Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı Silahlıya Çevirme

Öncesinde özel güvenlik olarak çalışacak kişilerin silahsız özel güvenlik kimlik kartları alması ve sonrasında çalışma olanakları ve maaşları gibi nedenler ile silahlı özel güvenlik kimlik kartlarına ihtiyaç duyması durumunda bazı işlemler ile bunu sağlamaları mümkün olabilmektedir.

Yapılan sınavlarda başarı kazanarak özel güvenlik silahsız kimlik kartı sahibi olan kişilerin bunu silahlı kimlik kartına çevirmeleri için fark eğitimi görmeleri gerekmektedir. Görülecek bu fark eğitimi ile silahlı kimlik kartı alan kişiler ile aynı eğitim görülmüş olacaktır.

Yapılacak sınavda başarılı olunması durumunda kimlik kartlarının silahlı olarak yeniden alınması da mümkün olabilmektedir.

Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartını Silahlıya Çevirmek İçin Fark Eğitimleri

Özel güvenlik çalışanların büyük çoğunluğu ilk etapta silahsız özel güvenlik kartlarını almaktadırlar. Daha düşük maliyetlere ve eğitim süresine sahip olan bu kartların alınması ile çalışmaya başlanabilmektedir.

Sonrasında özel güvenlik silahsız kimlik kartlarının silahlıya çevrilmesi istendiği durumda bir fark eğitimi görülmelidir. 20 saat kadar bir fark eğitiminin alınması gerekmektedir. Bu eğitim silah eğitimleri olmaktadır.

3 gün süren bu eğitimlerin iki gününde silahlar ile ilgili teorik bilgiler verilmektedir. Son günde ise poligonda atış yapılmaktadır. Verilen bu eğitimlerin alınması için gerekli evrakların verilmesi gerekmektedir.

Sonrasında sınav başarısı sağlanarak silahlı özel güvenlik kimlik kartının alınması sağlanabilmektedir.

silahsiz silahliya cevirme

Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartının Alınması İçin Gerekli Belgeler

Özel güvenlik çalışma hayatına silahsız özel güvenlik olarak başlayan kişilerin sonradan silahlı özel güvenlik olabilmeleri için gerekli olan fark eğitimlerine katılması ve sınav başarısı yakalamaları gerekmektedir.

Bu konuda özel güvenlik silahsız kimlik kartlarından silahlı kimlik kartlarına geçiş yapılması için başvuru konusunda aşağıdaki evraklar istenmektedir.

  • 4 adet fotoğraf
  • Nüfuz cüzdanı fotokopisi
  • İkametgah fotokopisi
  • Diploma fotokopisi
  • Beş doktor onaylı sağlık raporu

Toplanacak bu evraklar ile eğitim başvurusu yapılarak bu fark eğitimleri alınabilmektedir.

Alınacak eğitimler sonrasında ve sınav başarısı sonrasında il emniyet müdürlükleri veya il jandarma komutanlıklarına başvurularak silahlı özel güvenlik kimlik kartları alınabilmekte ve bu şekilde çalışmaya başlanabilmektedir.

Yorum ekle