Roblox İndir - MMOG Lego Oyunu - Sanal Oyun Evreni

Roblox İndir

Daha çok 8 yaş ile 18 yaş arasındaki çocuk ve gençlerin oynadığı Roblox, bir tür MMOG oyunudur. 2006’da geliştirilen oyun Windows, Mac, Android ve iOS işletim sistemlerinde oynanabilir.

Lego oyunlarından biri olan Roblox’un içinde pek çok farklı oyun bulunmaktadır. Sanal oyun evreni olarak da adlandırılan Roblox’ta oyuncular zombi, astronot, madenci ya da dinazor gibi karakterlerden istediklerini seçerek oynayabilirler.  Oyuncular seçmiş oldukları karakterin özelliklerini düzenleyebilir, karakterin kıyafetini ya da ten rengini kişiselleştirebilirler. Karakterin saç modeli, yüz şekli ya da kıyafeti gibi tüm detaylar değiştirilebilir.

Roblox indirerek her gün farklı bir macera yaşanabilir. Oyunda bir dünya turu ya da galaksiler arası yolculuklar yapabilirsiniz. Oyunu tek başınıza oynayabileceğiniz gibi online olarak arkadaşlarınızla ya da tanımadığınız kişilerle de oynayabilirsiniz.

Roblox Nasıl İndirilir?

Verdiğimiz bağlantıdan Roblox oyununu kolayca ve güvenli bir şekilde indirebilirsiniz. Dosyayı bilgisayarınıza indirdikten sonra masaüstüne “Roblox.exe” isimli bir dosya gelecektir. Bu dosyaya tıklayarak Roblox kurulumunu başlatabilirsiniz. Kurulum otomatik olarak yapılır, sizin ayrıca bir şey yapmanıza gerek yoktur. Kurulumu tamamlandıktan sonra masaüstüne Roblox simgesi gelir. Bu simge, oyunun kısayoludur. Roblox kısayoluna tıklayarak oyunu açabilirsiniz.

Ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir uygulamadır. İndirmeyi ve kurulumu yaptıktan sonra oyunu oynayabilmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Şu anda sanal oyun dünyasındaki en popüler oyunlardan biri olan oyunda sohbet imkanı da vardır. Oyuncular oyun esnasında arkadaşlarıyla yazılı olarak chat yapabilirler.

Son güncellemesi 13 Nisan 2019’da yapılan oyunu şimdiye kadar 100 milyonun üzerinde kişi indirdi ve oynamaya başladı. Roblox Corporation tarafından geliştirilen ve yayınlanan oyun Android ve iOS işletim sistemli cihazlarda oynanabilir.

Roblox’u Andorid’e indirmek için 4.4 ve üstü sürümlü cihazlara sahip olmak gerekir. Uygulamanın Android’lerdeki boyutu 80 megabayttır. Roblox’un Apple sürümünü indirmek içinse cihazların 6.0 ve üstü olması gerekir. iOS indirme boyutu 147,9 megabayttır. Roblox oyunu İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce, Rusça, İspanyolca, Çince ve Türkçe dahil olmak üzere toplamda 15 dilde destek vermektedir.

Roblox android

Roblox iOS

© 2019 ÖGG Uzmanı Tüm Hakları Saklıdır.