Bildiğiniz gibi özel güvenlik görevlisi kimlik kartı almak isteyenler sınavı kazandıktan sonra hazırladıkları evrakları Emniyet Genel Müdürlüü (EGM) Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim etmeleri gerekmektedir.

ÖZEL GÜVENLİK RANDEVU ALMA NASIL YAPILIR? ONLİNE

Özel Güvenlik Randevu Alma

İşte bu evrak teslimi işlemi yoğunluk sebebi ile illerimizin büyük çoğunluğunda RANDEVU sistemi ile yapılmaktadır. Bu rehberimiz de sizlere il il özel güvenlik randevu nasıl alınmaktadır anlatmaya çalışacağız.

İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Antalya, Adana vb bazı büyük şehirlerimiz de Özel Güvenlik kimlik kartı başvurusu için randevu ile sıra almak zorunludur.

 • Evrak teslim işlemi bazı illerimizde birkaç dakika bazı illerimizde ise 1-2 ay sürebilmektedir. (Bu tamamen illerdeki yoğunluk ile alakalıdır).
 • ÖGG kimlik kartı ve sertifika işlemleri ikamet edilen ilin Emniyet Müdürlüğüne bağlı Özel Güvenlik Daire Başkanlığından yapılmaktadır. İkamet edilen il dışında başvuru alınmamaktadır.

İstanbul Özel güvenlik Randevu alma 2022

Özel Güvenlik Randevu İstanbul

İstanbul'da özel güvenlik kimlik kartı sıra alma işlemleri İem Randevu ( İstanbul Emniyet Müdürlüğü Online Randevu Sistemi) sitesinden yapılmaktadır ve zorunludur.

 • İstanbul ilinde evrak teslim sırası almak için 
 • İEM Randevu
 •  sayfasını ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bu sayfa ile Silahlı ve silahsız özel güvenlik kimlik kartı için başvurabilirsiniz. Ayrıca Özel Güvenlik kimlik yenileme ve silahsız kimliği silahlıya çevirme işlemleri için de randevu bu sayfadan alınmalıdır.

 Özel Güvenlik Randevu Belgeler

Bayrampaşa Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü İletişim

 • Adres:Yenidoğan Mah. Abdi İpekçi Cad. Özel İdare İş Merkezi Kat:2 Bayrampaşa
 • Bayrampaşa ÖG Şube Müdürlüğü
 • Telefon Numarası :Santral : 0 212 567 46 50 - 0 212 567 46 51 - 0 212 567 46 10 - 0 212 567 46 55
 • Fax : 0 212 567 46 30

Ankara Özel güvenlik Randevu Al

 • Ankara da ikamet eden Özel Güvenlik adaylarının kimlik işlemleri için Ankara Özel güvenlik Şube Müdürlüğüne online başvurmaları zorunludur. Ankara'da randevusuz ÖGG işlemleri yapılmamaktadır. Randevu alacağınız ilgili resmi sayfa linki: Ankara özel güvenlik randevu.
 •  Telefon : +90 (312) 207 13 13 - 286 94 01
 •  Faks: +90 (312) 224 14 04
 •  Adres : Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ)  / Yenimahalle / ANKARA

Kocaeli Güvenlik Randevu

 • egm.gov.tr/kocaeli e-Randevu alma sayfası
 • Adres: İbni Sina Mahallesi İstiklal Caddesi No : 304 Kaşkaldere Derince/ Kocaeli/ Türkiye
 • Telefon: 0 262 315 72 81

İzmir Özel güvenlik Randevu Alma

Özel Güvenlik Randevu Al Bursa

 • Bursa Özel Güvenlik Randevu ÖG Randevusu Al
 • Adres: Beşevler Hizmet Binası Nilüfer /BURSA
 • Telefon: Santral : 02244518040  FAX: 02244518040
 • Telefon: İdari Büro Amirliği : 02244518040 - 02242705732

Diğer İllerimizde Randevu alma Nasıl Yapılmaktadır?

 Bulunduğunuz ilde Online randevu sistemini nolup olmadığını anlamak için bu linkteki il adı yerine bulunduğunuz ilin adını yazarak arama yapmanız yeterlidir. https://onlineislemler.egm.gov.tr/İL ADI YAZILACAK/Sayfalar/ozelguvenlikrandevu.aspx.

Örneğin Adana için ÖG randevu sayfası: https://onlineislemler.egm.gov.tr/Adana /Sayfalar/ozelguvenlikrandevu.aspx şeklindedir.

Samsun Randevu al, Erzurum Randevu alma...

Özel Güvenlik Randevu alma saatleri 2022

Saatleri her il için belirli zaman aralıklarıyla sürekli emniyet müdürlükleri tarafından değiştirilmektedir. Sabah 08:30-09:30 ve akşam 16:30-17:30 saatlerinde sayfa genelde açık olmaktadır.

Özel Güvenlik Randevu Alma Zorunlu mu?

Evet. Bir çok ilimizde zorunludur. Yeni kimlik kartı, kimlik yenileme, kimlik değiştirme, yıpranma, zayi, temel, silahlı, yada silahsız kimlik kartları işlemleri için belirtilen illerde işlem için sıra almak zorunludur.

Özel Güvenlik Randevu Alamıyorum?

Özel güvenlik randevu alamıyorum.., hep dolu gösteriyor veya e sayfa ne zaman açılır gibi sorular sıklıkla bizlere ulaşmaktadır. Arkadaşlar bu konuda  birimlerin memur sayıları yetersiz olduğundan büyük şehirlerde aşırı derecede yoğunluk yaşanmaktadır.

Öyle ki bazen 2-3 ay sonrasına işlem sırası verilmektedir. Bu konuda şuan için yapılabilecek bir şey yoktur. Erken sıra almaya çalışın, sıra almadan şube müdürlüğüne yada il emniyet müdürlüklerine giderseniz hiç bir işleminiz yapılmayacaktır.

Yorumlar

Madem personel yetersiz niye hep Güvenlik sektörü mağdur oluyor.insanların suçu ne o zaman kartının günü geçenler Randevu alınıncaya kadar devam etmesi lazım aylarca randevu alamıyoruz polis güçlendirme vakfına 45 tl yatırmayı unutmayını koca harflerle yazmışlar Ama randevu alamayanların mağduriyetlerini nasıl gidereceklerinin hiç bir bilgisi yok yazık çok yazık
Cevap
Sürekli dolu diyor nasıl akçam ben randevu buarada telfon üzerinden alabiliyorum demi
Cevap
Randevu aldık, tarihin de saatin de gittik. Dediler SMS'i gelmeyenler geri gitsin. O kadar yolu boşuna gitmek çok saçma. Madem SMS geldikten sonra başvurabiliyoruz. Randevu sayfasında bunu niye belirtmiyorlar.
Cevap
2 ay önce iem'den randevu aldım ama telefonuma mesaj gelmedi 2 ay gecti soruşturmayla ilgili bir mesaj da gelmedi ne yapmam lazım tekrar randevu alayım mı sorusturmam başlamadı mı yoksa?
Cevap
Arkadaşlar randevu alındıktan kaç gün sonra geliyorlar
Cevap
Ya bizim eve emniyetten galmişler ama bizim komşu benim yerime kardeşimi tarif etmiş bu durumda ne olacak
Cevap
Randevu alamiyorum.saat ve tarih secmeleri goremiyprum
Cevap

Yorum ekle