Yakın Koruma ve Badigard

Güvenlik ihtiyacı herkes tarafından önem verilen bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Güven ve güvenlik ihtiyacı özellikle huzurlu bir yaşantı için olmazsa olmaz olarak görülmektedir. Bunun içinde hem belli alanlarda hem de yaşam alanlarında koruma görevleri yerine getirilmektedir.

ÖG görevlileri ağırlıklı olarak kalabalık toplulukların olduğu kamu binaları, hastaneler, alışveriş merkezleri gibi alanlarda koruma görevi yerine getirmektedir. Bunların yanı sıra büyük şirketler ve benzeri kuruluşlarda bina ve çalışma alanlarını özel güvenliklere emanet etmektedir.

Yakın korumalarda özel güvenlik hizmetlerinin farklı bir versiyonudur. Yakın koruma hizmetleri kişiye özel olarak uygulanan güvenlik sistemleridir. Korumalar sürekli olarak çalışabileceği gibi belli dönemler ve işler bazında da çalışabilmektedir.

 Yakın Koruma Bodyguard Nasıl Olunur?

Ülkemizde yakın koruma yani badigard olabilmek için güvenlik sertifikasına sahip olma zorunluluğu bulunmaktadır. Mevzuat bakımından koruma hizmetlerinin standart ve işlemleri mevzuata tabi bulunmaktadır. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun hükümlerine göre işlemler yürütülmektedir.

Bu kanun ve sonrası yapılan düzenlemeler uyarınca özel güvenlik ve yakın koruma olabilmek için bazı şartları taşımak gerekmektedir. Bu şartların en başında on sekiz yaşını doldurmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gelmektedir. Ayrıca herhangi bir suç işlememiş olmakta gerekmektedir.

Bunlara ek olarak en az lise ve dengi okullardan mezun olma zorunluluğu da bulunmaktadır. Bu şartları taşıyan kişiler sınava girerek sertifika almaya hak kazanabileceklerdir.

Yakın Koruma Kaç Para Maaş Alıyor?

Eğitimini başarı ile tamamlayan ve girmiş oldukları sınavdan başarı ile geçenler yakın koruma yani badigard olabileceklerdir. Ancak yakın koruma mesleği diğer güvenlik mesleklerine göre daha farklı özeliklere sahiptir.

Öncelikle yakından koruma işlemleri daha fazla güvenlik sağlanabilmesi amacı ile uygulanmaktadır. Bu sebeple de koruma tutan kişiler risk almak istemeyen kişilerdir. Bu yönden düşünüldüğünde de koruma hizmetlerinin maaşları standart güvenliklere göre daha fazladır. 

Çünkü bazı durumlarda yedi gün yirmi dört saat koruma hizmeti verilmesi gerekmektedir.

Bazen de Konut ya da araçların korunması gibi seçeneklerde ortaya çıkabilecektir. Badigardlar ortalama 4000-8500₺ arası maaş almaktadır.

Yorumlar

1.75 boyum 87 kg sadece benimle çalışan beni bilir herkes lafta güçlü hadi eywallah yok yazmışlar boyum 1.85 190 istersen 4 metre ol teknik lazm
Cevap
Kendimi pek öven birisi deyilim ama Bi keresinde hulk la kafes dövüşü yapmıştık kaybeden kendini yeşile boyayacaktı
Cevap
Herkes istediği kadar kazanabilir.
Bağ
Cevap
Hiçbir kavgaya katılmadım boksörüm 3kişiye vs atyom
Maaşım 6000
Cevap
nasıl firma için çalışıyorsunuz? yüksek maaş alınabilecek işleri buraya da yazar mısınız?
Cevap
Herkes şöyle döverim böyle öldürürüm demiş ancak.. ben eski bir askeri personelim yakın koruma eğitimlerden geçtim özel birimler de çeşitli şeyler gördük.. Koruyacağınız insanlara saldırılar sadece yumrukla değil.. Silah,bıçak hatta belki bombalı tuzak kurulabilir ailesine karşı saldırılar olabilir.. Şöyle döverim asarım keserimden ziyade stratejik düşünmek tehlikeyi önceden sevebilmek güzel gözlem yapmak gerekir.. Saldırıları kas gücü değil beyin gücü engeller.. Teşekkürler :)
Cevap
abi yakın koruma için belirli bir boy sınırı fln var mı bir bilginiz var mı?
Cevap
Abim benim beni yanina alan küçük bebeğin anne sinin kolarinda gibi güven de his eder.
Cevap
:)) hay gidi hay
Cevap
30 yasindayim. 12 yaşından beri avusturalya da yaşıyorum lisanslı kickboxotum. Tarık solak prodictionsa lisanslı kick boksorum Gürkan Özkan 6 senelik hocamdir 184boyunnda.95 kiloyum üniversite mevzunuyum.
Cevap
Cihanbey umarım aradığınız işi bulursunuz.
Cevap
Bir vuruşta bir öküzü devirecek güçte birisiyim
Eskiden girdiğim bir kavgada 5 kişiyi yumrukladı ikisinin birer göziü patladı kör oldu birinin . Kafatası çatladı ikisinde aldığı yumrukları dan yıllar geçti hafızası hala yerine gelmedi beni yanına alacak adam maaşımı diğerlerine verdiğinin üç katını verirse çalışırım
Cevap
Hemen alıyoruz seni
Cevap
Lisanslı kick boksörüm musabik sporcuyum 1.80 boy 81 kiloyum
Cevap
186boy 90 kilo boksör badici
Yakın dövüş teknikleri bulunmakta Trabzonda yaşıyorum
Cevap

Yorum ekle