Whatsapp Web Kod

Whatsapp web kodu tablet ya da bilgisayar gibi cihazlardan whatsapp uygulamasına girilmesini sağlayan bir koddur.

Web QR kodunu okutarak telefon dışındaki cihazlardan whatsapp hesabınıza giriş yapabilir ve konuşmalarınızı bu yolla gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp Web Kod Nedir?

Whatsapp web kod, whatsapp uygulamasının telefon dışındaki diğer cihazlardan kullanılmasını sağlayan bir koddur. Kısaca ifade etmek gerekirse telefon ile bilgisayar arasında bir köprü kurmaya yarar.

Kullanıcılar telefonda yazmakta zorlandıklarında dizüstü bilgisayarlardan, masaüstü bilgisayarlardan ya da tabletlerden QR kodu kullanarak whatsapp sohbetlerini yapabilirler. Whatsapp webi bilgisayardan kare kodsuz uygulamayı kullanamazsınız.

Telefon klavyesinin küçük olması, tuşların sıkışık olması ve minik olması pek çok kullanıcıyı sohbet ederken zorlamaktadır. Whatsapp sohbetlerinin daha kolay yapılabilmesi için geliştirilen bu kod ile bu sorunu aşabilirsiniz.

Whatsapp Web Kod Nasıl Kullanılır?

Whatsapp web iOS ya da Android işletim sistemli telefonlarda Whatsapp uygulaması içinde yer almaktadır.

Android’de görmek için sohbetler sekmesi açıkken sağ üstteki üç noktaya tıklayın. Açılan minik pencerede “Whatsapp Web” yazan yere tıklayın.

Eğer daha önceden herhangi bir cihazda whatsapp web uygulamasını kullandıysanız “Tüm cihazlardan çık” diye bir uyarı alırsınız. Buna tıkladığınızda önceden girmiş olduğunuz tüm cihazlardaki whatsapp girişleri sıfırlanır ve yeni bir QR kodu ile tarayıcıya girmeniz sağlanır.

Bilgisayardan Google’a “Whatsapp Web” yazın ve telefon ekranınızı bir kamera gibi tutup bilgisayar ekranına çevirin. Böylece telefonunuz bilgisayardaki kodu algılayacak ve bilgisayardan whatsapp uygulamasına girmenize izin verecektir.

iPhone gibi cihazlarda görmek için Ayarlar sekmesine gelin. Burada Whatsapp Web seçeneğine tıklayın. Kodun çalışma şekli Android telefonlarla aynıdır.

Telefondan Whatsapp Web QR Kodu Çıkmıyor

QR kodu taramakta sorun yaşıyorsanız muhtemelen kamera ayarlarınızda bir sorun vardır. Bunun için telefonunuzun kamerasının doğru çalıştığından emin olmalısınız.

Kamerada herhangi bir problem varsa ve otomatik olarak görüntüyü netleyemiyorsa, bulanık görüntü oluşturuyorsa, QR kod taranamayabilir. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey telefonunuzu bir tamirciye göstermektir. Whatsapp web kodu olmadan bilgisayarda Whatsapp açmanın başka bir yolu yoktur.

Whatsapp QR Kodu Telefondan Telefona Nasıl Kullanılır?

Whatsapp kullanıcılarının en çok merak ettiği konuların başında whatsapp hesabına başka bir telefondan girilip girilemeyeceğidir.

Whatsapp web telefondan telefona kullanılamaz ancak bilgisayarda açılan oturumlar eğer kapatılmadıysa o hesaba aynı bilgisayardan giriş yapılabilir. Daha açık ifade edecek olursak; whatsapp web kodunu okutarak bilgisayarda oturum açtınız ve sohbet yaptınız.

Ancak bilgisayar başından kalkarken whatsapp uygulamasından çıkış yapmayı unuttunuz ya da buna gerek duymadınız. Sizin bilgisayarınıza oturan biri, whatsapp ekranını kapatmış olsanız bile whatsapp hesabınıza o bilgisayardan girebilir ve mesajlaşmalarınızı okuyabilir.

Bu nedenle whatsapp uygulamasını kullandığınız her cihazdan mutlaka çıkış yapın. Aksi halde istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Yorum ekle