2021 Özel Güvenlik Maaşları

2021 güncel bilgileri ile hazırlanmış makalemizde kamu ve özel sektörde özel güvenlik ne kadar maaş alıyor?, çalışma saatleri nedir? ve Güvenlik görevlisi ücretleri hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

  •  2021 yılı için genel olarak ortalama net özel güvenlik maaşları 3.000 TL'dir.
  • Bu rakam ilden ile ve şirketten şirkete (2.850-3.750 arasında) değişebilmektedir.
  • Hesaba AGİ, Yol ve Yemek gibi ekstralar katılmamış olup ayrıntılı hesaplamalar makalenin devamında tablo olarak verilmiştir.

Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Ne Kadar Maaş Alıyor?

Özel güvenlikler kamu kurum ve kuruluşlarında, şahıs firmaların da veya özel sektör de çalışabilirler. Çalıştıkları kurum ve kuruluşlara göre değişen maaşlarla beraber kamu kuruluşlarında çalışan güvenlik maaşları aşağı yukarı şu şekildedir:

Günlük 8 saat mesaiden haftalık 48 saat mesai şeklinde düşünecek olursak alacakları maaş net (agi, yol, yemek çıkarıldığında) 3.000 TL şeklinde olmaktadır.

Bu ortalama maaştır. Mesai saatlerinize yaşadığınız şehre veya kuruma göre farklılık gösterebilir elbette.

Kamu Kurumlarında Özel Güvenlik Görevlisi KPSS Puanları

Kurum

En Düşük Puan

(KPSS)

En Yüksek Puan

(KPSS)

İl Özel İdaresi 87,598 87,598
Sağlık Bakanlığı 91,11 91,11

KAMUDA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞLARI NE KADAR?

Devlette Kamu çalışanı olarak çalışan Özel güvenlik görevlileri 2021 yılı itibariyle ilk işe başlayanlar 3.250 TL ile işe başlarken, ortalama Özel güvenlik maaşı 3 bin 350 TL olarak açıklanmıştır. (Net maaş). Kadrolu güvenlik görevlisi maaşları tabi özele göre bir miktar daha iyi olabilmektedir. Fakat kadro sayısı düşüktür.

> ibb güvenlik maaşları 2021 yılı için 3,550 lira olarak belirlenmiştir. Bazı belediyelerdeki maaşların oldukça yüksek olduğu herkesçe bilinmektedir. Zaten belediyelerdeki her işçinin maaşı piyasanın çok üstündedir.

İBB, Metro, Metrobüs veya Tramvay da Özel Güvenlik Görevlisi olarak işe girebilmek için ibb resmi sitesine kayıt olup iş ilanlarını takip etmelisiniz.

Özel Sektörde Güvenlik Maaşı Kaç TL?

Çalıştığı Kurum Ortalama Net Maaşları
Banka 3 bin 350 ₺
Garanti Bankası 3 bin 550 ₺
Belediye 3 bin 350 ₺
3. Havaalanı 3 bin 250 ₺
Kadrolu maaşı 4 bin 250 ₺
Amerikan Hastanesi 3 bin 150 ₺
Acıbadem Hastanesi 3 bin 150 ₺
Devlet Hastaneleri 3 bin 550 ₺

Mesleki yeterlilik, kimlik kartınızın türü ve iş tehlikesine göre de değişebilen bu tutar tamamen sizinle alakalı ve çalıştığınız iş ile alakalı olarak değişebilmektedir.

 Ancak genelde Ö.G. görevlileri caydırıcı unsur olarak görev aldıklarından iş ortamları yoğunluk nedeniyle yorucu olur.

Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar insanlarla muhatap olduklarından yorgunluk yaşayabilirler aksi takdir de insanlarla iletişim kurmakta zorlanmayan ve bundan keyif alan kişiler kolaylıkla güvenlik görevlisi olabilir. Bu meslekte de ilerleyebilir…

 Her meslekte olduğu gibi, kişisel bilgi ve mesleki becerilerinizle yükselebilmeniz kurum veya firma içerisinde rütbe kazanabilmeniz de mümkündür. Tabi bu tamamen çalıştığınız kuruluşla bağlantılı olan ya da firma ile belirlenebilecek bir durumdur.

Eğer sizde Özel güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız yukarıda yazdığımız tüm bilgileri okumuş ve kendiniz için uygun olduğu kararını vermiş iseniz hemen işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Silahlı özel güvenlik maaşları, silahsız güvenlik maaşına göre ortalama 500 TL fazladır. bununla birlikte silahlı kimlik kartı sahipleri daha kolay iş bulabilmektedirler.

Özel güvenlik görevlilerine olan ihtiyacın artması da nüfusun artışına bağlıdır. Artan nüfus bütün tehlikeleri ve olguları beraberinde getireceği için daima bu ihtiyaç söz konusu olacaktır.

DUYURU: Değerli Özel Güvenlik Görevlisi çalışanı arkadaşlarımızda çalıştıkları kurumları ve aldıkları maaşları yorumlara yazabilirler. Böylece çok daha geniş kitlelerden edinmiş doğru bilgilerle bu işle ilgilenenleri bilgilendirebiliriz.

Yorumlar

Merhaba ibb isfalt çalışan günlükler nekadar maaş alıyor
Cevap
İBB ye nasıl girebiliriz kariyer İBB de ilan acikmiyor bir yolunu bilen varmı arkadaşlar
Cevap
Herkez in merak ettiği soru şu
Metro tramvay metrobus teki ogg ler nekadar maaş alıyor?
Kamu kurumlarında çalışan (kültür bakanlığı sağlık bakanlığı VS.?
ispark çalışanları müzelerde çalışanlar.
Bu mesajı Yanitlarsaniz bir çok kişi aydınlanır. Teşekkürler
Cevap
Arkadaşlar ben şok markette mağaza yöneticisiyim belediyeye güvenlik olarak başvurdum kabul ettiler sizce gitmelimiyim aklımda olan soru işareti 3 yıl sonra belediye kaybetse benide çıkarırlar düşüncesi giriyor.belediye de güvenlik ile çalışmak nasıl bisey bilmiyorum bilgisi olan varsa paylaşabilir mı
Cevap
Bulaşma, o kadar söyleyeyim
Cevap
Neden sebebi nedır
Cevap
İstanbul Güvenlikse gir derim en az alan belediye kurumu 4.500 en fazla alan kişiler 6000 TL civarı ile şehir hatları mezarlıklar İski igdaş bunların maaşları 6000 TL ve biraz üzerinde.
Cevap
Peki atasehir gelir idaresi 4b sozlesmeli guvenlik maaşı ne olur
Cevap
Kardeşim devlette çalışmak bir ayrıcalıktır. Hiç düşünmeden git derim
Cevap
Merhabalar , Silahlı sertifikami yeni aldım ama iş bulamıyorum sizce ne yapmalıyım
Cevap
Mrhb ben güvenlik sertifikası almak istiyorum yaşım44 8 yıllık orta okul mezunuyum
Cevap
Güvenlik şirketine başvuru yap
Cevap
İbb park bahçeler özel güvenlikleri kaç para maaş alıyor aceba başvuru yapmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz bankada devam mı etsem karar veremedim
Cevap
Mesai saati hariç herşeyi iyidir 2 güvenlik maaşı alırsın bu arada önemli olan başvuru yapmayı istemek değil girebilmek.
Cevap
Park bahçeler 6000 TL civarı herşey içinde alıyorlar hocam bir İstanbul Güvenlik güvenlik çalışanı olarak yazıyorum.
Cevap
İBB’ye girmek bankaya girmeye benzemez.Girmesi çok zor,ama maşaları iyi.4600 ile 5200 arası maşaları var herşey içinde
Cevap
Oyakta özel Güvenlik tecrübesi olan varmı, nasıldır??
Cevap
Sakin bulaşma kardeş ekmeğe muhtaç olursun benden demesi adına bakma ici foss 2700 Tl maaş agiyle 2900 hiçbir yan hakkin yok
Cevap
Merhabalar Anadolu bank güvenlik görevlisi ücret politikası nedir.
Cevap
Arkadaşlar özel güvenlik şirketleri 2500₺ maaş 210₺ multinet çalıştıracak hergün kıyamet gibi güvenlik elemanı arıyor. Canla başla koruduğumuz İnsanların canlarını ve malların bedeli bu kadar ucuz olmamalı.
Cevap

Yorum ekle