Superonline Kota Sorgulama

Ülkemizde en çok kullanılan internet servislerinden birini oluşturan Superonline kota sorgulama ihtiyacınızı karşılamanızı sağlayacak birden fazla kanalı hizmetinize sunar. Hızlı ve kolay yoldan Superonline kota sorgulama işleminizi yerine getirme noktasında şunlardan birini yerine getirmeniz gerekecek.

SMS ile kota sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Superonline müşterisi olan ve bu firmada hesabı yer alan her kullanıcı SMS yolu ile internet kota bilgisinin detaylarına erişebilir. Bunun yapmanız gereken şey şu şekilde: Büyük harf ile KOTA yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp, müşteri numaranızı girin. Mesajı, 2220’e yollayın. Örnek: KOTA 12345678.

Superonline internet hizmetleri üzerinden kota sorgulama işlemi

Alternatif olarak kota sorgulama işleminin yapılabildiği yerlerden biri de, Superonline online hizmet merkezi. Bunun için ilgili firmanın online hizmet sitesine giriş yapmak gerekir.

superonline.net sitesi üzerinden TC kimlik numarası veya müşteri numaranızla sisteme giriş yapabilmeniz mümkün. Giriş yapıldıktan sonra soldaki menü üzerinden kota sorgulama detaylarına erişilebilir.

Superonline mobil uygulama üzerinden kota sorgulama

Kota sorgulama işlemini telefonu üzerinden anında yapmak isteyenlerin ihtiyacı olan şey, Superonline mobil uygulaması. Mobil uygulama indirildikten sonra kota sorgulama işlemi çok kısa bir süre içerisinde yapılabilir. Üstelik uygulamadaki kota ikaz ve bildirim özelliği kullanılarak, internet kotanızın bitmesine kısa süre kala uyarı alınabilir.

Kota aşımı ne anlama gelir?

Superonline internet kullanıcılarına sunulan kotanın aşılması durumunda ekstra bir ödeme ve faturanın kesilmesi söz konusu olur. İlgili firmanın sunduğu ev ve mobil internet hizmet paketlerinin bir kısmı kotalı, bir kısmı ise sınırsız internet kullanım hakkı sunar.

Sınırsız hizmet alımı yapan kişilerin kota aşım sorunu yaşamaları söz konusu değildir. Kısa bir dönem sonra kaldırılması beklenilen adil kullanım kotası, sınırsız internet harcama hakkı bulunanlara uygulanır. Bu kapsamda, adil kullanımı aşan kişilerin internet hızı düşürülebilir. Ancak ekstra ödeme alınmaz.

Kotaları sınırlı kişilerin internet kullanımına yönelik dikkatli olmaları ve kota aşımı sonrasında harcanan internetin hangi tarife üzerinden ücretlendirildiğine dikkat etmeleri gerekir. Kotanızı aşmamak için internet üzerinden izlenilen video kalitesini 720 veya 480 piksele çekilebilir.

Yorum ekle