Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Çıkar?

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Çıkar

Bu sorunun cevabı başvuru zamanına göre değişim göstermektedir. Kart yenilemek isteyenler için ek başvuru süresi de tanınmaktadır. Kimlik kartım ne zaman gelir sorusuna makalede vermeye çalıştık. 

ÖG kimlik kartlarınız hazırlanınca EGM Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından verdiğiniz adreslere PTT kargo ile gönderilir. Eğer teslim alan olmazsa 2. defa götürüldükten sonra 10 gün şubede bekletilir.

Kişilerin en geç 6 ay içinde kartlarını alması gerekmektedir. Verilen temel eğitim sonrasında sertifika ile kimlik kartının süresinin sona ermesi aynı tarihtir. Bu tarih 5 yıl ile sınırlıdır. 5 yıl sonunda tekrar eğitim almanız gerekmektedir.

ÖG kimlik vesikaları genel olarak ortalama 1 ay sonunda çıkmaktaydı. Büyükşehirler de İstanbul, Ankara, İzmir gibi bu süre 1,5 - 2 ayı bulabilmekte idi. Fakat Özel güvenlik Şube deyip yerindeyse UPDATE oldu. Otomasyon sistemine geçildi. Yeni kartlar üretildi ve basım için yeni makineler alındı. sistem yeniden kuruldu. Her şey sayıları 250 bini geçen ÖGG kadrosuna daha iyi hizmet verebilmek tüm işlemleri daha hızlı ve güvenli yapabilmek için yapıldı.

Peki, Ama Benim Kimliğim Ne Zaman Gelecek?

Dediğinizi duyar gibiyim, işte yukarıda bahsettiğim sebeplerden ötürü kimlik kartları yaklaşık 2-3 ay geç gelmektedir. Gerçekten mi? diyen arkadaşlar olabilir.. Maalesef öyle arkadaşlar..

Sadece Makine arızası değil tabi ki, başka etkenlerde var. 

Bununla birlikte bildiğiniz gibi ülkemizin başına birde FETÖ belası sardılar. Eee bu fetö bizidemi etkiledi diyebilirsiniz. Ama gerçek öyle. Çünkü ülkenin tüm birimlerine sısmış olan bu grup diskalifiye edilirken yenileri devlet kurumlarına sızmasın diye muazzam önlemler alınıyor. 

Bu bağlamda güvenlik soruşturması baya fazla zaman almaktadır. Soruşturmada nelere bakıldığını, aile ve kardeş durumlarının etkisini Güvenlik Soruşturması yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Bu Teslimatı Nasıl Etkiler ki?

Şöyle etkiliyor; Yine bildiğiniz gibi sınavı kazanıp evraklarınızı EGM Özel Güvenlik Şube'ye teslim ettikten sonra sizden alınan Arşiv Araştırma Formu ile denetleme yapılıyor ve onay alırsanız ÖGG olmaya hak kazanıyorsunuz. İşte tam bu noktada dedik ya, güvenlikler sıkılaştırıldı. Yani herkesin inciğini cinciğini araştırıyorlar arkadaşlar. Bu kadar derinleme araştırma yapılınca tabi işler uzadıkça uzuyor, malum çalışan görevliler belli ve sürekli iş yükleri artarsa tabi ki işlem süreleride uzamakta ve kimlikler geciktikçe gecikmektedir.

Uzun süre çıkmayan ya da gelmeyen kartlar için gerekli yerlere başvurarak bilgi alabilmeniz mümkün. Gerekli yerler nereler? derseniz tabi ki bu konuda muhatabınız EGM ÖG Daire Başkanlığı olacak. Peki arasak cevap verirler mi? İstesek kart verirler mi? ) diye soracak olursanız;

Aradığınızda ulaşmak zor ama bazı arkadaşlar ulaşabildi bir kaç ay beklemelerine ramen 12 ay içinde kartınız gönderilecek dendi. Yada henüz ne zaman gönderileceği belli değil de dendiği oldu. Yani görevli arkadaşlar ellerinden geleni yapıyorlar ama elden pek bişey gelmeyince...

ogguzmani.com/Özel-Güvenlik-Maaşları

Yorumlar

Merhaba arkadaşlar bende 6 ağustosda verdim evrakları daha haber yok gercekten cok yavaş işliyor bu kadar olmaması lazım bi cözüm bulsalar cok iyi olur insanlar mağdur olmasın
Cevap
2.3 ay içinde kimlik kartı geliyor arkadaşlar az sabredin.
Cevap
2ay olacak henuz teslimat yapilmadi yani demem oki bircok insan ayni dertten muzdalip bu devlet 5gunde suriyeyiterorden temizlemis bir devlet.. oyle iki uc basim bakinasi arizasi hatasi vs. Gerekce sunulmamali insanlara arastirilsin tamam gbt sicili vs. Ama 2 3 ay nedemektir yaa bunun bir bahanesi olamaz..
Cevap
Karti gonderin ey sorumlular 3 ay oldu allah belanizi versin
Cevap
Olan bu işin icine edeyim arkadaş 3 ay oldu kartim gelmedi bu ne kepazelik 3 ayda bir bebek konuşmaya başlar .bunun sorumlusunun ALLAH belasini versin işe giremiyoruz
Cevap
Arkadaş lar ben evrak larımı 30 09 2019 verdim sizce ortalama kartım nezaman gelir engec yada en erken ???
Cevap
Ben evrakları teslim edeli 3 ay oldu EGM yi aradım acmiyolar zaten mail attım kartınız kişiselleştirme aşamasında diye cvp geldi hala bekliyorum
Cevap
Hangi mail adersine mail attınız
Cevap
Bende aradim 3 ay oldu acaba topluca sikayetmi etsek bu ne yaaa gunden gune sinirlenmrye basliyorum
Cevap
Arkadaşlar ortalama evrak ları teslik ettik ten sonra kaç gün sonra çıkıyor kart net bi bilgi varmı acaba
Cevap
Ankaradaki arkadaşlar canı ne zaman isterse o zaman . Üzücü ama gerçek
Cevap
45 günden fazla oldu arayan soran yok
Cevap
Ankarayı aradım 2 hafta sonra ilk kez şansa telefonu açtılar .Kısacası “kart basım işleminde sistemde hata-arıza var mağdur durumda olduğunuzun farkındayız haftaya tekrar arayın bilgi için 1 ay’a da çözülebilir 1 haftaya da şuan lık belli değil “ dediler . Bu nasıl bi arızadır ki 6 ay 1 senedir çözülemiyor aklım almıyor
Cevap

Yorum ekle

© 2019 ÖGG Uzmanı Tüm Hakları Saklıdır.