Tactic Force

Tactic Force

Türk yapımı MMOFPS oyunlardan biri olan Tactic Force’un ne zaman çıkacağı merakla bekleniyor. Oyun için kapalı beta başvuruları 28 Şubat 2019’da bitti. Oyunun resmi internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında kapalı beta testine yalnızca 1000 kişinin kabul edildiği açıklanmıştı. Kapalı beta sürecinin bitmesiyle birlikte oyuncuların hesapları sıfırlanıp oyun herkese açılacak. Kapalı beta sürümünü oynayan 1000 oyuncunun yorumlarına, eleştirilerine ve önerilerine göre geliştirilecek Tactic Force için, şimdiye kadar çıkan MMOFPS oyunlarının en iddialısı olarak görülüyor.

Hes Games tarafından piyasaya sürülen oyunun bir tür emek oyunu olduğu söyleniyor. Bunun anlamı oyuncular çaba sarf ettikçe bunun karşılığını alacaklar. Market bölümünde şans kutusuna benzer ürünlerin olmayacağı açıklanan oyunda ilerleyen zamanlarda Tactic Force ligi de kurulabilir.

Oyunun ortalama boyutunun 4 GB olması tahmin ediliyor. Unreal Engine 4 motoruyla geliştirilen oyunda ülkemize özgü içerikler bulunacak. Tactic Force’daki haritalar Türkiye’deki tarihi ve turistik mekanlardan oluşuyor. Semrük gibi Türk mitolojisinden ilham alınan içeriklerin de yer aldığı Tactic Force oyununda Peri Bacaları, Yerebatan Sarnıcı ve Kervansaray gibi tamamen bize özgü haritalar bulunuyor.

Tarihi ya da turistik haritalarda en çok 18 kişinin oynamasına izin verilecek. Oyunda birbiriyle savaşacak iki grup bulunuyor. Bunlardan biri Tactic (Casus) diğeri ise Force (Asker) ekipleridir. Her grup 9’ar oyuncudan oluşur.  Hem yerli hem de yabancı silahların kullanıldığı oyunda BORA12 ve MPT-76 gibi Türk yapımı silahların yanı sıra UMP-45, KSG12, MP5K ve Groza gibi global silahlar da var. Oyundaki karakterlerle ilgili açıklama yapılmamasına karşın DM, TDM ve bomba kurma gibi modların yer alacağına dair bilgiler var.

Tactic Force 2019 sistem gereksinimleri ile ilgili henüz resmi açıklama yapılmadı. Oyunun sorunsuz bir şekilde oynanabilmesi için önerilen donanım bilgileri paylaşılmadı. Henüz geliştirilme sürecinde olan oyunla ilgili olarak rakip oyunlara bakarak fikir sahibi olunabilir. Örneğin CS:Go gibi oyunlar için gereken sistem özellikleri muhtemelen Tactic Force için de geçerli olacaktır. Tactic Force indirmek için oyunun çıkış tarihi takip ediliyor. İşte Resmi Web Sayfası.