Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları

Sağlık Ocağı tahlil sonuçları öğrenmek için Sağlık Ocağı’na gitmeye gerek yoktur. Sonuçları, internet ortamından görüntüleyebilir ve çıktısını alabilirsiniz. İl Sağlık Müdürlüğü’nün internet sayfası bu konuda vatandaşlara yardımcı olmaktadır.

Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçlarını Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tüm illere ait tahlil sonuçları sorgulama sayfası birleştirilmiş olup bu sayfadan yapılacaktır: www.labim/HastaTetkikSonucSorgulama

Bulunduğunuz ilin il sağlık müdürlüğü resmi web sitelerinden yada telefonlarından öğrenebilirsiniz. Aşağıda sizler için bazı illerimizde tahlil sonuç sorgulamanın nasıl yapıldığını açıkladık.

T.C. ile Sağlık Ocağı tahlil sorgulama

HALKLABİM sistemine girdikten sonra karşınıza kimlik numaranızı ve kayıt numarasını gireceğiniz bir ekran çıkacaktır. Bu alanlara gerekli bilgileri girin ve “Sorgula” butonuna basın.

Bilgileri doğru olarak girdiğinizde yaptırmış olduğunuz tahlillerin sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. Tahlil sonuçlarını dilerseniz aile hekiminize dilerseniz özel ya da devlet hastanelerindeki doktorlara gösterebilirsiniz.

Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları Ne Zaman Çıkar?

Tahlil sonuçları öğrenmek isteyen kişiler, kan örneklerini verdikleri tarihten 1 gün sonra internete bakabilirler. Eğer kan örneğinizi sabahtan verdiyseniz sonuçlar ertesi sabah sisteme aktarılmış olur.

Ancak öğleden sonra verdiğiniz kan örneklerinin sonuçlarını T.C. kimlik no ile tahlil sonucu öğrenmek için 2 gün beklemeniz gerekebilir. Özellikle Cuma günü verilen kanlarda sonuçların çıkması ve sisteme girilmesi Pazartesi gününü bulabilir.

Sağlık Ocağı kan tahlili sonuç sorgulama ekranından öğrendiğiniz bilgileri kendiniz yorumlamayın. Bu konuda vereceğiniz kararlar sizi yanıltabilir, bu nedenle mutlaka doktorunuzla sonuçlar hakkında konuşun ve bilgi alın.

İstanbul Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları 

Tahlil sonuçlarını nasıl öğrenebilirim? İstanbul'da Sağlık Ocağı’nda yaptırılan tahlillerin sonucu https://labim.istanbulsaglik.gov.tr/labim/sitesinden öğrenilebilir.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün Tetkik Sonuç Sorgulama sayfası olan HALKLABİM ile Sağlık Ocağı tahlil sonuçları sorgulamak için T.C. kimlik numaranız ve kayıt numaranız gereklidir. 

Sağlık Ocağı tahlil sonuçları kayıt no, kan verdiğiniz tüpün üstündeki barkodda yazmaktadır. Bu barkoddaki kayıt numarası ile istediğiniz zaman sorgulama yapabilir ve sonuçların çıktısını alabilirsiniz.

Ankara Sağlık Ocağı Tahlil Sonuç

Ankara için http://labim/HastaTetkikSonucSorgulama.aspx adresine girilir. Açılan sayfada ekran aşağı doğru kaydırılır ve “Merkezi (Tıbbi) Laboratuvar Sonuçları” bağlantısına tıklanır. Ankara Halk Sağlığı laboratuvar online olarak sorgulama yapmak için “Aile hekimine verdiğiniz tahlil sonuçları” linkine tıklayın.

Gelen formda sizden T.C. kimlik numaranızı, barkod numarasını ve soyadınızı girmeniz istenir. Bilgileri doğru olarak yazdıktan sonra “Giriş” butonuna basın ve ankarahsl.saglik.gov.tr tahlil sonuçlarını görüntüleyin.

Ankara Halk Sağlığı Laboratuvar iletişim için 0 312 226 69 00 numaralı hattı arayabilir ve 1143 dahiliye numarasını tuşlayarak bilgi alabilirsiniz.

Rize Tahlil Sonuçları 

Rize için 0464 213 23 36, 0464 213 03 57-58-59 ya da 0464 213 02 27-72-77 numaralı telefonlar aranabilir.

Mersin

Mersin için İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’nın bünyesinde olan İltelis – LBYS sisteminden faydalanabilirler. Bunun için hsl33.com adresine girin ve sol menüdeki  “Hasta Girişi” kısmına T.C. kimlik numaranızı ve barkod numaranızı girin.

Ardından “Giriş” butonuna tıklayın. Hastalar 0324 234 48 48 ya da 0324 232 64 02 numaralı telefondan da bilgi alabilirler.

Adana

Adana 01hsl.com adresine girin. Sayfanın alt kısmındaki “Vatandaş Girişi” kısmına basın. Karşınıza gelen forma T.C. kimlik numaranız ile birlikte barkod numaranızı girdiğinizde Adana Halk Sağlığı Merkezi tahlil sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Adana Perihan Gizer Halk Sağlığı Laboratuvarı sonuçlarını öğrenmek isteyenler 0322 247 14 86 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirler.

Konya

Sağlık Ocağı tahlil sonuçları öğrenme otomasyonu için konyahsl.saglik.gov.tr adresine girin. Sayfayı aşağı kaydırın ve “Bağlantılar” bölümünde bulunan “Hasta Laboratuvar Sonuç” bağlantısına tıklayın. Karşınıza çıkan forma T.C. kimlik numarası, Örnek No, Dosya No ve Protokol No’yu girin.

Burada istenen bilgiler barkodunuzun üzerinde “Kabul No”, “Arşiv No” ve “Takip No” şeklinde bulunmaktadır. Bilgileri girdikten sonra “Tamam” tuşuna basın ve Konya Sağlık Ocağı tahlil sonuçlarını görüntüleyin. Telefonla bilgi almak isteyenler 0332 310 48 47 numaralı hattı arayabilirler.

Sakarya

Sakarya için online olarak kullanabileceğiniz bir bağlantı adresi yoktur. Bu nedenle sonuç öğrenmek için tahlil yaptırdığınız sağlık ocağına gitmeli ya da 0264 251 35 50 numaralı hattı aramanız gerekmektedir.

Antalya

Antalya tahlil sonuçları için 07hsl.com adresine girin. Karşınıza çıkan ekrandaki forma T.C. kimlik numaranızı ve barkod numaranızı doğru bir şekilde yazın.

Diğer illerimiz için tahlil sonuçları siteleri plaka kodu hsl.com şeklindedir. Örneğin Adana için 01hsl.com, Sakarya için 54hsl.com şeklindedir.

Sonuç olarak pek çok ilimizde internetten Sağlık Ocağı tahlil sonuçları öğrenilebilmektedir.

İnternetten sogulama yapmak için başka bir yöntem ise "Sağlık ocağı tahlil sonuçları sorgulama - İl adı" şeklinde arama yapabilirsiniz. Ancak bazı illerimizde tahlil sonuçları telefonla ya da bizzat Sağlık Ocağı’na gidilerek öğrenilebilir.

Yorumlar

Kan tahlil sonucu
Cevap

Yorum ekle