Özel Güvenlik Yenileme Sınavı Sonuçları

66. Dönem Özel güvenlik yenileme sınav sonuçlarına sitemiz aracılığı ile saniyeler içerisinde ulaşabilmek mümkündür. Sınav dönemine bağlı olarak sonuçların açıklanması da değişiklik gösterebiliyor ancak sonuç sorgulaması için en güvenilir site elbette resmi site olacaktır.

 Sınav sonuçlarını sitemizden takip edebilir ve sonuçlar açıklanır açıklanmaz haberdar olabilirsiniz.

Özel Güvenlik Yenileme Sınavı Nedir?

5 yıl boyunca görevine devam eden ve Özel Güvenlik olarak görevini sürdüren personelin, görevine devam edebilmesi için yenileme eğitimi alma zorunluluğu bulunuyor.

Bu eğitimi başarı ile tamamladıktan sonra ise Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ve denetlenen sınava girmek durumundadır. Eğitimi tamamlayan personel, Türkiye genelinde yapılacak olan sınavda da yerini alıyor ve burada önemli bir notu da iletmekte fayda var.

Bu sınavda başarısız olma gibi bir durum söz konusu değildir. Yenileme eğitimi ise kişinin sertifika süresinin dolmasına 1 yıldan daha az bir süre kaldığı takdirde alınabiliyor.

Yenileme Sınavı Nasıl Yapılır?

Özel güvenlik olarak hizmet veren personele ait sertifikanın süresinin dolmasına 1 yıldan daha az bir süre kaldığında yenileme eğitimi gibi bir durum söz konusu hale geliyor.

Yenileme eğitimi ve yenileme sınavı ile birlikte personelin kart süresi de sınava girilen tarihten itibaren 5 yıl daha uzatılıyor. Bu eğitim sürecinde silahlı eğitim toplamda 8 gün sürüyor ve 60 saatlik ders süresi karşımıza çıkıyor.

Eğitim tamamlandıktan sonra başlıkta da belirttiğimiz gibi yenileme sınavı karşımıza çıkacaktır ve bu sınavda başarısız olma durumu yoktur. Sınav sonucu ile birlikte elde edeceğiniz puan da sertifikanıza ekleniyor.

ÖG Yenileme Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sınav takvimindeki değişiklikler nedeniyle Özel güvenlik Sınav sonuçlarının açıklanması konusunda net bir tarih vermek pek de mümkün olmuyor. Temel eğitim sınav sonuçları ve yenileme sınav sonuçları sınavın yapıldığı tarihten 3 hafta sonra açıklanır. Genelde Cuma günü açıklanmaktadır.

Yenileme Sınav Soruları Ne Zaman Açıklanacak?

Özel güvenlik yenileme sınav soruları ve cevapları açıklandığında buradan link paylaşılacaktır. Sorular sınav yapıldıktan 3 gün sonra açıklanmaktadır. Sorular açıklandı ve siteye eklendi.

Yenileme Sınavına ve Kursa Katılmak Zorunlu mu?

Özel güvenlik yenileme eğitimi ve sınavı zorunludur. Bazı personel henüz bunun bilincinde değil ancak işveren bunu tespit ettiği takdirde herhangi bir tazminat ödemeden işinize son verebilir.

Personelin, sorunsuz bir şekilde görevine devam edebilmesi ve kalifiye personel gücünü arttırabilmek adına bu kursların ve sınavların yapılması da olumlu bir eylemdir. Kursa gitmek zorundasınız ve sahip olduğunuz sertifikaları da yenilemek durumundasınız.

Sertifika biti tarihine 1 yıldan daha az bir süre kaldığı takdirde kurs için harekete geçmek gerekiyor. 6 aydan az bir süre kaldığı takdirde sıkıntılı bir süreç sizleri bekliyor olacaktır ve bunun para cezasına karşılık geldiğini de ifade etmekte fayda var.

Ögg Kimlik Kartı Süresi Dolmuş Olanların Çalışması Suç mu?

Kimlik kartı süresi dolmuş olan özel güvenlik personelinin çalışması ve kurum tarafından çalıştırılması da suçtur.

Denetimler artık çok daha sıkı bir hale getirilmiş durumda ve hapis cezası ile birlikte az önce de ifade ettiğimiz gibi hem kişiye hem de kuruma para cezası durumu da mevcuttur.

Kurumlar, çalıştırdıkları personelin kart takibini de yapmak zorundadır ve bu sorumluluk yalnızca kuruma ait değil, aynı zamanda personele de aittir.

Yorumlar

60 sınav sonuçları daha açıklanmamış 2 hafta sonra
Cevap

Yorum ekle