarak da güvenlik görevlisi temini istenebilir. Bu nedenle VIP yakın koruma talebinde bulunan kişi ve kurumlara bu yönde personel desteğimizi sağlıyoruz.

Günümüz teknoloji çağının gerektirdiği araçlar neticesinde güvenlik tehditlerinin artması daha kolay engellenebilmektedir. Bu nedenle güvenlik tehlikesi unsurları amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale gelir. Ayrıca Firmamız bu tür tehlikeli girişimleri hızlı ve etkili biçimde ortadan kaldıracaktır.

Tehlikenin ve güvenliğin her zaman yan yana olduğu yaşam alanlarımızda, sizlere gelebilecek herhangi bir tehditte oldukça hızlı reaksiyon alıp güvenliğinizi sağlıyoruz.

Özel Güvenlik Hizmeti Alanında Görev Yapılan Yerler

Site ve konutlara, hastanelere, eğitim kurumlarına, fabrika ve tesislere, organize sanayi bölgelerine, kamu-özel şirketlerine, otellere, konaklama merkezlerine, alışveriş merkezlerine ve organizasyonlara özel güvenlik hizmeti veriyoruz.

Sizlerin can ve mal güvenliği bizim için yüksek öneme sahiptir. Sorumluluğumuzu ve gücümüzü sizlere hizmet etmekten ve güvenliğinizi sağlamadaki başarılarımızdan alıyoruz. Hizmetlerimiz kapsamında sizleri dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlikeye karşı savunuyor, gelen tehditleri etkisiz hale getiriyoruz. Çalışma alanı farketmeksizin tüm güvenlik sorunlarını hızlı bir şekilde tespit edip bu yöndeki adımlarımızı kararlılıkla atıyoruz.

Özel güvenlik görevlisi personellerimiz sizlerin güvenliği için kademeli olarak eğitimlerden geçmektedir. Projesine göre silahlı özel güvenlik veya silahsız özel güvenlik görevlisi personellerimiz sizleri koruma adına yüksek sorumluluk bilinci ile çalışmaktadır. Güvenilir bir güvenlik şirketi olan Ritim Grup, özel güvenlik alanında büyük projelerde görev almaktadır. Güvenlik hizmeti konularında profesyonel ve alanında uzman eğitim kadrosuyla eğitimler sunuyoruz. Bu nedenle firmamız hızlı ve kararlı şekilde büyüyen özel güvenlik firmaları arasında yerini almıştır.

Siz de Ritim Güvenlik kalitesi ve hizmeti ile tanışmak için bizleri arayabilirsiniz.

Yorum ekle