2020 Özel Güvenlik Maaşları - (Özel,Kamu,Silahlı,Silahsız)

2020 Özel Güvenlik Maaşları

2020 güncel bilgileri ile hazırlanmış makalemizde kamu ve özel sektörde özel güvenlik ne kadar maaş alıyor?, çalışma saatleri nedir? ve Güvenlik görevlisi ücretleri hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

> 2020 yılı için genel olarak ortalama net özel güvenlik maaşları 2,750 TL'dir. Bu rakam ilden ile ve şirketten şirkete (2,550-3,750 arasında) değişebilmektedir. Hesaba ekstralar katılmaış olup ayrıntılı hesaplamalar makalenin devamında tablo olarak verilmiştir.

Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Ne Kadar Maaş Alıyor?

Özel güvenlikler kamu kurum ve kuruluşlarında, şahıs firmaların da veya özel sektör de çalışabilirler. Çalıştıkları kurum ve kuruluşlara göre değişen maaşlarla beraber kamu kuruluşlarında çalışan silahlı ve silahsız güvenlik maaşları aşağı yukarı şu şekildedir:

Günlük 8 saat mesaiden haftalık 48 saat mesai şeklinde düşünecek olursak alacakları özel güvenlik maaşları net (agi, yol, yemek çıkarıldığında) 2,750 TL şeklinde olmaktadır. Bu ortalama maaştır. Mesai saatlerinize yaşadığınız şehre veya kuruma göre farklılık gösterebilir elbette.

Örneğin fiziksel yapınıza, çalışmış olduğunuza sektöre göre gerçekten daha güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Özel sektör de çalışan özel güvenlik görevlileri (özellikle bankalarda vs) iş yoğunluklarına göre de değişebilen ancak 2,750 - 3,750 TL gibi rakamlara tekabül eden maaşlara çalışabilmektedirler.

Kamu Kurumlarında Özel Güvenlik Görevlisi KPSS Puanları

Kurum

En Düşük Puan

(KPSS)

En Yüksek Puan

(KPSS)

İl Özel İdaresi 88,598 88,598
Sağlık Bakanlığı 91,01 91,01

KAMUDA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ MAAŞLARI NE KADAR?

Devlette Kamu çalışanı olarak çalışan Özel güvenlik görevlileri 2020 yılı itibariyle ilk işe başlayanlar 2 bin 950 TL ile işe başlarken, ortalama Özel güvenlik maaşı 3 bin 950 TL olarak açıklanmıştır. (Net maaş). Kadrolu güvenlik görevlisi maaşları tabi özele göre bir miktar daha iyi olabilmektedir. Fakat kadro sayısı düşüktür.

> ibb güvenlik maaşları 2020 yılı için 6,550 lira olarak belirlenmiştir. Bazı belediyelerdeki maaşların oldukça yüksek olduğu herkesçe bilinmektedir. Zaten belediyelerdeki her işçinin maaşı piyasanın çok üstündedir. İBB, Metro, Metrobüs veya Tramvay da Özel Güvenlik Görevlisi olarak işe girebilmek için ibb resmi sitesine kayıt olup iş ilanlarını takip etmelisiniz.

Özel Sektörde Güvenlik Maaşı Kaç TL?

Çalıştığı Kurum Ortalama Net Maaşları
Banka 2 bin 950 ₺
Garanti Bankası 3 bin 500 ₺
Belediye 3 bin 150 ₺
3. Havaalanı 2 bin 950 ₺
Kadrolu maaşı 3 bin 950 ₺
Amerikan Hastanesi 2 bin 950 ₺
Acıbadem Hastanesi 2 bin 950 ₺
Devlet Hastaneleri 3 bin 350 ₺

Özel Güvenlik Görevlisi 2020 Yılının Bodrosu

EKLENENın BÜRÜT KESİNTİ BÜRÜT
Ücret 3,150 Sigorta 585,50
Silahlı 450 Damga 35
Sosyal 330 Vergi 955
Yemek 175 İşsizlik 55
Denge 55 Sendika 75
Ek Ödeme 338    
Agi 236    
GENEL TOPLAM: 2,750 ₺  (NET)

Mesleki yeterlilik, kimlik kartınızın türü ve iş tehlikesine göre de değişebilen bu tutar tamamen sizinle alakalı ve çalıştığınız iş ile alakalı olarak değişebilmektedir.

 Ancak genelde Ö.G. görevlileri caydırıcı unsur olarak görev aldıklarından iş ortamları yoğunluk nedeniyle yorucu olur. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar insanlarla muhatap olduklarından yorgunluk yaşayabilirler aksi takdir de insanlarla iletişim kurmakta zorlanmayan ve bundan keyif alan kişiler kolaylıkla güvenlik görevlisi olabilir. Bu meslekte de ilerleyebilir…

 Her meslekte olduğu gibi, kişisel bilgi ve mesleki becerilerinizle yükselebilmeniz kurum veya firma içerisinde rütbe kazanabilmeniz de mümkündür. Tabi bu tamamen çalıştığınız kuruluşla bağlantılı olan ya da firma ile belirlenebilecek bir durumdur. Güvenlik görevlisi maaşı bu faktörden de etkilenmektedir.

Eğer sizde Özel güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız yukarıda yazdığımız tüm bilgileri okumuş ve kendiniz için uygun olduğu kararını vermiş iseniz hemen işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bununla birlikte bir çok şirkette bu değerli emekçilerimiz (Agi, yemek, yol, mesai hariç) asgari ücretlerde (2,550 TL) çalıştırılmaktadır. Güvenlik görevlisi maaşları çok yüksek olmadığını belirtmekte fayda var.

Silahlı özel güvenlik maaşları, silahsız güvenlik maaşına göre ortalama 500 TL fazladır. bununla birlikte silahlı kimlik kartı sahipleri daha kolay iş bulabilmektedirler.

İstanbul 3. Havaalanı ÖGG Maaşları Kaç Lira?

Özel güvenlik görevlisi için günümüz şartlarında yaklaşık olarak 3. havaalanı özel güvenlik maaşı ortalama 2,650 liradır. Ayrıca tercihen ücretsiz lojman temin edilmektedir.

Özel güvenlik görevlilerine olan ihtiyacın artması da nüfusun artışına bağlıdır. Artan nüfus bütün tehlikeleri ve olguları beraberinde getireceği için daima bu ihtiyaç söz konusu olacaktır.

DUYURU: Değerli Özel Güvenlik Görevlisi çalışanı arkadaşlarımızda çalıştıkları kurumları ve aldıkları maaşları yorumlara yazabilirler. Böylece çok daha geniş kitlelerden edinmiş doğru bilgilerle bu işle ilgilenenleri bilgilendirebiliriz.

Yorumlar

Arkadaşlar özel güvenlik şirketleri 2500₺ maaş 210₺ multinet çalıştıracak hergün kıyamet gibi güvenlik elemanı arıyor. Canla başla koruduğumuz İnsanların canlarını ve malların bedeli bu kadar ucuz olmamalı.
Cevap
Arkadaşlar ben daha başlamadım işe ama düşünüyorum tavsiye edermisiniz ?s
Cevap
2500 e gidin başka iş yapın be abii
Cevap
Yalan yanlış yorumlar yapmayın arkadaşlar denizbankta görevliyim 3180 tl maaş artı ayılık 440 tl yemek parası 3 aya birde 880 tl prim veriyorlar bukadar çok düşürmeyin
Cevap
ben şuanda site danışmanlığı yapıyorum maaş 2.875 alıyorum bu bile az diyorum 12 saatlik nöbete göre
Cevap
Devlet hastanesi güvenlikleein maaşı 2640 tl dir 3500 değil
Cevap
Bende düşünüyorum kimlik almayı ama silahlı mı silahsız mı ona karar veremiyorum.Arasındaki fark nedir ve hangisini tercih edersem iyi olur.yardımcı olurmusunuz?
Cevap
15 yıldır belediyede görev yapıyor silahlı eğitim aldm kimlikte hiç bise değişmedi sadece kimlikte yazdı silahlı die.o bise yok
Cevap
Silahlı al daha iyi açıkta kalma şansın yok
Cevap
Ben lise mezunuyum ama alttan bir dersten kaldığım için silahlı olarak yapabilirmiyim
Cevap
Silahlilar daha avantajlı
Cevap
Arkadaşım inan bana fark yok , benim görüşüm bu şekilde . Sivil hayatında can tehlikeni ne yazıkki düşünmüyorlar , vurulmuşsun , sakat kalmışsın , ölmüşsün inan kimsenin umrunda değil . Sivilde silah taşıma hakkın yok , sivilde tabanca alma hakkın yok , görev yerine geldiğinde silahını kulübeden alıp görev bitimine kadar takarsın , sonra görev bitiminde kulübene artık nerede görev yapıyorsan oraya bırakırsın . Ama şu şekilde Silahlı personelin avantajı çok yüksek ; Silahlı Ö.G.G 'lerin iş bulma konusunda avantajı ve maaş konusunda avantajı var .
Cevap
Arkadaşlar ben geçen sene ise başladım yani tam bir senem doldu ama ben net ne kadar maaş aldiğimi halen bilmiyorum.devlet hastanesinde görev yapmaktayim acaba benimle birlikte işe başlayan arkadaşlar varmı varsa net maaş ne dır bilgisi olan arkadaslar varsa cevaplaya bilirmi acaba saygilarimla
Cevap
Yeni basliyacagim site guvenliginde kimlik kartim yok bu arada 2500 tl maas 12 saat iki gece iki gunduz seklinde yol yemek agi hersey icinde
Cevap
Beyler siz her maaşa ziplarsaniz. Taşeron firmalara yem olursunuz. 8 saat rahat iş deyip atlamayın. Firmaların caninin malı nın muhafazası için görev alıyorsunuz..ve asgari ücrete tamam diyorsunuz . Güvenlik mesleği sizin yuzununden pasif ve vasıfsız olarak kabul ediliyor. . Şartları taşeron firmaların belirlemesine sebebi siniz. Ben kaç görüşme de bu şartlar mesleki yeterliliğime uymaz diyerek kalktım. Siz mesleginizde yeterlilige sahip olmazsanız. Kendi bünyesinde güvenlik ihtiyacı olan firma vasıfsız ve bilgisiz personelin sıkıntısından işi güvenlik firmasina devir eder. Sayenizde güvenlik sektörü büyüdü şirketler çoğaldı. Kimlik kartını önüne gelen alıyor zaten. Baştan aşağı sistem yenilenmeli. . Mesleki yeterlilige sahip arkadslara sesleniyorum maaşlarınızi taşeron güvenlik firmalarina kaptırmayın. Firma sizin maasinizdan çalıyor .uyumayın. agi sgk yemek yol bunlar zaten sizin hakkınız cazip hissedip avlanmayin.
Cevap
Asgari ücretli biryeri koruyorsam maaşım kadar korurum kısaca silahlı hırsızmı girdi buyur gardaş kendi evin gibi takıl der ve giderim asgari ücret budur
Cevap
Sana katılıyorum dostum bende makam şöförlüğü yapıyorum profosyenelim bir keresinde iş görüşmesine gittim bana asgari ücret falan filan neyse milyonluk araba kullan bende dedimki o paraya adam bulursanız canınızı teslim etmeyin
Cevap

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile