Sivas Numune Hastanesi Randevu

Sivas Numune Hastanesi bir devlet kurumudur. Bu nedenle randevular MHRS üzerinden alınabilmektedir. Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ni kullanarak hem internetten hem de telefonla randevu almanız mümkündür.

SİVAS NUMUNE HASTANESİ İNTERNETTEN RANDEVU ALMA

İnternetten randevu almak için Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne girmeniz gerekir. Bu sistemde işlem yapmak için üyelik kaydınız bulunmalıdır. Üyeliğiniz varsa https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/?lang=tr bağlantısına tıklayabilir, kimlik numaranız ve şifrenizi kullanarak istediğiniz gün ve saatte muayene olmak istediğiniz bölümde randevu oluşturabilirsiniz.

Sisteme daha önce üye olmadıysanız https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/?lang=tr bağlantı adresine tıklayın. “Üye Ol” butonuna basın. Daha sonra sırayla şu adımları uygulayın;

 • Kimlik bilgileri kısmında sırasıyla T.C. kimlik numaranızı, adınızı, soyadınızı, cinsiyetinizi ve doğum yerinizi yazın. Bu bilgilerin verilmesi zorunludur ve eksik verilmesi halinde üyelik işlemleriniz tamamlanmaz. Bilgileri yazdıktan sonra doğum yeriniz, babanızın adı ve annenizin adını da girebilirsiniz. Formun altında yer alan “Üyelik ve Gizlilik Politikasını okudum, kabul ediyorum” yazan kısma işaret koyun ve “Sonraki” butonuna basın.
 • İletişim bilgileri kısmına cep telefonu numaranızı başına 0 (sıfır) koymadan yazın. Aktif olarak kullandığınız mail adresinizi girin ve “Sonraki” butonuna tıklayın.
 • Güvenlik bilgileri kısmını da doldurduktan sonra sisteme üyeliğinizin onaylanması için telefonunuza bir kod gönderilir. Bu kodu ekrandaki alana yazdıktan sonra üyelik işlemleriniz tamamlanmış olur ve Sivas Numune Hastanesi’nden internetten kolayca randevu alabilirsiniz.

SİVAS NUMUNE HASTANESİ TELEFONLA RANDEVU ALMA

Diğer devlet hastanelerinde olduğu gibi Alo 182 hattını arayarak kısa bir süre içinde randevu alabilirsiniz. Bunun için arama yaptığınızda hattaki yetkiliye kimlik numaranızı vermeniz yeterlidir.

Alo 182 hattı dışında hastanenin telefonunu arayarak da randevu alabilirsiniz. Sivas Devlet Hastanesi randevu telefon numarası 0 533 377 22 58’dir. Bu hattı hafta içi her gün 08:00 – 16:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

SİVAS NUMUNE HASTANESİ TELEFONLA RANDEVU İPTAL

Almış olduğunuz randevuları MHRS’ye girerek ya da Alo 182 hattını arayarak iptal edebilirsiniz. İnternetten randevu iptali için MHRS’ye girdiğinizde işlem geçmişinizi görüntülemeniz ve seçtiğiniz randevunun üstüne gelerek “Sil” butonuna basmanız gerekir. Telefonla randevu iptali içinse Alo 182 hattını aramalı ve hattaki görevliye kimlik numaranızı vererek sildirmek istediğiniz randevuyu söylemeniz yeterlidir.

SİVAS NUMUNE HASTANESİ TELEFONLA RANDEVU E-DEVLET

 • Öncelikle turkiye.gov.tr adresine girin.

 • Arama kısmına “MHRS” yazın.

 • Arama sonuçlarında Merkezi Hekim Randevu Sistemi isimli bir bağlantı çıkacaktır. Bu bağlantıya tıklayın.

 • Giriş yapacağınız uygulama ile ilgili bilgiler kısmında uygulamanın adı, hizmet açıklaması ve web adresi görünür.

 • Sayfayı aşağı kaydırın ve “Uygulamaya Git” butonuna basın.

 • “Onayla” butonuna tıklayın.

 • Sistem sizi MHRS sayfasına yönlendirecektir.

 • Ekrana gelen bilgi sayfasını okuyup “okudum, bir daha hatırlatma” kutucuğuna işaret koyun.

 • MHRS’de sırayla il, ilçe, kurum, doktor ve tarih bilgilerini seçin ve işleminizi onaylayın.

SİVAS NUMUNE HASTANESİ DOKTORLAR

Prof. Dr. Ali Yanık, Prof. Dr. Ayşe Gonca İmir Yenicesu, Prof. Dr. Meral Çetin, Operatör Dr. Nadir Comart, Operatör Dr. Kerime Nazlı Salihoğlu, Operatör Dr. Ruhnaz Yılmaz, Operatör Dr. Dilay Karademir, Operatör Dr. Ömür Erden, Operatör Dr. Gültekin Koçun, Operatör Dr. Bayram Ali Mamik, Uzman Dr. Elif Esra Gültekin, Uzman Dr. Hüseyin Vefa Güler, Uzman Dr. Ayhan Delikaya, Uzman Dr. Özgür Bige, Uzman Dr. Abdulvahap Özen,

Uzman Dr. Alpaslan Pıçak, Uzman Dr. Levent Kandemir, Uzman Dr. Savaş Karakuş, Uzman Dr. Özlem Bolayır Ulusoy, Uzman Dr. Levent Kandemir, Uzman Dr. Savaş Karakuş, Uzman Dr. Özlem Bolayır Ulusoy, Uzman Dr. Çağlar Yıldız, Uzman Dr. Sultan Şalk, Uzman Dr. Begüm Büyükoğlu Kurt, Dr. Öğretim Üyesi Abdullah Boztosun,

Dr. Öğretim Üyesi Figen Köseoğlu, Dr. Emine Türen, Dr. Emire Oğuz Orhan, Dr. Emire Oğuz Orhan, Dr. Nazan Yurtçu, Dr. Taylan Şenol, Dr. Güher Bolat, Dr. Ünsal Güldemir, Dr. Asker Zeki Özsoy, Dr. Barış Sever, Asistan Dr. Ayşe Aydemir, Asistan Dr. Buğra Okşaşoğlu, Asistan Dr. Didem Dilek Bayraktar, Asistan Dr. Sema Keskin Yıldırım, Asistan Dr. Muradiye Kılıç ve Asistan Dr. Özgür Karakaya’dır.

Sonuç olarak Sivas Numune Hastanesi’nden MHRS ve hastanenin randevu numarası yollarıyla kısa sürede muayene tarihi alabilirsiniz. Bu yöntemler içinde en hızlısı internetten randevu almaktır.

Yorum ekle