Kameralı Cihazla Noktasal Su Kaçağı Tespiti 2020

Su Kaçağı Tespiti 2020

Su kaçaklarında önceden önlem almak son derece önemlidir. Su sızıntısını fark ettiğinizde duruma hemen müdahale etmeli ve bir ustadan yardım almalısınız.

Su kaçağını önemsemediğinizde ya da kontrol ettirmeyi ertelediğinizde evinizde ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

TEKNOLOJİK CİHAZLARLA KIRMADAN DÖKMEDEN SU KAÇAĞINI BULMA

Su kaçağı tespit aşamasında sorunun büyüklüğüne göre yapılacak onarım işlemleri farklılık gösterir. Her sızıntıda duvarların kırılmasına, fayansların sökülmesine ya da parkelerin çıkarılmasına gerek yoktur. Minik su kaçaklarında bir tek fayansın çıkarılması bile yeterli olabilir.

su kaçağı tespiti

Eski tip yöntemlerde tespit sırasında bile kırma dökme çalışmaları yapılır ancak buna rağmen yine de sorunlu boru bulunamayabilir. İşinin ehli olmayan, amatör tesisat ustaları yetersiz ekipman kullanarak hem binaya zarar vermekte hem de gürültü ve ekstra masrafa neden olmaktadır.

Ayrıca kırma dökme sırasında sağlam borular bile zarar görebilir, bu da sonradan su kaçakları gibi tekrarlayan sorunlara yol açabilir.

Kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmalar ise son teknoloji ürünü kameralı cihazları ve akustik dinleme cihazlarını kullanarak hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Su kaçağını tespit ederken olabildiğince az fayans (1-2 adet) kırarak kaçak tespiti yapılabiliyor.

Not: Tespit sırasında fayans kırılmaz sadece onarımı için mecburen 1 veya 2 adet fayans kırılmaktadır.

Kameralı görüntüleme teknolojisi, duvarların ardındaki görünür olmayan boruların içlerini net bir şekilde algılayabilmekte, çatlak ve kırık gibi minik detayların bile görünmesini sağlamaktadır.

Bu sayede gürültüsüz ve temiz bir ortamda kaçağın nedenini bulabilmektedir. Tespit sırasında hiçbir yeri kırmadığımız ya da sökmediğimiz için ekstradan zaman kaybı yaşanmaz. Titizlikle ve ustalıkla çalışan deneyimli firmaların ekipleri gerekli incelemeleri yaparak sorunu en kısa sürede çözer.

2020 KAMERALI SU KAÇAĞI TESPİTİ İSTANBUL

Kameralı su kaçağı bulma

Boruların içlerini net bir şekilde görüntüleyen termal kameralı sistemlerle fayans, banyo dolabı, tuvalet ya da banyo küvetinin sökülmesi gerekmez. Cihazları kullanabilmek ve doğru yorumlayabilmek için gerekli eğitimleri alan personelimiz tüm tesisatı dinler ve tüm boruların içlerini detaylı olarak görüntüler.

Hasar gören, kırılmış ya da çatlak yerler termal kameralarla kolayca ve kısa sürede tespit edilebilir.

Ekibimiz tahmini yöntemlere göre değil cihazların verdiği bilgilere göre hareket eder. Böylece su kaçağı kesin olarak çözülür ve sonradan su sızdırma gibi sorunlar ortaya çıkmaz.

Eskiden saatler süren tespit çalışmaları teknolojik cihazlarla yarım saat gibi çok kısa bir sürede hallolur.

AKUSTİK DİNLEME CİHAZI İLE SU KAÇAĞI BULMA

Temiz su giderinde ya da kirli su giderinde oluşan su kaçakları akustik dinleme cihazları ile kontrol edilir. İç borularda oluşan hasarlar, tıkalı borular ya da suyun akış hızını azaltan tüm sorunlu giderler akustik dinleme cihazı ile teker teker dinlenir ve iç kısımları kamera ile kontrol edilir.

Problemli alanlar işaretlenerek yalnızca o bölgelerde tadilat yapılması sağlanır.

İSTANBUL’UN HER YERİNE SU KAÇAĞI TESPİTİ 2020

Su kaçağı tespiti için geliştirilen cihazları kullanabilmek ve gösterdikleri verileri doğru yorumlayabilmek için tesisat ustaları uzun eğitimlerden geçer. Bu eğitimler sonrasında sertifika aldıktan sonra İstanbul’un tüm semtlerine hizmet vermeye başlarlar.

Avrupa yakasından Anadolu yakasına kadar her semte hizmet veren onarım tesisat deneyimli ve eğitimli ekibi ile tüm su kaçağı problemlerini son teknoloji cihazları ile kontrol eder ve kaçağın yerini noktasal olarak bulur.

2020 SU KAÇAĞI TESPİTİ FİYATLARI

  • İstanbul içinde bir daire için su kaçağı bulma fiyatları 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
  • 100 TL ye yapanlar çoğunlukla kırıp göstermeden gittikleri için yanlış tespit yapabiliyor yada tespit 100 ama onarımını da bize yaptırmalısınız diyorlar ve onarıma yüksek fiyat çekiyorlar.
  • 250 TL ye yapanlar ise müşteriye göre fiyat verenler oluyor. bu arada tek daire için konuşuyoruz tabi ki bir villada yada bir dubleks de usta daha fazla zaman harcayacağı için tabi ki ücretin artması normal.
  • Tavsiye ettiğimiz onarımtesisat firması ise 150 TL ye su kaçağını tespit ediyor. Hem fiyatları uygun hem de bulamazlarsa hiçbir ücret almıyorlar. Ayrıca onarımını dilerseniz aynı ekibe bir yıl garantili olarak yaptırabilirsiniz.

İlerde oluşabilecek büyük problemler ve büyük onarım masraflarından kaçınmak için minik belirtileri görmezden gelmemeniz ve sızıntıyı fark ettiğiniz anda uzman birinden yardım almalısınız. Su kaçakları çabuk anlaşılabilirler. Örneğin duvarlarda kararmalar, fayans aralarında küflenmeler, tavanda ya da fayanslarda terlemeler, bir türlü gitmeyen kötü kokular, sıvanın kabarması ya da dökülmesi gibi belirtiler olduğunda muhtemelen su kaçağı vardır.

Küvetlerdeki ve tuvaletin alt kısımlarındaki su kaçakları alt kata sızarak tavanda damlama, dökülme ve kabarmaya yol açarlar. Alt kat komşunuz bu şikayetle size geldiğinde tesisatınızda su kaçağı olma ihtimali çok yüksektir.

Sonuç olarak tüm su kaçaklarını ve su sızıntılarını son teknoloji ürünü cihazlarla kolayca ve kısa sürede tespit ediliyor. 

Önerdiğimiz firma son derece hassas ve titiz bir şekilde çalışarak en ekonomik şekilde kaçakları tespit etmek için uğraşır. Kırma dökme yapmadığı için ortamın kirlenmesi, gürültü çıkması ve maliyetin artması gibi sorunlar minimum olur.

İstanbul’un her yerinden 7 / 24 onarımtesisat.com firmasını arayabilir ve su kaçağı tespiti için randevu alabilirsiniz.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile