2020 Özel Güvenlik Maaşları - (Özel,Kamu,Silahlı,Silahsız)

2020 Özel Güvenlik Maaşları

2020 güncel bilgileri ile hazırlanmış makalemizde kamu ve özel sektörde özel güvenlik ne kadar maaş alıyor?, çalışma saatleri nedir? ve Güvenlik görevlisi ücretleri hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

> 2020 yılı için genel olarak ortalama net özel güvenlik maaşları 2,750 TL'dir. Bu rakam ilden ile ve şirketten şirkete (2,550-3,750 arasında) değişebilmektedir. Hesaba ekstralar katılmaış olup ayrıntılı hesaplamalar makalenin devamında tablo olarak verilmiştir.

Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Ne Kadar Maaş Alıyor?

Özel güvenlikler kamu kurum ve kuruluşlarında, şahıs firmaların da veya özel sektör de çalışabilirler. Çalıştıkları kurum ve kuruluşlara göre değişen maaşlarla beraber kamu kuruluşlarında çalışan silahlı ve silahsız güvenlik maaşları aşağı yukarı şu şekildedir:

Günlük 8 saat mesaiden haftalık 48 saat mesai şeklinde düşünecek olursak alacakları özel güvenlik maaşları net (agi, yol, yemek çıkarıldığında) 2,750 TL şeklinde olmaktadır. Bu ortalama maaştır. Mesai saatlerinize yaşadığınız şehre veya kuruma göre farklılık gösterebilir elbette.

Örneğin fiziksel yapınıza, çalışmış olduğunuza sektöre göre gerçekten daha güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Özel sektör de çalışan özel güvenlik görevlileri (özellikle bankalarda vs) iş yoğunluklarına göre de değişebilen ancak 2,750 - 3,750 TL gibi rakamlara tekabül eden maaşlara çalışabilmektedirler.

Kamu Kurumlarında Özel Güvenlik Görevlisi KPSS Puanları

Kurum

En Düşük Puan

(KPSS)

En Yüksek Puan

(KPSS)

İl Özel İdaresi 88,598 88,598
Sağlık Bakanlığı 91,01 91,01

KAMUDA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞLARI NE KADAR?

Devlette Kamu çalışanı olarak çalışan Özel güvenlik görevlileri 2020 yılı itibariyle ilk işe başlayanlar 2 bin 950 TL ile işe başlarken, ortalama Özel güvenlik maaşı 3 bin 950 TL olarak açıklanmıştır. (Net maaş). Kadrolu güvenlik görevlisi maaşları tabi özele göre bir miktar daha iyi olabilmektedir. Fakat kadro sayısı düşüktür.

> ibb güvenlik maaşları 2020 yılı için 6,550 lira olarak belirlenmiştir. Bazı belediyelerdeki maaşların oldukça yüksek olduğu herkesçe bilinmektedir. Zaten belediyelerdeki her işçinin maaşı piyasanın çok üstündedir. İBB, Metro, Metrobüs veya Tramvay da Özel Güvenlik Görevlisi olarak işe girebilmek için ibb resmi sitesine kayıt olup iş ilanlarını takip etmelisiniz.

Özel Sektörde Güvenlik Maaşı Kaç TL?

Çalıştığı Kurum Ortalama Net Maaşları
Banka 2 bin 950 ₺
Garanti Bankası 3 bin 500 ₺
Belediye 3 bin 150 ₺
3. Havaalanı 2 bin 950 ₺
Kadrolu maaşı 3 bin 950 ₺
Amerikan Hastanesi 2 bin 950 ₺
Acıbadem Hastanesi 2 bin 950 ₺
Devlet Hastaneleri 3 bin 350 ₺

Özel Güvenlik Görevlisi 2020 Yılının Bodrosu

EKLENENın BÜRÜT KESİNTİ BÜRÜT
Ücret 3,150 Sigorta 585,50
Silahlı 450 Damga 35
Sosyal 330 Vergi 955
Yemek 175 İşsizlik 55
Denge 55 Sendika 75
Ek Ödeme 338    
Agi 236    
GENEL TOPLAM: 2,750 ₺  (NET)

Mesleki yeterlilik, kimlik kartınızın türü ve iş tehlikesine göre de değişebilen bu tutar tamamen sizinle alakalı ve çalıştığınız iş ile alakalı olarak değişebilmektedir.

 Ancak genelde Ö.G. görevlileri caydırıcı unsur olarak görev aldıklarından iş ortamları yoğunluk nedeniyle yorucu olur. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar insanlarla muhatap olduklarından yorgunluk yaşayabilirler aksi takdir de insanlarla iletişim kurmakta zorlanmayan ve bundan keyif alan kişiler kolaylıkla güvenlik görevlisi olabilir. Bu meslekte de ilerleyebilir…

 Her meslekte olduğu gibi, kişisel bilgi ve mesleki becerilerinizle yükselebilmeniz kurum veya firma içerisinde rütbe kazanabilmeniz de mümkündür. Tabi bu tamamen çalıştığınız kuruluşla bağlantılı olan ya da firma ile belirlenebilecek bir durumdur. Güvenlik görevlisi maaşı bu faktörden de etkilenmektedir.

Eğer sizde Özel güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız yukarıda yazdığımız tüm bilgileri okumuş ve kendiniz için uygun olduğu kararını vermiş iseniz hemen işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bununla birlikte bir çok şirkette bu değerli emekçilerimiz (Agi, yemek, yol, mesai hariç) asgari ücretlerde (2,550 TL) çalıştırılmaktadır. Güvenlik görevlisi maaşları çok yüksek olmadığını belirtmekte fayda var.

Silahlı özel güvenlik maaşları, silahsız güvenlik maaşına göre ortalama 500 TL fazladır. bununla birlikte silahlı kimlik kartı sahipleri daha kolay iş bulabilmektedirler.

İstanbul 3. Havaalanı ÖGG Maaşları Kaç Lira?

Özel güvenlik görevlisi için günümüz şartlarında yaklaşık olarak 3. havaalanı özel güvenlik maaşı ortalama 2,650 liradır. Ayrıca tercihen ücretsiz lojman temin edilmektedir.

Özel güvenlik görevlilerine olan ihtiyacın artması da nüfusun artışına bağlıdır. Artan nüfus bütün tehlikeleri ve olguları beraberinde getireceği için daima bu ihtiyaç söz konusu olacaktır.

DUYURU: Değerli Özel Güvenlik Görevlisi çalışanı arkadaşlarımızda çalıştıkları kurumları ve aldıkları maaşları yorumlara yazabilirler. Böylece çok daha geniş kitlelerden edinmiş doğru bilgilerle bu işle ilgilenenleri bilgilendirebiliriz.

Yorumlar

Ben lise mezunuyum tank palette özel güvenlik Sakarya arifiye Ekim'de başladı ozellestikten sonra tepe savunma projeyi aldı asker gitti iki silah MP5/sar9kelepve job nizamoyede asker gibi çapraz nöbeti 8saat aldığımız para 2600yemek var servis yoktu Ekim'de girdim Şubat'ta gece mobolar yeni gelmisti arkaadas uyudu bizim amir uyurken ikimizi çıkardılar şimdi sağlık bakanligini kazandık kurada yedekten 7.ywdek acaba şartlar nasıl orda çok sıkıntı olur ben genellikle sakın proje seviyorum sizin bı öneriniz varmı arkadaşlar
Cevap
Kamuda çalışıyorum 2624 maaş.bekar.
Toplu sözleşmede ne kadar olur maaş bilgisi olan var mı ?
Cevap
Dostum siz hangi ülkede yasyorsunuz nerden yorum yapyorsunuz cözemedim ama Garanti Bankası Genel Müdürlugünde calsyorum bende 2800 net maası var 2 vardiya 12 saat calısma 8 saat üzeri günlük mesai yazıyo 3500 4000 arasına maasım geliyor mesailerle birlikte + servisim var en kötü yer bile silahlı güvenlige 2500 3000 lira maaş veriyor insanları yanlış yönlendirmekten vazgeçin bence yada gerçekten o paralara çalsyosanız o işleri birakın gidip baska iş bakın bence
Cevap
Peki silahsız devlet hastanesinde calışabilirmi
Cevap
Hastanelerde silahsiz olur.
Cevap
Sen bankada çalışıyorsun tuzu kuru bi yer fabrikada güya marketlerde tam kurumsal olmayan yerlerde 2400 liraya çalışanlar var aylık 195 saat üzerinden neyse onu veriyor
Cevap
Silah li özel güvenlik en az 2500 falan alıyor dediniz
Nerelerde peki bunlar yoksa herkez banka hastane falan bulamaz
Cevap
Özel güvenlik maaşları 2020 ne kadar
Cevap
Bankada güvenliğim çok sallamışsınız kim yazdıysa 3 yıl oldu 2020 çocuk ve eş ile 2280 tl maaş alıyorum
Cevap
Dostum sen hangi bankada çalışıyısan ismini verde teyit edelim 2325 lira altı alıyosan eksik çalışma saatin oluyodur
Cevap
Hangi bankayla çalışıyor acaba bu şirket
Cevap
Kultur ve Turizm bakanligi Silahli ve 4 yillik universite mezunu guvenlik aliyor Maas olarak ne verir bilgisi olan var mi
Cevap

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile