2020 Özel Güvenlik Maaşları - (Özel,Kamu,Silahlı,Silahsız)

2020 Özel Güvenlik Maaşları

2020 güncel bilgileri ile hazırlanmış makalemizde kamu ve özel sektörde özel güvenlik ne kadar maaş alıyor?, çalışma saatleri nedir? ve Güvenlik görevlisi ücretleri hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

> 2020 yılı için genel olarak ortalama net özel güvenlik maaşları 2,750 TL'dir. Bu rakam ilden ile ve şirketten şirkete (2,550-3,750 arasında) değişebilmektedir. Hesaba ekstralar katılmaış olup ayrıntılı hesaplamalar makalenin devamında tablo olarak verilmiştir.

Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Ne Kadar Maaş Alıyor?

Özel güvenlikler kamu kurum ve kuruluşlarında, şahıs firmaların da veya özel sektör de çalışabilirler. Çalıştıkları kurum ve kuruluşlara göre değişen maaşlarla beraber kamu kuruluşlarında çalışan silahlı ve silahsız güvenlik maaşları aşağı yukarı şu şekildedir:

Günlük 8 saat mesaiden haftalık 48 saat mesai şeklinde düşünecek olursak alacakları özel güvenlik maaşları net (agi, yol, yemek çıkarıldığında) 2,750 TL şeklinde olmaktadır. Bu ortalama maaştır. Mesai saatlerinize yaşadığınız şehre veya kuruma göre farklılık gösterebilir elbette.

Örneğin fiziksel yapınıza, çalışmış olduğunuza sektöre göre gerçekten daha güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Özel sektör de çalışan özel güvenlik görevlileri (özellikle bankalarda vs) iş yoğunluklarına göre de değişebilen ancak 2,750 - 3,750 TL gibi rakamlara tekabül eden maaşlara çalışabilmektedirler.

Kamu Kurumlarında Özel Güvenlik Görevlisi KPSS Puanları

Kurum

En Düşük Puan

(KPSS)

En Yüksek Puan

(KPSS)

İl Özel İdaresi 88,598 88,598
Sağlık Bakanlığı 91,01 91,01

KAMUDA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞLARI NE KADAR?

Devlette Kamu çalışanı olarak çalışan Özel güvenlik görevlileri 2020 yılı itibariyle ilk işe başlayanlar 2 bin 950 TL ile işe başlarken, ortalama Özel güvenlik maaşı 3 bin 950 TL olarak açıklanmıştır. (Net maaş). Kadrolu güvenlik görevlisi maaşları tabi özele göre bir miktar daha iyi olabilmektedir. Fakat kadro sayısı düşüktür.

> ibb güvenlik maaşları 2020 yılı için 6,550 lira olarak belirlenmiştir. Bazı belediyelerdeki maaşların oldukça yüksek olduğu herkesçe bilinmektedir. Zaten belediyelerdeki her işçinin maaşı piyasanın çok üstündedir. İBB, Metro, Metrobüs veya Tramvay da Özel Güvenlik Görevlisi olarak işe girebilmek için ibb resmi sitesine kayıt olup iş ilanlarını takip etmelisiniz.

Özel Sektörde Güvenlik Maaşı Kaç TL?

Çalıştığı Kurum Ortalama Net Maaşları
Banka 2 bin 950 ₺
Garanti Bankası 3 bin 500 ₺
Belediye 3 bin 150 ₺
3. Havaalanı 2 bin 950 ₺
Kadrolu maaşı 3 bin 950 ₺
Amerikan Hastanesi 2 bin 950 ₺
Acıbadem Hastanesi 2 bin 950 ₺
Devlet Hastaneleri 3 bin 350 ₺

Özel Güvenlik Görevlisi 2020 Yılının Bodrosu

EKLENENın BÜRÜT KESİNTİ BÜRÜT
Ücret 3,150 Sigorta 585,50
Silahlı 450 Damga 35
Sosyal 330 Vergi 955
Yemek 175 İşsizlik 55
Denge 55 Sendika 75
Ek Ödeme 338    
Agi 236    
GENEL TOPLAM: 2,750 ₺  (NET)

Mesleki yeterlilik, kimlik kartınızın türü ve iş tehlikesine göre de değişebilen bu tutar tamamen sizinle alakalı ve çalıştığınız iş ile alakalı olarak değişebilmektedir.

 Ancak genelde Ö.G. görevlileri caydırıcı unsur olarak görev aldıklarından iş ortamları yoğunluk nedeniyle yorucu olur. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar insanlarla muhatap olduklarından yorgunluk yaşayabilirler aksi takdir de insanlarla iletişim kurmakta zorlanmayan ve bundan keyif alan kişiler kolaylıkla güvenlik görevlisi olabilir. Bu meslekte de ilerleyebilir…

 Her meslekte olduğu gibi, kişisel bilgi ve mesleki becerilerinizle yükselebilmeniz kurum veya firma içerisinde rütbe kazanabilmeniz de mümkündür. Tabi bu tamamen çalıştığınız kuruluşla bağlantılı olan ya da firma ile belirlenebilecek bir durumdur. Güvenlik görevlisi maaşı bu faktörden de etkilenmektedir.

Eğer sizde Özel güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız yukarıda yazdığımız tüm bilgileri okumuş ve kendiniz için uygun olduğu kararını vermiş iseniz hemen işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bununla birlikte bir çok şirkette bu değerli emekçilerimiz (Agi, yemek, yol, mesai hariç) asgari ücretlerde (2,550 TL) çalıştırılmaktadır. Güvenlik görevlisi maaşları çok yüksek olmadığını belirtmekte fayda var.

Silahlı özel güvenlik maaşları, silahsız güvenlik maaşına göre ortalama 500 TL fazladır. bununla birlikte silahlı kimlik kartı sahipleri daha kolay iş bulabilmektedirler.

İstanbul 3. Havaalanı ÖGG Maaşları Kaç Lira?

Özel güvenlik görevlisi için günümüz şartlarında yaklaşık olarak 3. havaalanı özel güvenlik maaşı ortalama 2,650 liradır. Ayrıca tercihen ücretsiz lojman temin edilmektedir.

Özel güvenlik görevlilerine olan ihtiyacın artması da nüfusun artışına bağlıdır. Artan nüfus bütün tehlikeleri ve olguları beraberinde getireceği için daima bu ihtiyaç söz konusu olacaktır.

DUYURU: Değerli Özel Güvenlik Görevlisi çalışanı arkadaşlarımızda çalıştıkları kurumları ve aldıkları maaşları yorumlara yazabilirler. Böylece çok daha geniş kitlelerden edinmiş doğru bilgilerle bu işle ilgilenenleri bilgilendirebiliriz.

Yorumlar

Holdingde çalışıyorum, maaşım 2500 tl artı olarak 600 tl sodexo yatırıyorlar.kendi bünyesi
Cevap
Arkadaşlar kamuda kadrolu güvenlik maaslari nedir bilen var mı çevre ve şehircilik bakanlığı müdürlükte ortlama maaş nedir bu konuda net bilgisi olan varsa yazarsa sevinrim.
Cevap
Bu maaşları neden Dalaman hava limanında ulaslar arası bı hava limanında çalışan Özel güvenlik personelleri olarak alamıyoruz asgari ücret 2020 TL den fazlasi yok !!!!evlidir çoluk çocuk farkından ağı tutarı değişiklik gösterdiği için 2020 TL nin üstü oluyo öyle !!!!!!!! 2950 veya 3000 kusur şeklinde teleffuz edilen rakamları hayalll ediyor buradaki öGG ler ....Nedendir ???bu böyle bu isi bu meleği yapan personellerin bı maaş standarti olmalı ..
Cevap
Atatürk olimpiyat stadı 2800 herşey içinde
Cevap
Güvenlik kartım var as çalışma yönden illa yaş dediliyor bir vatan olarak kendi ayakların üzerind e durulsun dediliyor 39 yaşında bir bayan guvenlik olarak çalışmak istiyorum ama aydin gibi bir yerde bulamiyorum
Cevap
Allah bereket versin kardeşim. Niye bu kadar sorun ediyonuz. Asgari ücret para degilmi
Cevap
Sen asgari ücretle bayağı bir memnundum galiba
Cevap
geçici kimlik kartı vermiyorlar bayrampaşa özel güvenlik şubedeki polisler öyle dedi
Cevap
Ben gittim verdiler ilkde Bayrampaşa gittim . Bayram paşada dan şile taşınmişlar ben şikeden aldım
Cevap
84.dönem silahsız geçtim istanbuldanım kartım ne zaman gelir
Cevap
0312 462 4877 ara zor düşüyo ama rica et ertesi gün yolluyolar özel güvenlik basım merkeziymiş ben aradım ertesi gün geldi kartım.
Cevap
Kaçıncı dönem sınavına girdiniz
Cevap
Cimer de şikayette bulundum bir hafta sonra gelir. Birde verilen bmnumarayi sürekli ara denk gelir
Cevap
Kader adım benim güvenlik kartım var iş arıyorum ama bulamıyorum 2 yıldır iş arıyorum baş vurdum yerler kilo ve boyu sorun yapıyorlar maçlarda görev alıyorum acil ise ihtiyacım var bana yardımcı olun
Cevap
hangi şehirde bulunuyorsun
Cevap
Güvenlik yaka kartım soruşturmada iki ayı geçti halen gelmedi
Cevap

Yorum ekle

© 2020 ÖGG Uzmanı Tüm Hakları Saklıdır.