Zula İndir - Türk yapımı savaş oyunu

Zula İndir - Türk yapımı savaş oyunu

En çok oynanan Türk yapımı savaş oyunlarından biri olan Zula, ilk yerli MMOFPS oyunudur. Oyundaki en önemli özellik ülkemizdeki tarihi ve turistik şehirlerin yer almasıdır. Oyuncular bir tarafta Üsküdar’da çatışmaya girerken bir tarafta metro istasyonuna yapılan terör saldırılarını önlemeye çalışabilirler.

Resmi İndirme Sitesi: zulaoyun.com

Oyunda Gladyo ve Zula isminde iki grup vardır. Gladyo düşman askerlerinden ve kanun kaçaklarından oluşurken Zula Türk askerinden ve istihbarat elemanlarından oluşur.  Pay2win tarzındaki oyunda para yatırıp envanter alınabilir. Bunun dışında oyunun sitesindeki marketten envanter almadan ne yazık ki bir noktaya gelinmesi çok zordur. Markette farklı silahlar ve özel malzemeler vardır.

Oyundaki özgün karakterler ve haritalarla aksiyon dolu çatışmalar yapılabilir. Online olarak oynanan oyunu indirmek tamamen ücretsizdir. FPS oyunlardan biri olan Zula, Demir ismindeki bir Bordo Berelinin maceraları üzerine kuruludur. Demir, terör saldırılarından sorumlu yabancı istihbarat örgütü Gladyo’nun üyelerine karşı savaşmaktadır. Oyuncular ya Demir’in grubu olan Zula’da ya da düşman grubu olan Gladyo’da savaşırlar.

Zula Osmanlı Mod

Zula Pass’teki görevleri tamamladıkça ödüller kazanabilirsiniz. Zula Osmanlı serisinde Osmanlı desenleriyle süslenmiş AK-47, AUG A3, Fateh, Mehmetçik Pro, MPT-76, AWP ve JNG90 gibi çeşitli silahlar vardır. Ayrıca Osmanlı desteleri, Osmanlı spreyleri, Osmanlı tokadı modu, Latif bıçağı, süngü, Mehter Marşı ve Ceddin Dede Marşı gibi pek çok özellik vardır. Zula Pass’de 50. ve 250. seviyeye ulaşıldığında sunucuya bir anons gönderilir.

Zula Nasıl İndirilir?

Zula bir PC oyunudur ve şu an için mobil platformlarda oynanamamaktadır. Bu yüzden Android ve iOS işletim sistemleri için Zula indirme seçeneği yoktur. Zula indirebilmek için oyunun resmi sitesinde bir hesap oluşturmak gerekir. Oyunu indirdikten sonra masaüstüne gelen “.exe” uzantılı dosyaya tıklayın ve kurulumu başlatın. Gelen ekranlarda “İleri” tuşuna basın.

Oyunun dili Türkçe, boyutu ise yaklaşık 3,3 gigabayttır. Kurulum tamamlandıktan sonra oluşturduğunuz Zula hesabıyla oyuna giriş yapabilir ve oyunu açabilirsiniz. Daha önce FPS türü oyunları oynayanların hiç zorlanmadan alışabilecekleri Zula, uzun süre oynansa da sıkmayan oyunlardandır.

© 2019 ÖGG Uzmanı Tüm Hakları Saklıdır.