Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartları - Özellikleri ve Alma Rehberi

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı

 Yeni ÖG kimlik belgeleri Pasaport Daire Başkanlığında basılacak, poli-karbon malzemeden yapılacak, taşıması oldukça kolay olacak, üzerinde sahtesinin yapılmasını önleyici çeşitli bir çok güvenlik uygulamaları barındırmaktadır.

Ne Zaman Verilecek?

YENİ DUYURU: "Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü'nün açıklamasına göre eski kimlik vesikaları 1 Temmuz 2019 tarihine kadar geçerli olacaktır. 1 Temmuz 2019 tarihinden sonra sadece yeni ÖGG kimlik belgeleri geçerli olacaktır." Bu açıklamaya göre 1 Temmuz 2019 tarihine kadar tüm ÖG görevlileri Kimliklerini yenilemek zorundadır. Eski kimlikler 1 Temmuzdan itibaren geçersiz sayılacaktır.

Yeni Vesikalar 6 Haziran 2016 tarihinde verilmeye başlandı. Yeni kimlik kartı başvuru alma işleminde fiilen çalışan güvenlik görevlilerine öncelik verilecek, fiilen çalışanlardan ise hava yolu, deniz yolu ve raylı ulaşım sistemlerinde çalışanlar ile adliye ve diğer kamu kurumlarında çalışanlara öncelik verileceği açıklanmıştır. 

2019 itibari ile yeni kartlar sınavı kazandıktan 2-3 ay sonra ancak teslim edilebilmektedir. Normalde 1-2 ay arasında güvenlik kartları basılıp evlere PTT posta ile gönderilmekteydi. Fakat kart basım makinesinde ki arızadan dolayı basım işlemleri aksamaktadır.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Yeni vesika alacak güvenlik görevlileri ve yöneticileri çalıştıkları kurum, kuruluş veya birimleri aracılığı ile veya şahsi olarak ÖG şube müdürlüklerinden randevu almak suretiyle başvuru yapacaklardır. Yeni güvenlig vesikaları bütün görevlilerin (bir işte çalışan yada ilk defa özel güvenlik kimlik kartı alacak olanlar) ptt ile evlerine gönderilecektir. Güvenlik kimlik kartım ne zaman gelir?

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Başvuru alma işleminde;

Son 6 (altı) ay içerisinde açık renk giysi ile çekilmiş, arka zemin rengi beyaz 2 adet vesikalık biyometrik fotoğraf,

2019 yılı için 30.00 TL olan özel güvenlik kimlik kartı ücreti 22 Ekim 2018 Pazartesi günü itibariyle Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının T.HalkBankası Opera Şubesindeki IBAN TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96 (0413-1600096) nolu hesabına;

a) Halk Bankası şubelerinden,
b) Halk Bankası ATM’lerinden,
c) Halk Bankası mobil uygulamalarından yatırılması gerekmektedir.

(Uyarı: Hesap başka bankaların Havale/EFT işlemlerine kapalıdır.)

T.HalkBankası hesabına yatırıldığına dair makbuz, İl özel güvenlik şube müdürlüklerine teslim edilecektir.

Bununla birlikte ilk defa güvenlik kimlik kartı alacak arkadaşlar lütfen gerekli açıklamaların yapıldığı bu linklere göz atsınlar. Özel Güvenlik Nasıl Olunur? ..

Randevu Nasıl Alınır?

Yeni kimlik belgeleri için ÖG şube müdürlüklerinden randevu almak gerekmektedir. Bazı illerimizde online randevu alma mecburidir. Lütfen Özel Güvenlik Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.

Yorumlar

Neden Polis yada bekci gibi kimlik verilmedi hangi bakanliga hangi birime ait hicbir ibare yoktur neden Emniyet Ozel Guvenlik Daire Baskanligi ibaresi yoktur bu nasil kimlik karti hangi birime Department ait oldugu hicbir bilgi ibare yoktur Ben sahsen beyenmedim Icisler Bakanimizda rica ediyorum degistirsinler diye birde gecerlik tarihi kaldirmalari lazim Sicil/Control Lisans No:girildigi zaman gecerli mi degil mi girecekler sorgulama website
Cevap

Yorum ekle