Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Çıkar?

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Çıkar

Bu sorunun cevabı başvuru zamanına göre değişim göstermektedir. Kart yenilemek isteyenler için ek başvuru süresi de tanınmaktadır. Kimlik kartım ne zaman gelir sorusuna makalede vermeye çalıştık. 

ÖG kimlik kartlarınız hazırlanınca EGM Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından verdiğiniz adreslere PTT kargo ile gönderilir. Eğer teslim alan olmazsa 2. defa götürüldükten sonra 10 gün şubede bekletilir.

Kişilerin en geç 6 ay içinde kartlarını alması gerekmektedir. Verilen temel eğitim sonrasında sertifika ile kimlik kartının süresinin sona ermesi aynı tarihtir. Bu tarih 5 yıl ile sınırlıdır. 5 yıl sonunda tekrar eğitim almanız gerekmektedir.

ÖG kimlik vesikaları genel olarak ortalama 1 ay sonunda çıkmaktaydı. Büyükşehirler de İstanbul, Ankara, İzmir gibi bu süre 1,5 - 2 ayı bulabilmekte idi. Fakat Özel güvenlik Şube deyip yerindeyse UPDATE oldu. Otomasyon sistemine geçildi. Yeni kartlar üretildi ve basım için yeni makineler alındı. sistem yeniden kuruldu. Her şey sayıları 250 bini geçen ÖGG kadrosuna daha iyi hizmet verebilmek tüm işlemleri daha hızlı ve güvenli yapabilmek için yapıldı.

Peki, Ama Benim Kimliğim Ne Zaman Gelecek?

Dediğinizi duyar gibiyim, işte yukarıda bahsettiğim sebeplerden ötürü kimlik kartları yaklaşık 2-3 ay geç gelmektedir. Gerçekten mi? diyen arkadaşlar olabilir.. Maalesef öyle arkadaşlar..

Sadece Makine arızası değil tabi ki, başka etkenlerde var. 

Bununla birlikte bildiğiniz gibi ülkemizin başına birde FETÖ belası sardılar. Eee bu fetö bizidemi etkiledi diyebilirsiniz. Ama gerçek öyle. Çünkü ülkenin tüm birimlerine sısmış olan bu grup diskalifiye edilirken yenileri devlet kurumlarına sızmasın diye muazzam önlemler alınıyor. 

Bu bağlamda güvenlik soruşturması baya fazla zaman almaktadır. Soruşturmada nelere bakıldığını, aile ve kardeş durumlarının etkisini Güvenlik Soruşturması yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Bu Teslimatı Nasıl Etkiler ki?

Şöyle etkiliyor; Yine bildiğiniz gibi sınavı kazanıp evraklarınızı EGM Özel Güvenlik Şube'ye teslim ettikten sonra sizden alınan Arşiv Araştırma Formu ile denetleme yapılıyor ve onay alırsanız ÖGG olmaya hak kazanıyorsunuz. İşte tam bu noktada dedik ya, güvenlikler sıkılaştırıldı. Yani herkesin inciğini cinciğini araştırıyorlar arkadaşlar. Bu kadar derinleme araştırma yapılınca tabi işler uzadıkça uzuyor, malum çalışan görevliler belli ve sürekli iş yükleri artarsa tabi ki işlem süreleride uzamakta ve kimlikler geciktikçe gecikmektedir.

Uzun süre çıkmayan ya da gelmeyen kartlar için gerekli yerlere başvurarak bilgi alabilmeniz mümkün. Gerekli yerler nereler? derseniz tabi ki bu konuda muhatabınız EGM ÖG Daire Başkanlığı olacak. Peki arasak cevap verirler mi? İstesek kart verirler mi? ) diye soracak olursanız;

Aradığınızda ulaşmak zor ama bazı arkadaşlar ulaşabildi bir kaç ay beklemelerine ramen 12 ay içinde kartınız gönderilecek dendi. Yada henüz ne zaman gönderileceği belli değil de dendiği oldu. Yani görevli arkadaşlar ellerinden geleni yapıyorlar ama elden pek bişey gelmeyince...

ogguzmani.com/Özel-Güvenlik-Maaşları

Yorumlar

Esa Osmaniye'den iskender ben bizim gruptan alan oldumu beyler bayanlar yav 1 aydır kart gelmedi
Cevap
Bende bugün aradım kartınızı şimdi basıma yolluyorum haftaya alırsınız dedi bakalım ne olcak inşaallah gelir
Cevap
telefon çalıyor fakat açan yok
Cevap
Arkadslar ben pazartesi aradim numarayı bugün kartim geldi çok şükür inşallah hepinixin kartı gelir tez zamanda
Cevap
kaçıncı dönem girmiştin sınava
Cevap
Hangi numarayı ariyoruz
Cevap
Oranın numarasını rica etsem bana verirmisiniz benim kartım hala gelmedi
Cevap
83. eğitim sınavına girdim dün ptt'ye özel güvenlik kartınız geldi adresinize teslim edilecek mesajı geldi tahminimle 2 buçuk ay falan geçti aradan
Cevap
bugün pttden kartım geldi
Cevap
O numarayı arayan aekadas lardan kartı gelen varmı lütfen bilgi verirmisiniz lütfen
Cevap
Ben 2 dkka önce aradim tc mi istediler haftaya elinde olur dediler arayin sizde
Cevap
Kaçıncı dönemsiniz?
Cevap
Arayan arkadaşlar belgeniz geldimi ? Banada Perşembe Cuma gelir dediler
Cevap
4ayi gecti kimlik kartim hagla gelmedi.
Cevap
Bizim ülkemizde herşey mümkün 3 ayı geçti daha kart gelecek te işe başlıcazda eve ekmek götürcez görende özel harekat polisi yapıyorlar sanar Allah kolaylık versin herkeze bi umut
Cevap
Şube ye gidin ve çalışma izni veriyorlar onu isteyin işe başlayın.
Cevap
Çalışa bilir kağıdı kesin veriyorlar mı
Cevap
Emre bey selamunaleykum benim 84 donem ve halen beklemedeyim siz demissinkizki calisma belgesi veriyorlar ama bize evraklari teslim ettigimiz yerde sadece kimlik yeniliyenlere calisma belgesi veriliyor dediler
Cevap

Yorum ekle

© 2019 ÖGG Uzmanı Tüm Hakları Saklıdır.