Özel Güvenlik Maaşları - Güvenlik Görevlisi Maaşı Ne Kadar?

Bu yılın güncel bilgileri ile hazırlanmış makalemizde kamu ve özel sektörde özel güvenlik ne kadar maaş alıyor?, çalışma saatleri nedir? ve ücretler hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

> 2019 yılı için genel olarak ortalama özel güvenlik maaşları 2,500 TL'dir. Bu rakam ilden ile ve şirketten şirkete (2,000-3,500 arasında) değişebilmektedir. Ayrıntılı hesaplamalar makalenin devamında tablo olarak verilmiştir.

Özel Güvenlik Maaşları

Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Ne Kadar Maaş Alıyor?

Özel güvenlikler kamu kurum ve kuruluşlarında, şahıs firmaların da veya özel sektör de çalışabilirler.

Çalıştıkları kurum ve kuruluşlara göre değişen fiyatlarla beraber kamu kuruluşlarında çalışanların fiyatları aşağı yukarı şu şekildedir:

Günlük 8 saat mesaiden haftalık 48 saat mesai şeklinde düşünecek olursak alacakları net tutar (agi, yol, yemek çıkarıldığında) 2,250 TL şeklinde olmaktadır. Bu ortalama maaştır. Mesai saatlerinize yaşadığınız şehre veya kuruma göre farklılık gösterebilir elbette.

Örneğin fiziksel yapınıza, çalışmış olduğunuza sektöre göre gerçekten daha güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Örneğin özel sektör de çalışan özel güvenlik görevlileri (özellikle bankalarda) iş yoğunluklarına göre de değişebilen ancak 2,500-4,000 TL gibi rakamlara tekabül eden fiyatlarla çalışabilmektedirler.

Kamu Kurumlarında Özel Güvenlik Görevlisi KPSS Puanları

Kurum

En Düşük Puan

(KPSS)

En Yüksek Puan

(KPSS)

İl Özel İdaresi 88,598 88,598
Sağlık Bakanlığı 91,01 91,01

KAMUDA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞLARI NE KADAR?

Devlette Kamu çalışanı olarak çalışan ÖG görevlileri 2019 yılı itibariyle ilk işe başlayanlar 2 bin 750 TL ile işe başlarken, ortalama maaş 3 bin 100 TL olarak açıklanmıştır. (Net maaş)

Özel Sektörde Güvenlik Maaşı Kaç TL?

Çalıştığı Kurum Ortalama Net Maaşları
Banka 3 bin 150 ₺
Belediye 2 bin 950 ₺
3. Havaalanı 2 bin 550 ₺
Kadrolu maaşı 3 bin 100 ₺
Amerikan Hastanesi 2 bin 650 ₺
Acıbadem Hastanesi 2 bin 650 ₺
Devlet Hastaneleri 3 bin 100 ₺

Özel Güvenlik Görevlisi Bu Yılın Bodrosu

EKLENEN BÜRÜT KESİNTİ BÜRÜT
Ücret 2,500 Sigorta 535,50
Silahlı 410 Damga 32
Sosyal 310 Vergi 855
Yemek 145 İşsizlik 45
Denge 51 Sendika 65
Ek Ödeme 298    
Agi 206    
TOPLAM:   TOPLAM: 1,465
GENEL TOPLAM: 2,310 ₺  (NET)

Mesleki yeterlilik, kimlik kartınızın türü ve iş tehlikesine göre de değişebilen bu tutar tamamen sizinle alakalı ve çalıştığınız iş ile alakalı olarak değişebilmektedir.

 Ancak genelde Ö.G. görevlileri caydırıcı unsur olarak görev aldıklarından iş ortamları yoğunluk nedeniyle yorucu olur. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar insanlarla muhatap olduklarından yorgunluk yaşayabilirler aksi takdir de insanlarla iletişim kurmakta zorlanmayan ve bundan keyif alan kişiler kolaylıkla güvenlik görevlisi olabilir. Bu meslekte de ilerleyebilir…

 Her meslekte olduğu gibi, kişisel bilgi ve mesleki becerilerinizle yükselebilmeniz kurum veya firma içerisinde rütbe kazanabilmeniz de mümkündür. Tabi bu tamamen çalıştığınız kuruluşla bağlantılı olan ya da firma ile belirlenebilecek bir durumdur.

Eğer sizde Ö.G. görevlisi olmak istiyorsanız yukarıda yazdığımız tüm bilgileri okumuş ve kendiniz için uygun olduğu kararını vermiş iseniz hemen işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bununla birlikte bir çok şirkette bu değerli emekçilerimiz (Agi, yemek, yol, mesai hariç) asgari ücretlerde (2060 TL) çalıştırılmaktadır.

Silahlı maaşları silahsız maaşlarına göre ortalama 500 TL fazladır. bununla birlikte silahlı kimlik kartı sahipleri daha kolay iş bulabilmektedirler.

> Polis maaşını öğrenmek için sayfamızı ziyaret ediniz: https://ogguzmani.com/polis-maaslari.html

İstanbul 3. Havaalanı ÖGG Maaşları Kaç Lira?

ÖGG için günümüz şartlarında yaklaşık olarak 3. havaalanı özel güvenlik maaşı 2,500-3,500 TL arası bir maaş dan söz edilmektedir. Ayrıca tercihen ücretsiz lojman temin edilmektedir.

Bekçi maaşları ne kadar yazımıza göz atmak ister misiniz? ogguzmani.com/bekci-maaslari

ÖG görevlilerine olan ihtiyacın artması da nüfusun artışına bağlıdır. Artan nüfus bütün tehlikeleri ve olguları beraberinde getireceği için daima bu ihtiyaç söz konusu olacaktır.

Yorumlar

Özel güvenlik maaşları 2020 ne kadar
Cevap
Bankada güvenliğim çok sallamışsınız kim yazdıysa 3 yıl oldu 2020 çocuk ve eş ile 2280 tl maaş alıyorum
Cevap
Hangi bankayla çalışıyor acaba bu şirket
Cevap
Kultur ve Turizm bakanligi Silahli ve 4 yillik universite mezunu guvenlik aliyor Maas olarak ne verir bilgisi olan var mi
Cevap
Hastahane de iskur ile alinan kadrolu guvenligim 2 cocugum var aldim maas 2.300 bu tabloyu kim atiyosa once bi hastahaneye gitsin calisan bi guvenlik arkadasa sorsun
Cevap
Özel güvenlik silahlı kartimi çıkardım sertifikam elimde geçici kartimda var ama henüz normal kartım gelmedi bunun için nerelere başvurabilirim nereleri arayabilirim ??
Cevap
Ankara güvenligi arayıp sorabilirsiniz size bilgi verirler
Cevap
Gecici belgeni ne zaman aldin ?
Cevap
Geçici kartınızı nereden aldınız nasıl alınıyor
Cevap
Sitede silahsiz ozel guvenlik olarak calisiyorum yemek vermiyolar parasinida vermiyolar yolda vermiyolar net 2020 fabrikada calismak istitorum ordakiler enazindan yemek verioiyor
Cevap
Merhaba güvenlik sertifikam var iş arıyorum bilgisı olan varmı
Cevap
MERHABA ARKADAŞLAR SİLAHSIZ GÜVENLİK SERTFİKASI ALMAK İÇİN ÖZEL HASTANEDEN ALINAN SAĞLIK RAPORU YETİYORMU AYRICA KURS EĞİTİMİNDE HER HANGİ BİR UYGULAMALI EĞİTİM OLUYORMU
Cevap
Merhaba silahsızlar özel hastaneden sağlık raporu alıp eğitime teslim ediliyor ve eğitimde jop kelepçe ve cihazlarda uygulama yapılıyor
Cevap
Yeter silahsiz için
Cevap
aga bana kredi lazım
Cevap
Hastane raporu için 200 TL
Cevap
özel güvenlik sertifikasına başvuracaktım ancak görüştüğüm bir kurs merkezi raporda renk körlüğü sorun dedi silahlı yada silahsız ikisinde de sorun teşkil ediyor mu bilen yardımcı olacak varmı acaba?
Cevap
Ben kısmi renk körüyüm silahlı kartım var söyle ona mesleğini tam öğrensin yada bıraksın
Cevap
guvenlıkde renk korluğünün önemi yok rabor labiliyorsun
Cevap

Yorum ekle

© 2019 ÖGG Uzmanı Tüm Hakları Saklıdır.