Steam Online Oyun Platformu - Windows ve Mobile Nasıl İndirilir?

Steam

Online oyun platformlarından biri olan Steam, bilgisayara ya da mobil cihazlara ücretsiz olarak indirilebilir. Tüm işletim sistemlerinde çalışan Steam’i indirmek için store.steampowered.com adresine girmeli ve sağ üstte bulunan “Steam Yükleyin” butonuna basmanız gerekir. Yükleme yapacağınız cihaza göre işletim sistemini seçtikten sonra Steam uygulamasını indirebilirsiniz.

Steam Windows’a Nasıl İndirilir?

Steam uygulamasını PC’ye indirmek için Steam’in anasayfasına girin. Anasayfadaki yükleme seçeneği Windows içindir ve üzerinde Windows simgesi vardır. Uygulamayı bilgisayara indirdikten sonra masa üstüne “.exe” uzantılı bir dosya gelecektir. Bu dosyaya tıklayın ve birkaç kere “İleri” tuşuna basın. Gelen ekranlarda dil tercihiniz sorulacak. Dil için Türkçe’yi seçin ve yine “İleri” tuşlarına basın.

Kurulum tamamlandığında sizden Steam hesabınıza giriş yapmanız istenir. Bunun için bir Steam hesabı açmalısınız. Önceden Steam için bir hesap açtıysanız var olan kullanıcı adı ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Eğer bir hesabınız yoksa kendinize bir kullanıcı adı ve şifre belirleyerek adımları takip etmeniz yeterlidir. Hesap açma aşamasında aktif olarak kullandığınız mail adresinizi ve telefon numaranızı girmeniz istenebilir.

Steam Mobile Nasıl İndirilir?

Steam uygulamasını Android ve iOS işletim sistemli telefonlara indirmek için store.steampowered.com/mobile adresini ziyaret etmelisiniz.

Steam Android’e nasıl indirilir?

Android işletim sistemli cihazlara Steam uygulamasını indirmek için Steam anasayfasındaki mobil seçeneğinden “Get it on Google Play” yazan butona tıklayın. Bağlantı sizi Play Store platformuna yönlendirecektir. Google Play’de Steam uygulaması 2,7 megabayt olup, gereken Android sürümü 4.0 ve üzeridir. Play Store’dan Steam indirmek için “Yükle” tuşuna basın ve gereken izinleri verin.

Steam Apple telefonlara nasıl indirilir?

 Steam sitesinden iOS işletim sistemli cihazlara uygulamayı indirmek için “Download on the App Store” yazan butona basın. Ardından App Store’a yönlendirilirsiniz. App Store’da Steam uygulaması 12,8 megabayt boyutlarındadır. IPhone ve iPad gibi cihazlarda Steam uygulamasını kullanabilmeniz için gereken sürüm 6.1 ve üstüdür. App Store yoluyla Steam uygulamasını indirmek için “Yükle” tuşuna basın, gerekli izinleri verin ve uygulamanın telefonunuza indirilmesini bekleyin.

İngilizce, Bulgarca, Çekçe, Hollandaca, Fransızca, Almanca, Yunanca, Macarca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce, Romence, Rusça, İspanyolca, İsveççe, Türkçe ve Ukraynaca dahil olmak üzere toplamda 26 dilde dil desteği veren uygulamayı şimdiye kadar 50 milyondan fazla oyun sever indirdi ve kullanmaya başladı. Steam kullanıcı yorumlarından şu ana kadar mobil ya da pc versiyonu için olumsuz bir eleştiri gelmedi.

Sonuç olarak Steam indirerek yeni çıkan ya da önceden çıkmış tüm oyunların tüm sürümlerine ulaşabilirsiniz. Oynamak istediğiniz oyunları Steam üzerinden satın alabilir ve bilgisayarınıza ya da mobil cihazlarınıza kurabilirsiniz. Steam ile satın aldığınız ürünler fiziksel olarak değil dijital olarak gelmektedir. Bunun anlamı, siparişinizi internet üzerinden (Steam aracılığıyla) verirsiniz ve aldığınız oyunlar bilgisayarınıza gelir. Size verilen anahtar kodlarla oyunları bilgisayarınıza ya da telefonunuza yükleyebilirsiniz.