Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama

Özel güvenlik kimlik kartı sorgulamaları internetten yapılabilmektedir. Bunun için adaylar “.pol.tr” uzantılı sitelere girerek kimliklerinin durumu hakkında bilgi alabilirler. Örneğin Samsun’da yaşayanlar samsun.pol.tr adresine girerek Özel Güvenlik başvurularını sorgulayabilirler. Sorgulama için sadece kimlik numarası ve ekrandaki güvenlik kodunun girilmesi yeterlidir.

Antalya, Ankara, Sivas ya da Şanlıurfa gibi illerde linkini verdiğimiz adresteki il ismi değiştirilerek arama yapılabiliyor. Ancak bu sistem tüm illerde çalışmıyor. Bazı illerde kimliğin çıkıp çıkmadığını öğrenmek için emniyete bizzat gitmek gerekebilir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ne Zaman Gelir?

Özel güvenlik olmak isteyenler kurstaki temel eğitimleri tamamladıktan sonra sınava girmek ve başarılı olmak zorundadırlar. Sınavı kazananlar Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine müracaatta bulunarak kimlik kartlarını alabilirler.

Kimlik kartlarının çıkması bulunulan bölgedeki yoğunluğa bağlı olarak 1 ya da 2 ay sürebilmektedir. Polis ve jandarma birimlerinin ortaklaşa yürüttükleri güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması tamamlanmadan kimlik kartları çıkarılmamaktadır. Bu süre zarfında başvuru sahipleri kimliklerinin ne zaman çıkacağını öğrenmek için çeşitli sorgulamalar yapabilirler. Adaylar belgelerini teslim ettikleri birimleri arayabilecekleri gibi internetten de sorgulama yapabilirler.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanan adayların genellikle aynı gün içinde kimlikleri basılır. Kimlikler başvuru sahiplerine PTT yoluyla ve müracaatları sırasında verdikleri adreslere gönderilmektedir. İl merkezlerinde oturanlara 3 iş günü içinde, ilçe merkezlerinde oturanlara 4 iş günü içinde ve köylerde oturanlara 7 iş günü içinde kimlikler teslim edilir.

Özel güvenlik kimlik kartı sorgulama

Ankara: ankara.pol.tr/sayfalar/subeler_ozelguvenlik

Antalya: antalya.pol.tr/kimliksorgulama

Şanlıurfa: sanliurfa.pol.tr/Sayfalar/ozelguvenlikislemleri

Diyarbakır: diyarbakir.pol.tr

Bu sitelerde kimlik numaranız ve güvenlik kodu ile kolayca arama yapabilir, kimlik kartınızın ne zaman geleceği ilgili bilgi alabilirsiniz.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Silahsız temel eğitimi alanlar silahlıya geçebilmek için temel silahlı eğitimi ve uygulama eğitimini almak zorundadırlar. Eğitimi tamamlayıp sınavı başarıyla geçenler silahlı güvenlik görevlisi olmaya hak kazanırlar. Bu kişiler kimlik başvuruları için sorgulamaları bulundukları emniyet birimlerine giderek ya da internet üzerinden yapabilirler.

Samsun’da yaşayanlar silahsızdan silahlıya geçiş için

samsun.pol.tr/  bağlantı adresini kullanabilirler. Bu linkte il ismi değiştirilerek farklı iller için sorgulama yapılabilir. Eğer yazdığınız ilde sayfa görüntülenemiyor uyarısı alırsanız, o ilin özel güvenlik sisteminde sorgulama sistemi çalışmıyor demektir. Örneğin İstanbul için silahlıdan silahsıza, yenileme ya da yeni kimlik kartı için sorgulama hizmeti internet yoluyla verilmemektedir. Emniyete ya da askeriyeye bizzat giderek ya da telefonla bilgi alınabilir.

Yorumlar

ANKARA ÖZEL GÜVENLİK KARTI SORGULAMA SİTESİ VAR MI ? YADA BİR NUMARA
Cevap
arkdaslar hergun hemne yardımcı olıyorum sıze burdakı bazen sacma sacm ayzıyorlar evragınızı teslım etıgın zmn bınay ustunde gececek gecıcı kagııd verılıdgı zman sıze yanı sorusturma bıttıgınde geceıcı kagıt verılıyor ozmn 03124624877 arayın aynı gunde basıp msj gelıyor bnmm tam bır ay surdu 25.11.2019 verdım 25.12 .2019 aradım gecceıcı kart ıcın geldedıler verdı bu noyu aradımm kartım basıldı
Cevap
Merhaba emniyetteki calisan memur bana bir haftada kartimin gelecegini soyledi bir ay oldu gelmedi aradim emniyeti daha bir kelime etmeden sert tonlu bir sesle boyle birsey soylemediklerini idda edip gerek bay gerek bayan lafi agziniza tıkayip hemen kapatmaya calisiyorlar dinlemedikleri gibi yalancida cokartiyorlar karsiyi Ankara ozel guvenlik teli zaten duvar acmazlar bilgisi olan yazsin lutfen ne yapalim tesekurler.
Cevap
Kardeşim diğer yorumlarda yazdım 10-12-2019 da Bayrampaşa’ya teslim ettim yenileme evrakını Pazartesi aradım312 ile başlayan numarayı Salı PTT verilecek dedi şimdi teslim aldım gayet kibar TC istedi o kadar 5 yıl kafam rahat artık darısı sizlere
Cevap
Bende aradom bugun kac defa aramaya engellenmis sanirim surekli mesgul calip sonra ulasilmiyor diyor
Cevap
Arkadaşlar istanbul için online ögg kimik kartı sorgulma adresi var mıdır?
Cevap
Kardeş bende 10.12.2019 tarihinde Bayrampaşa güvenlik şubeye vermiştim yenileme için aşagıda 312 ile başlayan numarayı aradım yarın PTT realim edilecek dendi
Cevap
25.11.2019 da teslım ettık bakalım kac ay beklıycz sozde ilce emnıywt mudurumu devreye koyduk
Cevap
SÖZDE GELECEK HALA TIK YOK...
Cevap
Arkadaşlar kimlikler dağıtılmaya başlandımı haberiniz varmı
Cevap
10-12-2019 tatihinde etmiştim yenileme evrakını şimdi PTT teslim etti İstanbul Bayrampaşa
Cevap
Arkadaşlar 08.10.19 tarihinde silahsız ilk egitim evraklarimi hazır etmiş olup Bayrampaşa ogg müdürlüğüne verdim 2 ay bekledikten sonra bu siteye girdim ve o yorumlardaki numarayi aradim aradan 4. 5 gün gectikten sonra ptt mesaj geldi en kısa sürede teslim edilecek diye yani numara ogg müdürlüğüne bagli. Mutlaka arayin yoksa bekletiliyorsunuz ayrıntılı yazdım çünkü soru işareti kalmasin
Cevap
Numarayı paylasabilirmisin bizde arayalım . 3 ay oldu gelmedi kimlik
Cevap
03124624877 bu numrayi dun aradim.bugun ptt den mesaj geldi kartimi teslim etiler
Cevap
25 kasımda teslim ettim 25 aralık oldu daha gelecek nasıl bir sistemse
Cevap
Ekimin 9 unda evraklarimi teslim ettim 2 ay olucak . 1 hafta once narlidere subeye gittim fakat sorusturma devam ediyormus ne zaman biter bilgili arkadaşlar yazabilirmi işsiz kaldık
Cevap
Bizimde gelmedi geçici çalışma belgesi aldım ama iş yok
Cevap
Geçici çalışma belgesini, evrakları teslim edip kaç gün sonra aldım 1 ay mı yoksa 40 gün mü
Cevap

Yorum ekle

© 2019 ÖGG Uzmanı Tüm Hakları Saklıdır.