Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartları - Özellikleri ve Alma Rehberi

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı

 Yeni ÖG kimlik belgeleri Pasaport Daire Başkanlığında basılacak, poli-karbon malzemeden yapılacak, taşıması oldukça kolay olacak, üzerinde sahtesinin yapılmasını önleyici çeşitli bir çok güvenlik uygulamaları barındırmaktadır.

Ne Zaman Verilecek?

YENİ DUYURU: "ÖG Şube Müdürlüğü'nün açıklamasına göre eski kimlik vesikaları 1 Temmuz 2019 tarihine kadar geçerli olacaktır. 1 Temmuz 2019 tarihinden sonra sadece yeni ÖGG kimlik belgeleri geçerli olacaktır." Bu açıklamaya göre 1 Temmuz 2019 tarihine kadar tüm ÖG görevlileri Kimliklerini yenilemek zorundadır. Eski kimlikler 1 Temmuzdan itibaren geçersiz sayılacaktır.

Yeni Vesikalar 6 Haziran 2016 tarihinde verilmeye başlandı. Yeni kimlik kartı başvuru alma işleminde fiilen çalışan güvenlik görevlilerine öncelik verilecek, fiilen çalışanlardan ise hava yolu, deniz yolu ve raylı ulaşım sistemlerinde çalışanlar ile adliye ve diğer kamu kurumlarında çalışanlara öncelik verileceği açıklanmıştır. 

2019 itibari ile yeni kartlar sınavı kazandıktan 2-3 ay sonra ancak teslim edilebilmektedir. Normalde 1-2 ay arasında güvenlik kartları basılıp evlere PTT posta ile gönderilmekteydi. Fakat kart basım makinesinde ki arızadan dolayı basım işlemleri aksamaktadır.

Eskiden verilen Geçici özel güvenlik kimlik kartı uygulaması yürürlükten kalkmıştır. Artık asıl karttan başka geçici de olsa kimlik verilmemektedir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Yeni vesika alacak güvenlik görevlileri ve yöneticileri çalıştıkları kurum, kuruluş veya birimleri aracılığı ile veya şahsi olarak ÖG şube müdürlüklerinden randevu almak suretiyle başvuru yapacaklardır. Yeni güvenlig vesikaları bütün görevlilerin (bir işte çalışan yada ilk defa özel güvenlik kimlik kartı alacak olanlar) ptt ile evlerine gönderilecektir. Güvenlik kimlik kartım ne zaman gelir?

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Başvuru alma işleminde;

Son 6 (altı) ay içerisinde açık renk giysi ile çekilmiş, arka zemin rengi beyaz 2 adet vesikalık biyometrik fotoğraf,

2019 yılı için 30.00 TL olan özel güvenlik kimlik kartı ücreti 22 Ekim 2018 Pazartesi günü itibariyle Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının T.HalkBankası Opera Şubesindeki IBAN TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96 (0413-1600096) nolu hesabına;

a) Halk Bankası şubelerinden,
b) Halk Bankası ATM’lerinden,
c) Halk Bankası mobil uygulamalarından yatırılması gerekmektedir.

(Uyarı: Hesap başka bankaların Havale/EFT işlemlerine kapalıdır.)

T.HalkBankası hesabına yatırıldığına dair makbuz, İl özel güvenlik şube müdürlüklerine teslim edilecektir.

Bununla birlikte ilk defa güvenlik kimlik kartı alacak arkadaşlar lütfen gerekli açıklamaların yapıldığı bu linklere göz atsınlar. Özel Güvenlik Nasıl Olunur? ..

Randevu Nasıl Alınır?

Yeni kimlik belgeleri için ÖG şube müdürlüklerinden randevu almak gerekmektedir. Bazı illerimizde online randevu alma mecburidir. Lütfen Özel Güvenlik Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.

Yorumlar

Ogg kimligimi yenilemek için basvurdum kimligim cikanakadar çalışmam icin gecici belge alabilirmiyim
Cevap
Onu kursunuza sormalısınız eskiden yeni kart çıkana kadar güvenlik şubesinde çalışmak için geçici belge veriliyordu.Dediğim gibi bunu kayıt yaptığınız kursa sormalısınız.
Cevap
Eski güvenlik kartı yeni kart ile değiştirme zamanını geçirmiş isek ne yapmamız gerekiyor
Cevap
Kardeş ne yaptın
Cevap
Evrakları teslim ettikten sonra kaç ayda geliyo kimlik
Cevap
Sistemin ....versin.. çok sıkıntılı
Cevap
80 dönem sınavını geçenler gerekli evrakları hazırlarken arşiv araştırma formu muhtarlıktan onaylatılması mecburimi, yoksa bu muhtarlıktan onaylatma iptalmi edildi.
Cevap
kardeşim arşiv formunu doldurduktan sonra bendirekşubeye verdım sıkıntı olmadı
Cevap
Hayir artik muhtar onayi istenmiyor.
Cevap
80. Dönem özel güvenlik görevlisi sınavını kazandım, kimlik kartım gelene kadar geçici kimlik kartı ile çalışabilir miyim ? Çalışamıyorsam ilgili kanun nerede yazar hiçbir yerde bulamadım bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa bana yazabilir misiniz ?
Cevap
Hayir gecici elge verilmesi kaldirildi kimlik gelmeden guvenlik olarak calismak yasak gecici belge sedece kimlik yenile yaptigiinizda veriliyor.
Cevap
Silahsız dan silahlıya geçiş yaptım özel güvenlik şubeye giderken tekrardan sağlık raporu alacakmıyım.kursa evrak hazırlarken yapmıştım zaten rapor.bilgilendirirseniz sevinirim.
Cevap
başvurduğun kursa sor arkadaşım bilgi verirler sana
Cevap
2 ay oldu kartım gelmedi baş vurduğum işyeri kartım olmadığı için işbaşı yapamadım kartım ne zaman gelecek?
Cevap
2 ay oldu daha halen gelmedi 20 gün sonra gelecek dediler arkası yok ümidim kesildi olumsuz şeyinde başımızın çaresine bakalım artık yeter işsiz vatandaşım ac tokun halinden ne anlar.....
Cevap

Yorum ekle

© 2019 ÖGG Uzmanı Tüm Hakları Saklıdır.