Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Çıkar?

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Çıkar

Bu sorunun cevabı başvuru zamanına göre değişim göstermektedir. Kart yenilemek isteyenler için ek başvuru süresi de tanınmaktadır. Kimlik kartım ne zaman gelir sorusuna makalede vermeye çalıştık. 

Özel Güvenlik kimlik kartlarınız hazırlanınca EGM Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından verdiğiniz adreslere PTT kargo ile gönderilir. Eğer teslim alan olmazsa 2. defa götürüldükten sonra 10 gün şubede bekletilir.

Kişilerin en geç 6 ay içinde kartlarını alması gerekmektedir. Verilen temel eğitim sonrasında sertifika ile kimlik kartının süresinin sona ermesi aynı tarihtir. Bu tarih 5 yıl ile sınırlıdır. 5 yıl sonunda tekrar eğitim almanız gerekmektedir.

DUYURU (Geçici Kimlik): 2020 yılından itibaren geçici kimlik konusunda yapılan değişiklikler geçerli olacaktır. Yeni kanuna göre ilk defa kimlik alıp işe girecekler için güvenlik soruşturması tamamlananlara bulundukları ildeki valiliğe başvurmaları halinde Özel Güvenlik Geçici Kimlik Kartı verilecektir. Yapılan ikinci değişiklik ise 5 yılda bir yapılan kimlik yenileme işlemi için 1 yıl öncesinden kurslar tamamlanabilecek. Böylelikle çalışan özel güvenlik görevlilerinin kimlik süreleri dolup işten çıkarılma gibi mağduriyetlerinin önüne geçmiş olunacak. Güvenlik kimlik kartlarını yenileyenlerin kurs kayıt sürelerine bakılmaksızın yeni 5 yıllık süreleri eski kimlik bitiminden itibaren başlatılacaktır.

Özel güvenlik kimlik vesikaları genel olarak ortalama 1 ay sonunda çıkmaktaydı. Büyükşehirler de İstanbul, Ankara, İzmir gibi bu süre 1,5 - 2 ayı bulabilmekte idi. Fakat Özel güvenlik Şube deyip yerindeyse UPDATE oldu. Otomasyon sistemine geçildi. Yeni kartlar üretildi ve basım için yeni makineler alındı. sistem yeniden kuruldu. Her şey sayıları 250 bini geçen ÖGG kadrosuna daha iyi hizmet verebilmek tüm işlemleri daha hızlı ve güvenli yapabilmek için yapıldı.

Peki, Ama Benim Kimliğim Ne Zaman Gelecek?

Dediğinizi duyar gibiyim, işte yukarıda bahsettiğim sebeplerden ötürü kimlik kartları yaklaşık 2-3 ay geç gelmektedir. Gerçekten mi? diyen arkadaşlar olabilir.. Maalesef öyle arkadaşlar..

Sadece Makine arızası değil tabi ki, başka etkenlerde var. 

Bununla birlikte bildiğiniz gibi ülkemizin başına birde FETÖ belası sardılar. Eee bu fetö bizidemi etkiledi diyebilirsiniz. Ama gerçek öyle. Çünkü ülkenin tüm birimlerine sısmış olan bu grup diskalifiye edilirken yenileri devlet kurumlarına sızmasın diye muazzam önlemler alınıyor. 

Bu bağlamda güvenlik soruşturması baya fazla zaman almaktadır. Soruşturmada nelere bakıldığını, aile ve kardeş durumlarının etkisini Güvenlik Soruşturması yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Bu Teslimatı Nasıl Etkiler ki?

Şöyle etkiliyor; Yine bildiğiniz gibi sınavı kazanıp evraklarınızı EGM Özel Güvenlik Şube'ye teslim ettikten sonra sizden alınan Arşiv Araştırma Formu ile denetleme yapılıyor ve onay alırsanız ÖGG olmaya hak kazanıyorsunuz. İşte tam bu noktada dedik ya, güvenlikler sıkılaştırıldı. Yani herkesin inciğini cinciğini araştırıyorlar arkadaşlar. Bu kadar derinleme araştırma yapılınca tabi işler uzadıkça uzuyor, malum çalışan görevliler belli ve sürekli iş yükleri artarsa tabi ki işlem süreleride uzamakta ve kimlikler geciktikçe gecikmektedir.

Uzun süre çıkmayan ya da gelmeyen kartlar için gerekli yerlere başvurarak bilgi alabilmeniz mümkün. Gerekli yerler nereler? derseniz tabi ki bu konuda muhatabınız EGM ÖG Daire Başkanlığı olacak. Peki arasak cevap verirler mi? İstesek kart verirler mi? ) diye soracak olursanız;

Aradığınızda ulaşmak zor ama bazı arkadaşlar ulaşabildi bir kaç ay beklemelerine rağmen 12 ay içinde kartınız gönderilecek dendi. Yada henüz ne zaman gönderileceği belli değil de dendiği oldu. Yani görevli arkadaşlar ellerinden geleni yapıyorlar ama elden pek birşey gelmeyince...

ogguzmani.com/Özel-Güvenlik-Maaşları

Yorumlar

Geldi diyen arkadaslar 84. Dönem oldunu bide istanbul oldunu da yazin
Cevap
İstanbulda oturupta 84.dönemden kimliği gelen var mı?
Cevap
18 Kasımda evrakları verdim.Aradığımda hala güvenlik soruşturması devam ediyor diyorlar.1,5 ay oldu.Bu durumda olanınız var mı?
Cevap
Var kardeş ben de 21 kasım da verdim 84.dönem İstanbul soruşturma bitmemiş devam ediyormuş benden 1 haftan sonra başvuranlara mesaj geldi kartınız kargoda diye
Cevap
Arkadaşlar güvenlik kartım gelmedi nereyi arayıp öğreniyoruz numara bilen varmi yardımcı olurmusunuz lütfen.
Cevap
Bu nasıl iş ya 40 gün oldu gelicek dahaa

84 dönem istanbul kartı gelen var mı kaç güne geldi

Dikatt!!!!!! İstanbul bayrampaşa özel güvenlik
Şişli emniyet müdürlüğüne taşınmıştır bilginize
Cevap
Ben de 27 kasımda Bayrampaşaya verdim halen gelmedi, istanbulda oturduğumuz için uzun sürüyor belli ki.. Rezalet
Cevap
Abdulzerrak aynen şişliye taşindi ama ben bugun aradim bu tür konularda artık bizle işiniz yok dendi vatan emniyeti arayin dediler tabi onlarda acmiyor
Cevap
Ben ankarayı aradım kartınız basıldı 06 012020 ptt vericez 4 iş günü gelir dedi polis memuru toplam 44 güne gelmiş oluyo

84 dönem istanbul
Evrak teslim 15 11 2019 verdim
Gelmesi 06 01 2020 diger arkadaşlarınkide en kısa zamanda gelir umarımmm
Cevap
20 kasımda verdim evrakları dun kargoya verilmiş 40 gün oldu ama kargo getirmedi hala evde kimse yok diye not düşmüşler bekliyorum hala
Cevap
Bu gün geldi kimlik çok şükür 35 gün oldu evrakları verdikten sonra
Cevap
25 Kasımda dosyayı teslim ettim 25 Aralıkta gelmişti dün de (30Aralık) gittim aldım. Güvenlik soruşturması bittikten sonra o verilen numarayı kesinlikle arayın kartı basıp hemen yolluyorlar.
Cevap
84 ncü dönem kimlik kartım ptt kargoya verildi diye mesaj geldi dün çok şükür 26 günde geldi kayseri
Cevap
Ben silahliya cevirdim
81. Dönem benimkisi
Güvenlik soruşturması vs bitti belgeleri jandarmaya teslim ettim kimliğin adresine ptt ile gelir dediler 3 ay oldu halâ gelmedi
Cevap

Yorum ekle

© 2019 ÖGG Uzmanı Tüm Hakları Saklıdır.