Özel Güvenlik İş İlanı Siteleri (İş Bulabileceğiniz 10 Site)

Özel Güvenlik İş İlanları

İş ilanları denince ilk akla gelen yerler kariyer.net ve yenibiris.com gibi sitelerdir. Ancak bu siteler dışında özel güvenlik iş ilanlarını yayınlayan yerler de vardır. Hatta Facebook gibi sosyal medya platformlarında iş ilanları için oluşturulmuş sayfalar da bulunmaktadır. Şimdi sizlere ülkemizde en çok kullanılan ve özel güvenlik iş ilanları ilanları içeren 10 siteyi açıklayacağız.

Sizde iş ilanlarınızı YORUMLAR kısmında ücretsiz yayınlayarak iş arayanlara destek olabilirsiniz.

1.INDEED.COM

Indeed.com tüm iş bulma sitelerindeki ilanları bir araya toplayan ve aradığınız işi daha kolay bulmanızı sağlayan bir sitedir. Anasayfada bulunan arama kutucuğunda aradığınız işi ve çalışmak istediğiniz şehri seçtikten sonra “İş Ara” butonuna basın. Özel güvenlik işi için “Ne” sekmesine “özel güvenlik” yazdığınızda “özel güvenlik görevlisi/müdürü/hastane/bayan/silahlı/silahsız” gibi pek çok alt arama çıkmaktadır. Bunlardan birini seçebileceğiniz gibi tüm özel güvenlik iş ilanlarını da görüntüleyebilirsiniz.

Sitede arama yaptığınızda size uygun iş ilanlarını içeren siteler ekranda listelenir. Kariyer.net, yenibiris.com, lescard.com ve isbul.net gibi sitelerdeki özel güvenlik ilanlarına bakabilirsiniz.

2.KARİYER.NET

İş bulma siteleri içinde en büyük ve en popüler site hiç şüphesiz kariyer.net’tir. Gerekli eğitimleri tamamlayıp, gerekli sertifikaları alan özel güvenlikçiler kariyer.net’e üye olarak kolayca bir iş bulabilirler. Kariyer.net’teki özel güvenlik iş ilanlarına bakabilmek için anasayfadaki arama kutucuğuna “özel güvenlik” yazmanız yeterlidir. Ayrıca anasayfanın en altında yer alan “Sektörlere Göre İş İlanları” bağlantısına tıklayarak “Güvenlik” sektörünü seçerek de özel güvenlik iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz.

Kariyer.net’teki özel güvenlik iş ilanlarını illere göre ya da tarihe göre görüntüleyebilirsiniz. İstanbul Avrupa yakası özel güvenlik iş ilanları için il olarak İstanbul’u ve bölge olarak da Avrupa yakasını seçebilirsiniz. Aynı şekilde Anadolu yakası özel güvenlik iş ilanları için ili aynı bırakıp bölgeyi değiştirmeniz gerekir. Sistemde yer alan ilanlara başvuru yapabilmeniz için bir CV (özgeçmiş) hazırlamanız ve onu güncel tutmanız gerekir.

3.YENİBİRİS.COM

Yenibiris.com, iş arayanların ziyaret ettiği köklü iş bulma sitelerinden biridir. Sitedeki özel güvenlik iş ilanlarını görüntülemek için anasayfadaki arama bölüme “özel güvenlik” yazıp şehir tercihinizi yapmanız yeterlidir. Özel güvenlik ilanlarına bakmak için yapabileceğiniz bir diğer yol ise anasayfanın en altına gelip “Kategoriler” sekmesine tıklamaktır. Burada listelenen ilanlardan “Güvenlik” ilanlarını seçerek özel güvenlik işlerine bakabilirsiniz.

Bulduğunuz işe başvuru yapmak için siteye üye olmanız ve bir özgeçmiş oluşturmanız gerekir. Üyelik ücretsizdir ve özgeçmiş hazırlamak oldukça basittir. Dilerseniz yenibiris.com’un size önerdiği CV kalıplarını kullanabilir ve kısa süre içinde deneyimlerinizi ve eğitimlerinizi anlatan özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz.

4.CAREERJET.COM

Diğerleri kadar popüler olmasa da Google’a aradığınız işi yazarken ilk 5 sitenin içinde çıkan careerjet.com’da silahlı ya da silahsız özel güvenlik iş ilanlarını bulabilirsiniz. Careerjet.com’un en güzel özelliği arama yaptıktan sonra sağ menüde “Öneriler” başlığı altında “AVM özel güvenlik görevlisi iş ilanları” ya da “yatılı özel güvenlik iş ilanları” gibi ilgili aramaların gösterilmesidir. Aradığınız, ancak o an aklınıza gelmeyen ve çalışmanız için uygun olan tüm pozisyonlar sayfada görüntülenir.

5.İŞKUR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı bir kurum olan İŞKUR, hem internetten hem de merkezden yüzlerce kişiye iş imkanı sağlamaktadır. İŞKUR merkezlerine bizzat gidip sisteme kayıt olabileceğiniz gibi İŞKUR’un internet sitesine girerek de özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz. İŞKUR E-Şube’ye girerek (esube.iskur.gov.tr) aradığınız mesleği, öğrenim durumunuzu, il ve ilçe seçimini yaptıktan sonra “ARA” butonuna basmanız yeterlidir.

6.LESCARD.COM

Yaklaşık 6 yıldır faaliyette olan Lescard.com’da yayınlanan özel güvenlik ilanları 8 iş ilanı sitesinden alınıp derlenmektedir. Lescard.com’da iş ilanları her 15 dakikada bir yenilenmektedir.

7.ELEMAN.NET

Uzun yıllardır faaliyette olan eleman.net, iş arayanların sık sık uğradığı sitelerden biridir. Yenilenen arayüzü ile yüksek maaşlı özel güvenlik iş ilanlarından silahlı özel güvenlik iş ilanlarına kadar pek çok farklı arama sonucu hızlı bir şekilde çıkmaktadır. Siteye ücretsiz bir şekilde üye olduktan sonra bir özgeçmiş oluşturmalı ve daha sonra aradığınız kriterlere uyan ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz.

8.İSBUL.NET

Diğer iş ilanı siteleri gibi lokasyona ya da pozisyona göre arama yapabileceğiniz isbul.net’te her gün yüzlerce ilan yayınlanmaktadır. Özel güvenlik ile ilgili ilanlara sitenin anasayfasında yer alan arama kutucuğuna “özel güvenlik” yazarak ulaşabilirsiniz.

9.SAHİBİNDEN.COM

Daha çok ürün alıp satma konusunda ön plana çıkan sahibinden.com’da iş ilanları da yayınlanıyor. Sitenin anasayfasına girdiğinizde sağda yer alan menüden sırayla Emlak, Yedek Parça, İkinci El Eşya ve Sıfır Alışveriş, İş Makineleri & Sanayi ve Özel Ders Verenler bağlantılarının altında “İş İlanları” yer almaktadır. Buraya tıkladığınızda tüm sektörler kategorilere ayrılacak şekilde düzenlenmiştir. Sahibinden.com’da özel güvenlik iş ilanları “Koruma ve Güvenlik” başlığı altındadır. Bu bağlantıya tıkladığınızda tüm özel güvenlik ilanlarına ulaşabilirsiniz. İlanlara başvuru yapabilmek için siteye üye olmak ve CV oluşturmak gerekmiyor. İlana tıkladığınızda işverenin iletişim bilgileri ekranda görüntülenir. Buradan direk başvuru yapabilir ve iş hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

10.FACEBOOK

Yazımızın başında sosyal medya ağlarının da iş bulma konusunda yardımcı olduğundan bahsetmiştik. Özel güvenlik işi bulma konusunda Facebook platformunda çok sayıda sayfa vardır. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama kutusuna “özel güvenlik iş ilanları” yazdığınızda sistem size en alakalı sonuçların listesini çıkarmaktadır. Bu sayfalara girerek, gerek işverenin profiline direk mesaj yoluyla gerekse ilanın yayınlandığı mesaja cevap yazarak işverenle iletişime geçebilirsiniz. Bazı sayfalar gerçek olmayıp ilanın ve ilanı yayınlayanın güvenilirliği konusunda emin olmadan kişisel bilgilerinizi paylaşmayın. Kimi kişiler bilgi toplamak amacıyla sahte hesaplar oluşturabilir, bu nedenle güvenliğinden emin olmadığınız sayfalarla iletişim kurmamanızı öneririz.

Sonuç olarak özel güvenlik iş ilanları konusunda ülkemizde en çok rağbet gören ve en çok tıklanan siteleri sizler için sıraladık. Bu sitelere gerek üye olarak gerekse işverenin verdiği iletişim bilgilerinden ulaşarak sizin için uygun işi bulabilirsiniz.

Yorumlar

Adana'da yaşıyorum silahlı özel güvenlik elemanıyım tecrübem yok yeni aldım kartı. Kendime güveniyorum
Adana'da çalışmak istiyorum ama şartlar uygun olursa Yatılı da çalışabilirim boyum 1.70 yardımcı olursanız sevinirim
Cevap

Yorum ekle