Özel Güvenlik Randevu İptal

Özel güvenlik randevularını iptal etmek için hangi ilden randevu aldıysanız o ilin ÖG Şube Müdürlüğü randevu sayfasına girmeniz gerekir. Kimlik bilgileri ile sisteme giriş yaptıktan sonra kayıtlı randevularınız görüntülenir.

İptal etmek istediğiniz randevuyu seçerek “Randevuyu İptal Et” butonuna basmanız yeterlidir.

ÖGG randevularını iptal ederken dikkat etmeniz gereken nokta; bir ay içinde 2 kez randevu iptal ederseniz, 1 ay boyunca tekrar randevu alamazsınız. Bu durumda sistem otomatik olarak randevu almanızı engeller. Bu yüzden en fazla 2 kez randevu iptali yapabilirsiniz.

Randevu İptali Etme Nasıl Yapılır?

Özel Güvenlik Şube Müdürlükleri’nden randevu alınabildiği gibi randevu iptali de yapılabilmektedir. Ülkemizdeki çoğu ilde Özel Güvenlik Şube Müdürlükleri’nin internet sitesi vardır. Bu sitelere kimlik bilgileri ile giriş yapmak ve ilgili randevuyu seçerek iptal işlemini gerçekleştirmek mümkündür.

İstanbul özel güvenlik randevu iptal etme:

İstanbul’da özel güvenlik görevlisi olmak isteyip de randevularını çeşitli sebeplerle iptal ettirmek isteyenler İEM yoluyla randevu iptali yapabilirler. Bunun için başvuru sahipleri istanbul.pol.tr/Randevuiptal adresine girerek “Randevu İptal / Görüntüleme” bağlantısına tıklamalıdırlar. Gelen ekrandaki forma T.C. kimlik numarasını, adı, soyadı ve baba adını yazdıktan sonra “Bul” butonuna tıklanmalıdır. Alınan randevunun tarihi ekranda görüntülenecektir. Bu randevuyu “İptal Et” butonuna tıklayarak sistemden silebilirsiniz.

  • İzmir özel güvenlik randevu iptal etme: izmir.pol.tr/ozelguvenlikrandevu adresine girerek “Randevu Görüntüle” butonuna tıklayın. Kimlik bilgilerinizi girdikten sonra randevunuzu iptal edebilirsiniz.
  • Ankara özel güvenlik randevu iptal etme: ankara.pol.tr/OGRandevu adresinden randevu iptali aynı şekilde gerçekleştirilebilir.
  • Bursa özel güvenlik randevu iptal etme: bursa.pol.tr/ozelguvenlikrandevu adresine girerek özel güvenlik randevunuzu iptal edebilirsiniz.

Diğer illerde randevu iptali yapmak için linkteki il isminin değiştirilmesi yeterlidir. Ancak bazı illerde online sistem çalışmamaktadır.

Bu nedenle bu illerde randevu iptal etmek isteyenler bağlı bulundukları Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerini telefonla arayarak ya da bizzat şubeye giderek randevu iptallerini gerçekleştirebilirler. Randevu iptalini yaptıktan sonra aynı ay içinde en fazla 2 kere daha randevu alıp iptal edebilirsiniz.

Sonuç olarak güvenlik sisteminden alınan randevular internet yoluyla, telefonla ya da şubeye giderek iptal edilebilir.

Yorumlar

Randevuyu iptal edemiyorum.yeni randevu alamiyorum
Cevap
Bu ay için randevu aldım işimden dolayı iptal etiğim için eskı randevularıda sıldım keşke sılmeseydım böyle bır sacmalık yok 1 ay sonra verılcekmıs sadece yarınkını iptal ettım kart almak ıcın dıger 2 tanesi eskıydı
Cevap
Is yerimden dolayı iptal etmek zorunda kaldım ve sistem kitlendi randevu alamıyorum lutfen yardımcı olun
Cevap

Yorum ekle