Stardew Valley Apk - Piksel Tabanlı simülasyon Oyunu (RPG)

Stardew Valley Apk

Son zamanların en çok oynanan oyunları arasına girmeyi başaran Stardew Valley, piksel tabanlı bir simülasyon oyunudur. Şimdiye kadar 100 binden fazla oyun sever tarafından indirilen oyun klasik anolog RPG oyunlarından biridir.

Benzersiz bir kır yaşamı deneyimi yaşayın

Oyuncular benzeri görülmemiş bir kırsal yaşam kurabilirler. Oyunda evlenmek için flört edebilir, çiftlik kurabilir ve hayvan yetiştirebilirsiniz. Oyun içeriği eğlenceli olduğu kadar zorluklarla doludur.

Chucklefish Limited tarafından geliştirilen oyunda amaç yaşadığınız kırsal alanda hayalini kurduğunuz çiftliği inşa etmek, çiftliği büyütmek, hayvanlara bakmak, maden kaynaklarını bulmak, tarla işlemek ve mahsul üretmektir. Stardew Valley mods ile inek, tavuk ve koyun gibi hayvanları yetiştirebilir; patates, soğan, domates ve mısır gibi sebzeleri yetiştirebilirsiniz. Oyunda verilen görevleri yaptıkça farklı hayvan türleri alabilir, tarlanızı işlemek için yeni makineler alabilir ve maden ocaklarını ziyaret edebilirsiniz.

Komşularla etkileşime girin

Farklı çiftliklerdeki insanlarla arkadaş olabilir ve onlara yetiştirdiğiniz ürünlerden satabilirsiniz. Çiftlikler arasında bir ticaret yaparak çiftliğinizi daha zengin bir hale getirebilirsiniz. RPG yapısı ile karakteriniz bir eş bulup aile kurabilir. Derin madenler, mevsimsel faaliyetler ve daha pek çok şey Stardew Valley apk mod ile zengin bir oyun deneyimine dönüşüyor.

Modern teknolojinin birçok kolaylığından yoksun kalınan oyunda, şehirdeki gibi modern yaşamın tadı çıkarılamaz. Ancak yoğun çalışma saatlerinden bıkan insanlar, Stardew Valley gibi oyunlar sayesinde huzurlu bir çiftlik yaşamını tecrübe edebilirler. Bu oyunda kendi çiftliğinizi kurun, hayvancılık ve tarım yapın. Kendi yiyeceğinizi çıkarabilmek için hayvan besleyin, sebze ekin ve ağaçlar dikin. Uygulama ile kırlara dönerek gerçek bir köylünün yapacağı işleri yapın.

Yeni topraklar keşfedin

Bulunduğunuz yerde hiç ekilmemiş araziler ya da keşfedilmemiş topraklar olabilir. Bu yerleri bularak çiftliğinizi genişletebilir, yeni alanlara geçebilir ve yeni maceralar yaşayabilirsiniz. Ayrıca yeni yerleştiğiniz alanlardaki çiftlik evini restore ettikçe oyun haritası genişlemektedir.

karakterinizi yönetin

Stardew Valley oyunun bu kadar tutulmasının sebebi RPG türü bir oyun olmasıdır. Bunun anlamı, oyunda verilen tüm görevleri yapabilmek için karakterinizi kontrol edebiliyor olmanızdır. Stardew Valley oyununda karakterinizin cinsiyeti, saçı, gözü, yüzü, kıyafetleri ve evcil hayvanları gibi pek çok özelliğini değiştirebilirsiniz. Karakteriniz bir eş bulup evlenebilir, hatta doğum bile yapabilir. Hay Day, Township, FarmVille 2 veya Farm Simulator 18 gibi favori çiftlik oyunlarının RPG'si mevcut değildir. Ancak, her kategorinin kendine has özellikleri vardır.

APK Mods

Oyunda 5 farklı mod bulunmaktadır. Bunlardan birini seçerek oyuna başlayabilirsiniz.

 • Tarım için elverişli alanlar
 • Balık avlamaktan hoşlananlar için göl kenarındaki alanlar
 • Ormancılar için ormanlık alanlar
 • Zengin maden ocaklarının bulunduğu alanlar
 • Dağlık alanlar

Oyundaki meslekler ve beceriler ise aşağıdaki gibidir;

 • Çiftçilik: Bahçecilik, bitki sulama, hasat, hayvan yetiştirme ve meyve ağaçları yetiştiriciliği.
 • Yiyecek arama: Ağaçları kesmek ve vahşi hayvan avlamak
 • Balıkçılık: Bu muhtemelen oyundaki en zor ve en eğlenceli aktivitedir. Kulağa basit geliyor fakat balığın dengede kalması gerekir, aksi halde balığı yakalayamazsınız. Oyuncuların çoğu 5 denemeden sonra ancak balık tutmaya başlamaktadır.
 • Madencilik: Bakır, demir ve altın bulmak için maden ocaklarını kazmak gerekir.
 • Savaş: Bir çiftlik oyunu için oldukça garip gelebilir, ancak özellikle maden ocaklarında ya da gölde karşılaşılabilecek sürpriz düşmanlarla savaşmak gerekebilir.

2D grafikleri ile pixel bazlı oyunlar arasında oldukça popüler olan Stardew Valley oyunun ses kalitesi de çok iyidir. Çift parmak ile kontrollerin yapıldığı oyun ilk olarak Steam üzerinden yalnızca PC’de oynanıyordu. PC’den sonra şimdi mobilde de oynanabiliyor.

Son güncellemesi 18 Mart 2019’da yapılan oyun ücretli bir şekilde sunulmaktadır. Apk indirmek isteyenler Android ya da iOS işletim sistemli cihazlardan oyuna erişebilirler.

 • Android indirmek için cihazınızın en az 4.4 ve üstü sürümü olmalıdır. Oyunun boyutu Android telefon ve tabletlerde 206 megabayttır. Oyunun fiyatı Play Store’da 54,99 TL’dir.
 • iOS indirmek içinse cihazların en az 10.00 ve üstü sürüm olması gerekir. Oyunun boyutu iPhone, iPad ve iPod touch ile uyumlu telefon ve tabletlerde 366 megabayttır. Oyunun fiyatı App Store’da 7,99 dolardır.

Oyunu oynayabilmek için minimum 1 GB RAM ve 220 mb boş alana sahip olmak gereklidir. Stardew Valley oyunu 2D oyunlar, RPG oyunlar, Offline oyunlar ve simülasyon oyunları kategorisindedir. Türkçe yamaya gerek duyulmadan oynanabilir. Çünkü oyun İngilizce, Fransızca, Almanca, Macarca, İtalyanca, Korece, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Türkçe olmak üzere 10 dilde dil desteği vermektedir. Hem Android hem de iOS platformlarından oynanabilen Stardew Valley oyunu, simülasyon oyunlarını sevenler tarafından çok beğenildi.

Google Play ile İndir (Android)

App Store ile İndir (iPhone)

© 2019 ÖGG Uzmanı Tüm Hakları Saklıdır.